Pátý den festivalu: Kam se vydat?

Karlovy Vary – Kam zamířit? Na film, který neznáte, nebo na něco známého? Navštívit KVIFF Talk? Co pro vás dnes organizátoři přichystali?

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

I na dnešek jsou pro diváky připraveny desítky projekcí, na své si přijdou milovníci starších filmů i ti, kteří jsou zvědaví na nové filmy, které ještě neviděli. A pro všechny tu je půlnoční promítání večerníčků. Projekce opět začnou v devět hodin.

Dnešní promítání zahájí hned tři filmy. Britský Jak balit holky na mejdanech z roku 2017, čeští Lichožrouti z roku 2016 a francouzská Korporace z roku 2016. Večer zakončí 3D projekce snímku Terminátor 2: Den zúčtování a japonský Masomlejnek kodoku.

Nostalgici pravděpodobně budou zvědaví na projekci české klasiky Limonádový Joe aneb Koňská opera, zájem vzbudí také česká tvorba Instalatér z Tuchlovic a Masaryk nebo Křižáček. Zvýšenou pozornost si zaslouží americký snímek Baby Driver, který se do kin dostane teprve na konci července.

Zajímavým bude také film Červená od režisérky Olgy Sommerové. Červená pojednává o legendární operní pěvkyni Soně Červené. Ta si zahrála okolo stovky různých rolí v divadlech na všech kontinentech kromě Arktidy a Antarktidy.

Soňa Červená se narodila v roce 1925 do rodiny Jiřího Červeného. Rodinu Červených však zničila nacistická okupace – Sonini rodiče skončili v koncentračním táboře a za komunistického režimu její matka zemřela ve vězení za podivných okolností. Soňa se začala bát o svůj život, a proto utekla na Západ.

Dnešní KVIFF Talk navštíví kanadský tvůrce Denis Côté, který v době přes 20 let vytvořil 12 celovečerních a 16 krátkých filmů. Jeho styl je velice specifický a nekompromisní. Filmy, které tvoří, jsou velice dobře přijímány kritiky a získávají ocenění. Mezi jeho tvorbu patří filmy Vic+Flo viděly Medvěda, Boris bez Béatrice či Radisson.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

RECENZE: Může animovaný film porazit starou dobrou marvelovku? Nová éra…

15.12.2018 16:15 RECENZE – Pavoučího muže měli možnost diváci poprvé vidět v roce 2002, pak následovaly další dva…

Velkofilm Jan Žižka je dotočen. Objeví se v něm nejhezčí česká místa, říká…

15.12.2018 11:20 Po necelých třech měsících natáčení míří do střižny historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama