Polovina festivalu je za námi: Co se dnes dělo?

Karlovy Vary – V KVIFF Talk se lidé mohli setkat s Kenem Loachem a Paulem Lavertym. Téměř šedesát filmů, vyhlašování filmů s možností získat cenu Evropského parlamentu, autoři představili film o YouTuberech a den zakončí Večerníčky.

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Dnes si organizátoři pro návštěvníky připravili šestapadesát projekcím, které jako obvykle začaly v 9 ráno. Diváci mohli naposledy vidět film Chlapi nepláčou. Tvůrci představili první celovečerní vlog (video blog) a porota vyhlásila deset filmů, které mohou obdržet Filmovou cenu LUX Evropského parlamentu 2017.

Cena LUX vznikla kvůli podpoře evropských filmů, proto tři vítězné snímky opatří titulky ve 24 oficiálních jazycích Evropské unie a bude je promítat ve všech jejích 28 členských zemích během akce Filmové dny LUX.

Autoři dnes představili snímek Nejsledovanější, jehož hlavními hrdiny je šest oblíbených českých YouTuberů. Kamera je sledovala celý jeden rok, natočila hodiny a hodiny materiálů, z nichž vznikl film Nejsledovanější. Ten mohou diváci uvidět v září.

Vybranou šesticí YouTuberů jsou Kovy, Pedro, Shopaholic Nicol, Gabrielle Hecl a sestry A Cup of Style. Film má za úkol ukázat divákům to, kolik času a práce stojí za často velmi krátkými videi. Kamera postavy sledovala nejen v Čechách, ale i mimo kontinent. Natáčení autoři zakončili na letošním Utuberingu v Brně.

Ken Loach a Paul Laverty na KVIFF Talk mluvili o své spolupráci – vytvořili spolu 12 dlouhých filmů a dva krátké – a také o svém filmu Země a svoboda z roku 1995. Tento film byl dnes v Karlových Varech uveden na počest 30 let Evropské filmové akademie. Film pojednává o španělské občanské válce.

Dnešek zakončí dvě projekce filmů. Film 47 metrů vznikl letos a týká se dvojice dívek, které se na své dovolené rozhodly potápět se se žraloky. Když se však jejich klec utrhne a klesne ke dnu, musí bojovat o holý život.

Ve snímku Dvojité rande z roku 2016 se nachází také dvě dívky, ty však budou v roli predátorek, které svádí muže a chtějí je užít pro své plány. Kromě těchto dvou filmů se budou promítat Večerníčky od půlnoci do jedné hodiny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival filmových komedií vyhrály Ženy v běhu, zabodovali i Lábus či…

21.09.2019 20:04 Na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují zvítězil snímek režiséra Martina…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali David Novotný a…

21.09.2019 19:23 David Novotný a Tereza Bebarová získali ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu. Z…

Favoritem cen Emmy je seriál Hra o trůny, šanci má i drama i homosexuálech

21.09.2019 09:45 Mezi největší favority letošních amerických televizních cen Emmy patří kandidáti z produkce…

Rambo: Poslední krev. Do českých kin se přichází rozloučit legendární…

19.09.2019 13:59 Do českých kin dnes vstupuje poslední film s legendárním válečným veteránem a osamělým bojovníkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama