Vorlíček uvedl ve Varech komedii Kdo chce zabít Jesii? Diváci mu tleskali ve stoje

Karlovy Vary - Režisér Václav Vorlíček dnes osobně uvedl v karlovarském Městském divadle komedii Kdo chce zabít Jesii. Diváci budou moci vidět Vorlíčka na letošním festivalu ještě v sobotu 8. července, kdy v letním kině uvede komedii Dívka na koštěti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vorlíček na letošním 52. mezinárodním filmovém festivalu obdrží cenu za umělecký přínos české kinematografii. Zaplněné dovadlo ho odměnilo za jeho práci několikaminutovým potleskem ve stoje.

Před pozváním prezidenta festivalu Jiřího Bartošky na pódium se na plátně představily v krátkém sestřihu Vorlíčkovy filmy. "Na plátně proběhl pěkný kousek mého života. A musím přiznat, že při práci na všech těch filmech jsem se výborně bavil," řekl Vorlíček.

S nápadem, že by se komiksové figurky mohly uvolnit a dostat mezi lidi, přišel Vorlíček, jak dnes popsal, nejprve za Milošem Macourkem. Nápad si chtěli nechat pro sebe a uskutečnit ho později. I když to nebylo jednoduché, nakonec se to podařilo. Barevnou variantu pro americkou produkci ale překazila okupace vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968.

Letos sedmaosmdesátiletý Václav Vorlíček debutoval snímkem Případ Lupínek (1960), určeným dětskému publiku. Převážně dětem byla určena i řada jeho dalších filmů, například Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice nebo Pták Ohnivák. Točil i pohádky moderní a fantastické příběhy ze současnosti jako Arabela nebo Křeček v noční košili. Ve svých filmech rád uplatňuje fantastické prvky, specifický humor crazy komedie či motivy sci-fi, jako ve filmech Pane, vy jste vdova!, Jak utopit doktora Mráčka nebo Což takhle dát si špenát.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Dokonalá teenagerská komedie Šprtky to chtěj taky má šmrnc i srdce

25.06.2019 15:33 RECENZE – Olivii Wilde znají diváci především jako herečku. Teď se ale dala i na režii a její…

Zakleté pírko: Nová pohádka Zdeňka Trošky je hotová

25.06.2019 13:10 Režisér Zdeněk Troška dotočil novou pohádku Zakleté pírko, podle scénáře, který napsal společně s…

Dušan Klein přežil Terezín, jeho filmy baví i dojímají. "Básnická série"…

25.06.2019 09:05 Režiséra Dušana Kleina proslavili nejvíc filmoví "básníci", natočil ale i desítky detektivek …

To byl fofr. Vstupenky na Karlovarský festival v online předprodeji…

24.06.2019 12:15 Online rezervace vstupenek na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama