Předposlední den festivalu: Co ještě můžete zažít?

Karlovy Vary – O cukrařině, konopí i vraždách. Co všechno mohou návštěvníci vidět a s kým se setkat? Předposlední den MFF KV je nabitý možnostmi.

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Dnešní projekce zahájil film Slepá z produkce Norska a Nizozemí. Promítání začalo již v 8:30. Od klasických devíti hodin pak mohou návštěvníci vidět britský Jejich nejlepší hodina a půl, švédskou Zemi jahod či německého Cukráře. O půlnoci den uzavřou filmy 47 metrů a Masomlejnek kodoku.

Zajímavým rozhodně bude Cukrář, který pojednává o Thomasovi, který měl poměr se ženatým izraelským mužem Oranem. Oran však tragicky zemře a Thomas se vydá do Izraele za Oranovou vdovou, která teď sama vychovává jejich syna. Přes počáteční nedůvěru dostává práci jako cukrář. Truchlící žena však netuší, že je spojuje smutek kvůli smrti stejného muže.

Od sedmi hodin večer bude k vidění film Pěkně blbě, tuto projekci organizátoři přidali na poslední chvíli, aby vyhověli divákům. Ještě jednou mohou lidé zastihnout film Sladkých šestnáct let od Kena Loache a Paula Lavertyho.

Od půl jedné bude promítán film Neústupný. Jeho režisér Mohammad Rasoulof za tento film získal hlavní cenu soutěže Un Certain Regard na festivalu v Cannes. Po promítání si s ním zájemci mohou o filmu promluvit v plánované debatě.

Dalšími zajímavými filmy budou Obludárium americké režisérky Trudie Styler, který se týká mladého muže, který navrhuje extravagantní módní kreace ve stylu Lady Gaga a Davida Bowieho. Thriller Pěstírna naopak ukáže tříměsíční „šichtu“ v pěstírně konopí.

Ti, kteří mají rádi nostalgii, mohou večer zamířit do Letního kina, kde se bude od půl jedenácté promítat film Sedm, v němž Brad Pitt a Morgan Freeman jako dva detektivové hledají vraha, který se inspiroval sedmi smrtelnými hříchy a podle nich zabíjí.

Dnešní KVIFF Talk se bude týkat amerického herce, hudebníka a režiséra Jeremyho Rennera, který do Karlových Varů přijel už včera. Dnes představí svůj film Wind River. Ve filmu hraje stopaře ve Wyomingu, který nalezne mrtvou indiánku a pomáhá nové agentce FBI tuto vraždu vyšetřit.

Ve filmu spolupracuje s herečkou Elizabeth Olsen, se kterou se již poznal při natáčení filmů Avengers: Age of Ultron a Captain America: Civil War. Jeremy Renner za tento snímek obdrží Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama