Pátý den festivalu: Kam se vydat?

Karlovy Vary – Kam zamířit? Na film, který neznáte, nebo na něco známého? Navštívit KVIFF Talk? Co pro vás dnes organizátoři přichystali?

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

I na dnešek jsou pro diváky připraveny desítky projekcí, na své si přijdou milovníci starších filmů i ti, kteří jsou zvědaví na nové filmy, které ještě neviděli. A pro všechny tu je půlnoční promítání večerníčků. Projekce opět začnou v devět hodin.

Dnešní promítání zahájí hned tři filmy. Britský Jak balit holky na mejdanech z roku 2017, čeští Lichožrouti z roku 2016 a francouzská Korporace z roku 2016. Večer zakončí 3D projekce snímku Terminátor 2: Den zúčtování a japonský Masomlejnek kodoku.

Nostalgici pravděpodobně budou zvědaví na projekci české klasiky Limonádový Joe aneb Koňská opera, zájem vzbudí také česká tvorba Instalatér z Tuchlovic a Masaryk nebo Křižáček. Zvýšenou pozornost si zaslouží americký snímek Baby Driver, který se do kin dostane teprve na konci července.

Zajímavým bude také film Červená od režisérky Olgy Sommerové. Červená pojednává o legendární operní pěvkyni Soně Červené. Ta si zahrála okolo stovky různých rolí v divadlech na všech kontinentech kromě Arktidy a Antarktidy.

Soňa Červená se narodila v roce 1925 do rodiny Jiřího Červeného. Rodinu Červených však zničila nacistická okupace – Sonini rodiče skončili v koncentračním táboře a za komunistického režimu její matka zemřela ve vězení za podivných okolností. Soňa se začala bát o svůj život, a proto utekla na Západ.

Dnešní KVIFF Talk navštíví kanadský tvůrce Denis Côté, který v době přes 20 let vytvořil 12 celovečerních a 16 krátkých filmů. Jeho styl je velice specifický a nekompromisní. Filmy, které tvoří, jsou velice dobře přijímány kritiky a získávají ocenění. Mezi jeho tvorbu patří filmy Vic+Flo viděly Medvěda, Boris bez Béatrice či Radisson.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude příští Bond žena, nebo černoch? Agenta 007 by dokonce měla ztvárnit…

15.07.2019 17:25 Od té doby, co současný představitel Jamese Bonda, Daniel Craig, oznámil svůj odchod, se spekuluje…

RECENZE: Uberem na lovu zločinců. Šílená jízda Spolujízda je komedie na…

14.07.2019 17:40 RECENZE – Léto je v plném proudu, a to mimo jiné znamená bláznivé, sluncem prozářené komedie, u…

Agnieszka Holland dotočila Šarlatána s Ivanem Trojanem

11.07.2019 09:00 Po 36 natáčecích dnech padla na začátku července poslední klapka nového filmu polské režisérky…

Petr Kolečko představil trailer své komedie Přes prsty

10.07.2019 21:45 Početná delegace filmu Přes prsty dorazila do Karlových Varů, aby zde představila trailer a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama