Vorlíček uvedl ve Varech komedii Kdo chce zabít Jesii? Diváci mu tleskali ve stoje

Karlovy Vary - Režisér Václav Vorlíček dnes osobně uvedl v karlovarském Městském divadle komedii Kdo chce zabít Jesii. Diváci budou moci vidět Vorlíčka na letošním festivalu ještě v sobotu 8. července, kdy v letním kině uvede komedii Dívka na koštěti.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vorlíček na letošním 52. mezinárodním filmovém festivalu obdrží cenu za umělecký přínos české kinematografii. Zaplněné dovadlo ho odměnilo za jeho práci několikaminutovým potleskem ve stoje.

Před pozváním prezidenta festivalu Jiřího Bartošky na pódium se na plátně představily v krátkém sestřihu Vorlíčkovy filmy. "Na plátně proběhl pěkný kousek mého života. A musím přiznat, že při práci na všech těch filmech jsem se výborně bavil," řekl Vorlíček.

S nápadem, že by se komiksové figurky mohly uvolnit a dostat mezi lidi, přišel Vorlíček, jak dnes popsal, nejprve za Milošem Macourkem. Nápad si chtěli nechat pro sebe a uskutečnit ho později. I když to nebylo jednoduché, nakonec se to podařilo. Barevnou variantu pro americkou produkci ale překazila okupace vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968.

Letos sedmaosmdesátiletý Václav Vorlíček debutoval snímkem Případ Lupínek (1960), určeným dětskému publiku. Převážně dětem byla určena i řada jeho dalších filmů, například Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice nebo Pták Ohnivák. Točil i pohádky moderní a fantastické příběhy ze současnosti jako Arabela nebo Křeček v noční košili. Ve svých filmech rád uplatňuje fantastické prvky, specifický humor crazy komedie či motivy sci-fi, jako ve filmech Pane, vy jste vdova!, Jak utopit doktora Mráčka nebo Což takhle dát si špenát.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Umřel herec Ned Beatty, známý z více než 150 filmů a seriálů

14.06.2021 06:39 Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje…

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama