Předposlední den festivalu: Co ještě můžete zažít?

Karlovy Vary – O cukrařině, konopí i vraždách. Co všechno mohou návštěvníci vidět a s kým se setkat? Předposlední den MFF KV je nabitý možnostmi.

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Dnešní projekce zahájil film Slepá z produkce Norska a Nizozemí. Promítání začalo již v 8:30. Od klasických devíti hodin pak mohou návštěvníci vidět britský Jejich nejlepší hodina a půl, švédskou Zemi jahod či německého Cukráře. O půlnoci den uzavřou filmy 47 metrů a Masomlejnek kodoku.

Zajímavým rozhodně bude Cukrář, který pojednává o Thomasovi, který měl poměr se ženatým izraelským mužem Oranem. Oran však tragicky zemře a Thomas se vydá do Izraele za Oranovou vdovou, která teď sama vychovává jejich syna. Přes počáteční nedůvěru dostává práci jako cukrář. Truchlící žena však netuší, že je spojuje smutek kvůli smrti stejného muže.

Od sedmi hodin večer bude k vidění film Pěkně blbě, tuto projekci organizátoři přidali na poslední chvíli, aby vyhověli divákům. Ještě jednou mohou lidé zastihnout film Sladkých šestnáct let od Kena Loache a Paula Lavertyho.

Od půl jedné bude promítán film Neústupný. Jeho režisér Mohammad Rasoulof za tento film získal hlavní cenu soutěže Un Certain Regard na festivalu v Cannes. Po promítání si s ním zájemci mohou o filmu promluvit v plánované debatě.

Dalšími zajímavými filmy budou Obludárium americké režisérky Trudie Styler, který se týká mladého muže, který navrhuje extravagantní módní kreace ve stylu Lady Gaga a Davida Bowieho. Thriller Pěstírna naopak ukáže tříměsíční „šichtu“ v pěstírně konopí.

Ti, kteří mají rádi nostalgii, mohou večer zamířit do Letního kina, kde se bude od půl jedenácté promítat film Sedm, v němž Brad Pitt a Morgan Freeman jako dva detektivové hledají vraha, který se inspiroval sedmi smrtelnými hříchy a podle nich zabíjí.

Dnešní KVIFF Talk se bude týkat amerického herce, hudebníka a režiséra Jeremyho Rennera, který do Karlových Varů přijel už včera. Dnes představí svůj film Wind River. Ve filmu hraje stopaře ve Wyomingu, který nalezne mrtvou indiánku a pomáhá nové agentce FBI tuto vraždu vyšetřit.

Ve filmu spolupracuje s herečkou Elizabeth Olsen, se kterou se již poznal při natáčení filmů Avengers: Age of Ultron a Captain America: Civil War. Jeremy Renner za tento snímek obdrží Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve věku 85 let zemřel francouzský herec Guy Bedos

28.05.2020 20:29 Ve věku 85 let zemřel francouzský herec, scenárista a komik Guy Bedos, známý svými humoristickými…

Provoz kin je stále omezený, v čele návštěvnosti se drží šokující dokument…

25.05.2020 16:47 Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je druhý týden od…

Bourák alias Elvis Presley v podání Ivana Trojana v červnu v kinech

24.05.2020 08:39 BOURÁK, nová česká komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem a první český celovečerní film, který…

Do kin po pauze dorazily tisíce diváků. Který film je v čele žebříčku…

18.05.2020 17:00 Do kinosálů, které musely od 10. března kvůli covidu-19 přerušit provoz, dorazily minulý týden…

Související:

Právě se děje

Další zprávy