Předposlední den festivalu: Jeremy Renner představil svůj film a Jiří Strach si odnesl Modrou kostku

Karlovy Vary – Zítra Mezinárodní filmový festival KV skončí slavnostním ceremoniálem. Co zajímavého se dělo předposlední den této světové akce?

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Pro diváky byly dnes opět připraveny desítky filmů. Mezi ty nejzajímavější patřily filmy Wind River nebo Cukrář a Neústupný. Večer zakončí 47 metrů a Masomlejnek kodoku. Večerním filmem v Letním kině bude film SedmBradem Pittem a Morganem Freemanem.

Cenu innogy Modrá kostka získal režisér Jiří Strach za svůj film Anděl Páně 2. Jedná se o kostku z vybroušeného drahého kamene lapis lazuli. Anděl Páně 2 byla divácky velmi úspěšnou pohádkou, kterou si oblíbily především rodiny s dětmi.

Do Karlových Varů dorazila režisérka Trudie Styler, která přijela představit svůj film Obludárium. Film se týká mladého Billyho Blooma, který mezi své vrstevníky rozhodně nezapadá. Ani se o to nesnaží. Jeho spolužáci však neoceňují, že kolem nich chodí se svými extravagantními módními kreacemi, které se podobají stylu Davida Bowieho a Lady Gaga.

Jejich odpor se později změní v šikanu. Billy se nenechá jen tak zastrašit, naopak se rozhodne nosit spíš více třpytek a více odhodlání. Režisérka využívá klasické středoškolské stereotypy, které však vytrhává ze zažitých rolí a ukazuje, že každý může být svůj.

Herec Jeremy Renner dorazil do Karlových Varů už včera a dnes ve tři hodiny odpoledne uvedl promítání filmu Wind River. Po snímku následovala debata, které se mohli zájemci zúčastnit. Byl pro ně zařízen i překlad do češtiny, aby herci rozuměli.

Na filmu podle svých slov spolupracoval proto, že ho zaujal příběh a svět, ve kterém se film se film odehrává. Přiznal ale, že se k projektu přidal i kvůli režisérovi a herečce Elizabeth Olsen. Taylor Sheridan pracoval jako herec a scénárista. Na svědomí má filmy Sicario: Nájemný vrah nebo Za každou cenu. Wind River je jeho zdařilým režisérským debutem.

Jeremy Renner si zítra převezme Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary na slavnostním zakončení festivalu. Na červeném koberci pozdraví diváky od pěti hodin odpoledne.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Ondříček začne točit film o Zátopkovi, herec Neužil na roli trénuje už…

20.04.2019 14:07 Režisér David Ondříček za několik dnů začne natáčet celovečerní film o Emilu Zátopkovi. Dotočit ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama