Křišťálový globus pro tvůrce filmu Sladkých šestnáct let, vyhlášení soutěže. Třetí den karlovarského festivalu je za námi.

Karlovy Vary - Autoři filmu Sladkých šestnáct let obdrželi Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové filmografii. Filmová nadace studia Barrandov, innogy a Česká televize vyhlásili vítěze scénáristické soutěže. To byl třetí den festivalu.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Dnes bylo pro diváky připraveno 55 projekcí v 11 sálech. Na některé z nich si diváci ještě počkají, ovšem většina už skončila.

Britské duo Ken Loach a Paul Lavert si převzali Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a představili svůj film Sladkých šestnáct let. Tento film z roku 2002 pojednává o mladém chlapci Liamovi, který žije v Glasgow a nedočkavě vyčkává své šestnácté narozeniny. V ten den se má vrátit jeho matka z vězení, která se do vězení dostala kvůli svému partnerovi.

Liam chce získat co nejrychleji co nejvíce peněz, aby se s matkou mohli mít dobře. Bohužel sejde na scestí a během krátké doby je schopen zabít i kamaráda, pokud mu to jeho boss přikáže. Místo idylického života, který si představoval, se dostává na dno. Režisér ve filmu ukázal svůj zájem o osudy lidí z nižších společenských vrstev.

Filmová nadace společnosti Barrandov Studio, firma innogy a Česká televize oznámily vítěze scenáristické soutěže za rok 2017. Výbor vybral čtyři nejlepší projekty ze 106. O první místo se podělily Lucie Konečná se svým Karavenem a Lucia Klein Svoboda s filmem Jako v ráji.

Vít Klusák na debatě představil svůj film Svět podle Daliborka a spolu s ním i hlavní postavu Dalibora K. Podle Klusáka je film autentický, scény nebyly zinscenované, maximálně zopakované podle toho, co štáb v domácnosti Dalibora viděl.

Dnešek uzavře půlnoční promítání filmů Temná píseň a Baby Driver. Pro ty, kteří si rádi zavzpomínají na dětství, bude v hotelu Thermal připraveno hodinové promítání Večerníčků České televize.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama