Křišťálový globus pro tvůrce filmu Sladkých šestnáct let, vyhlášení soutěže. Třetí den karlovarského festivalu je za námi.

Karlovy Vary - Autoři filmu Sladkých šestnáct let obdrželi Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové filmografii. Filmová nadace studia Barrandov, innogy a Česká televize vyhlásili vítěze scénáristické soutěže. To byl třetí den festivalu.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Dnes bylo pro diváky připraveno 55 projekcí v 11 sálech. Na některé z nich si diváci ještě počkají, ovšem většina už skončila.

Britské duo Ken Loach a Paul Lavert si převzali Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a představili svůj film Sladkých šestnáct let. Tento film z roku 2002 pojednává o mladém chlapci Liamovi, který žije v Glasgow a nedočkavě vyčkává své šestnácté narozeniny. V ten den se má vrátit jeho matka z vězení, která se do vězení dostala kvůli svému partnerovi.

Liam chce získat co nejrychleji co nejvíce peněz, aby se s matkou mohli mít dobře. Bohužel sejde na scestí a během krátké doby je schopen zabít i kamaráda, pokud mu to jeho boss přikáže. Místo idylického života, který si představoval, se dostává na dno. Režisér ve filmu ukázal svůj zájem o osudy lidí z nižších společenských vrstev.

Filmová nadace společnosti Barrandov Studio, firma innogy a Česká televize oznámily vítěze scenáristické soutěže za rok 2017. Výbor vybral čtyři nejlepší projekty ze 106. O první místo se podělily Lucie Konečná se svým Karavenem a Lucia Klein Svoboda s filmem Jako v ráji.

Vít Klusák na debatě představil svůj film Svět podle Daliborka a spolu s ním i hlavní postavu Dalibora K. Podle Klusáka je film autentický, scény nebyly zinscenované, maximálně zopakované podle toho, co štáb v domácnosti Dalibora viděl.

Dnešek uzavře půlnoční promítání filmů Temná píseň a Baby Driver. Pro ty, kteří si rádi zavzpomínají na dětství, bude v hotelu Thermal připraveno hodinové promítání Večerníčků České televize.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

RECENZE: Katastrofa jménem Lví král. Stejný jako jednička, jen bez života,…

19.07.2019 11:25 RECENZE – Na klasiku se nesahá? Ale kdeže! Disney za poslední roky předělal nespočet svých…

Do českých kin vtrhne Lví král. Neuvěříte, že zvířata jsou animovaná

17.07.2019 20:49 Ve čtvrtek vstoupí do českých kin animovaný film Lví král. Nejde o pokračování populární série…

Zemřela Jana Kopecká, vdova po slavném českém herci

17.07.2019 17:52 Ve věku 80 let zemřela po dlouhé těžké nemoci 9. července v Praze Jana Kopecká, vdova po českém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama