Poslední den festivalu: Co se bude dít?

Karlovy Vary – Poslední festivalový den zahájí film v půl deváté. Slavnostní zakončení proběhne v pět hodin odpoledne a poslední filmy začnou o půlnoci.

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
doporučujeme

Závěrečný den MFF KV odstartuje francouzsko-belgický film Ztraceni v Paříži. Posledními snímky festivalu budou Terminátor 2: Den zúčtování a Baby Driver. Zajímavými jsou i filmy Vůně ženy, Modrá laguna nebo Křižáček.

Od tří hodin režisér Vít Karas uvede svůj nový vánoční film Přání k mání, na kterém pracovala Česká televize. Snímek se týká lásky, rodiny a také cesty ke štěstí. Ve tři se budou také předávat ceny nestatutárních porot.

Zajímavým bude film francouzský snímek Paula. Třicetiletou ženu opustil přítel po deseti letech. Paula odmítá být jen pasivní obětí a ocitá se na ulici. Cestuje po Paříži, znovu nachází, kdo je, svůj klid. Zažívá všemožná setkání i doby pohody. Na festivalu v Cannes se stal film nejlepším debutem.

Pozornost si zaslouží i švýcarsko-rakouský film Zvířata. Jedná se o bláznivou – a ne ve veselém slova smyslu – pohádku pro dospělé, která s týká bohatého manželského páru z Vídně, který hledá smíření a vyřešení vlastní manželské krize.

Ve filmu nejde o to příběhu porozumět a vysvětlit. Radostí je naopak ztratit se. Režisér Greg Zglinski černým humorem a formální přesností vzdává hold režisérům, jako jsou Lars von Trier, David Lynch či Roman Polanski. Zároveň si však užívá práci na vlastním speciálním druhu šílenství.

Vrcholem festivalu bude předání cen. Jeremy Renner převezme Cenu prezidenta festivalu, zatímco Václav Vorlíček dostane Ocenění za přínos českému filmu. Vorlíček v Letním kině uvede oblíbený film Dívka na koštěti, ten začne kousek před půlnocí.

Součástí slavnostního zakončení bude speciální promítání sci-fi Příchozí od režiséra Denise Villeneuva. V tomto filmu si zahrál hlavní roli Jeremy Renner a herečka Amy Addams.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

RECENZE: Katastrofa jménem Lví král. Stejný jako jednička, jen bez života,…

19.07.2019 11:25 RECENZE – Na klasiku se nesahá? Ale kdeže! Disney za poslední roky předělal nespočet svých…

Do českých kin vtrhne Lví král. Neuvěříte, že zvířata jsou animovaná

17.07.2019 20:49 Ve čtvrtek vstoupí do českých kin animovaný film Lví král. Nejde o pokračování populární série…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama