Poslední den festivalu: Co se bude dít?

Karlovy Vary – Poslední festivalový den zahájí film v půl deváté. Slavnostní zakončení proběhne v pět hodin odpoledne a poslední filmy začnou o půlnoci.

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Závěrečný den MFF KV odstartuje francouzsko-belgický film Ztraceni v Paříži. Posledními snímky festivalu budou Terminátor 2: Den zúčtování a Baby Driver. Zajímavými jsou i filmy Vůně ženy, Modrá laguna nebo Křižáček.

Od tří hodin režisér Vít Karas uvede svůj nový vánoční film Přání k mání, na kterém pracovala Česká televize. Snímek se týká lásky, rodiny a také cesty ke štěstí. Ve tři se budou také předávat ceny nestatutárních porot.

Zajímavým bude film francouzský snímek Paula. Třicetiletou ženu opustil přítel po deseti letech. Paula odmítá být jen pasivní obětí a ocitá se na ulici. Cestuje po Paříži, znovu nachází, kdo je, svůj klid. Zažívá všemožná setkání i doby pohody. Na festivalu v Cannes se stal film nejlepším debutem.

Pozornost si zaslouží i švýcarsko-rakouský film Zvířata. Jedná se o bláznivou – a ne ve veselém slova smyslu – pohádku pro dospělé, která s týká bohatého manželského páru z Vídně, který hledá smíření a vyřešení vlastní manželské krize.

Ve filmu nejde o to příběhu porozumět a vysvětlit. Radostí je naopak ztratit se. Režisér Greg Zglinski černým humorem a formální přesností vzdává hold režisérům, jako jsou Lars von Trier, David Lynch či Roman Polanski. Zároveň si však užívá práci na vlastním speciálním druhu šílenství.

Vrcholem festivalu bude předání cen. Jeremy Renner převezme Cenu prezidenta festivalu, zatímco Václav Vorlíček dostane Ocenění za přínos českému filmu. Vorlíček v Letním kině uvede oblíbený film Dívka na koštěti, ten začne kousek před půlnocí.

Součástí slavnostního zakončení bude speciální promítání sci-fi Příchozí od režiséra Denise Villeneuva. V tomto filmu si zahrál hlavní roli Jeremy Renner a herečka Amy Addams.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel režisér Kutz (†89), Wajdův souputník z polské filmové školy

19.12.2018 10:51 Ve věku 89 let zemřel v úterý polský režisér Kazimierz Kutz, jeden z představitelů takzvané polské…

Zemřela režisérka Penny Marshallová (†75), její film s Tomem Hanksem trhl…

19.12.2018 10:07 Aktualizováno Ve věku 75 let zemřela americká herečka a režisérka Penny Marshallová. Proslavila se rolí v seriálu…

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama