Co můžete čekat od šestého dne karlovarského festivalu?

Karlovy Vary – Začal šestý den Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Co si pro návštěvníky připravil dnes? Koho budete moci potkat a jaké filmy vidět?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

I dnes na diváky čekají desítky projekcí, které začnou od devíti ráno. Tentokrát ten zahájí tři filmy. Půjde o polský Popel a démant z roku 1958, chilský Rodinný život z roku 2017 a turecký Ještě víc taktéž z roku 2017. Den zakončí letošní britský film Dvojité rande a také britský snímek Temná píseň z loňského roku.

Návštěvníky může zaujmout jihokorejský film Veselé Vánoce, pane Mo. Ačkoliv tento snímek pochází z roku 2016, je natočený černobíle. V dramatu se hlavní postava, pan Mo, snaží dostat do Soulu, který je od jeho bydliště daleko.

Pan Mo má blízko ke smrti a posledním jeho přáním je zahrát si v krátkém snímku jeho syna. Cesta pana Mo za synem a splněním svého dávného snu může diváky dojmout, ale i rozesmát. Režisér ve filmu umně balancuje na hranici kýče a nespadne k prodejnosti.

Lidé by si neměli nechat ujít WR – mystéria organismu. Tento snímek vybrali pro promítání žurnalisté Edna a Dan Fainaru, na které při prvním shlédnutí v kině na Oxford Street v roce 1971 udělal tento jugoslávský počin velký dojem. Proto ho zvolili k promítání ne festivalu. Po filmu bude následovat diskuze právě s touto dvojicí.

Režisér Dušan Makavejev dokázal propojit fikci, dokument a archivní záběry a bez omluvy se rozhodl publiku odhalit teorie sexuálních energií Wilhelma Reicha. Moc filmu spočívala i mezi řádky, kam režisér vložil známky politického anarchismu a pokyn ke vzbouření se proti horním vrstvám. Podle Edny a Dana Fainaru má tento film stále ještě hodně co říci.

Dnešní KVIFF Talk od půl druhé bude o filmové stříhačce Sarah Flack, která působí v New Yorku. Za svou spolupráci na filmu Ztraceno v překladu z režie Sofie Coppola získala ocenění BAFTA. S Coppolou spolupracovala i na filmech Marie Antoinetta, Odnikud nikam, Bling Ring: Jako VIPky a snímku Oklamaný. Tento film mohou lidé vidět právě na letošním festivalu.

Zúčastnění se jí budou moci zeptat na její tvorbu a její plány do budoucna i ocenění, která za svou práci již obdržela. Sarah Flack se vloni navíc stala členkou americké filmové akademie a letos je členkou hlavní poroty.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spuštění Apple TV+ se blíží. Firma zveřejnila upoutávku na seriál s…

20.08.2019 09:31 Americká společnost Apple je odhodlána vynaložit přes šest miliard dolarů (140 miliard Kč) na…

RECENZE: Když Tarantino miluje Hollywood, je vše povoleno

19.08.2019 22:00 RECENZE - Režisér a scénarista Quentin Tarantino se ve svém devátém filmu vyznává z lásky k…

Zemřel Peter Fonda, herec známý z kultovního filmu Bezstarostná jízda

17.08.2019 06:41 Aktualizováno Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury…

Alain Delon utrpěl mozkovou mrtvici, o život bojoval tři týdny

09.08.2019 09:37 Třiaosmdesátiletého francouzského herce Alaina Delona postihly před několika týdny potíže s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama