Karlovarský festival končí. Navštívily jej desítky tisíc lidí

Karlovy Vary - K dnešnímu ránu překonal karlovarský festival svou loňskou bilanci. Zatím se tu akreditovalo 13.588 lidí a bylo prodáno 137.499 vstupenek. Dvaapadesátý ročník vyvrcholí dnes večer závěrečným ceremoniálem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Režisér Václav Vorlíček během něj převezme Cenu prezidenta MFF za přínos české kinematografii a americký herec Jeremy Renner obdrží stejné ocenění za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Předána budou i ocenění pro nejlepší filmy v hlavní soutěži, soutěži Na východ od Západu a soutěži dokumentů. Ceny nestatutárních porot předají jejich členové už odpoledne.

Největší naději na diváckou cenu má na základě ankety příběh netradičního milostného trojúhelníku berlínského cukráře, jeruzalémské kavárnice a jejího manžela. Natočil ho izraelský režisér Ofir Raul Graizer a po projekci v soutěži ve Velkém sále Thermalu se dočkal mnohaminutového potlesku vestoje. Druhé místo ankety jen s těsným rozdílem zaujímá celovečerní dokument Olgy Sommerové mapující život legendární operní pěvkyně Soni Červené, která na jevištích pěti kontinentů ztvárnila stovku rolí.

Po celý dnešek se ale nadále promítá ve většině kinosálů. Hodinu před půlnocí uvede v Letním kině režisér Václav Vorlíček komedii Dívka na koštěti z roku 1972, která měla právě na tomto místě tehdy premiéru. "Jeden plácl blbost, podívali jsme se na sebe, a když jsme se oba rozchechtali, tak to bylo ono! Věděli jsme, že tohle ve filmu bude. Když jsme se zasmáli, začali jsme s tím nápadem počítat," prozradil na festivalu Vorlíček zásadu spolupráce se scenáristou Milošem Macourkem, se kterým natočil většinu svých komedií.

Kultovní americký film z roku 1980 Modrá laguna poběží na plátně od 18:30 v Malém sále Thermalu. Suverénní režijní debut úspěšného scenáristy Taylora Sheridana Wind River, kde si zahrál hlavní roli Jeremy Renner, se bude promítat od 19:00 v Národním domě.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama