Hra o trůny se vrací. Připomeňte si, kde jste zanechali své oblíbené postavy

Zima se vrací uprostřed parného léta a není to jenom všudypřítomnou klimatizací. Populární seriál HBO Hra o trůny načne už tuto neděli svou sedmou a předposlední sérii. Ta šestá skončila již před téměř 13 měsíci a je tak načase si připomenout co se naposledy stalo a kde jednotlivé postavy v nové řadě najdeme. Článek obsahuje informace z předchozích dílů seriálu a je proto na místě varování před vyzrazením děje.

Hra o trůny se vrací
doporučujeme
img-responsive

John Snow | foto: HBO

Jon Snow (Kit Harington)

Bývalý "Starkův bastard" se stal Králem severu a na konci série byla také odhalena zajímavá informace - ve skutečnosti jsou jeho rodiči Lyanna Stark a Rhaegar Targaryen. Není tak nevlastním bratrem Starkových dětí, nýbrž jejich bratrancem.

img-responsive

Sansa Stark | foto: HBO

Sansa Stark (Sophie Turner)

Sansa se brutálně pomstila Ramsaymu, kterého sežrali jeho vlastní lovečtí psi. Jon jí poté slíbil titul "Lady z Winterfelu" a vůdčí pozici. Když poté byl jednomyslně zvolen on, zanechalo to Sansu možná trochu nemile překvapenou...

img-responsive

Arya Stark | foto: HBO

Arya Stark (Maisie Williams)

Arya se vrátila do Západozemí s novými schopnosti a hned je využila k pomstě. Naposledy jsme jí spatřili, když zapekla syna Waldera Freye do masového koláče (Sweeney Todd by jásal) a počkala, až ho otec řádně ochutná. Poté mu podřízla hrdlo. 

img-responsive

Meera Reed a Bran Stark | foto: HBO

Meera Reed a Bran Stark (Ellie Kendrick a Isaac Hempstead-Wright)

Když jsme tuhle dvojku viděli naposledy, sotva se dostala ke Zdi. Těsně poté měl Bran vizi, která odhalila kriticky důležité informace týkající se Jona a jeho pravých rodičů.

img-responsive

Daenerys Targaryen | foto: HBO

Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

Matka draků konečně míří do dějiště v Západozemí. Opustila Daaria, udělala dohodu se sourozenci Greyjoyovými a jmenovala Tyriona Pobočníkem královny. Dany a její loďstvo vypluly na cestu a opustili jsme je při epickém záběru, který odhaloval jeho majestátní velikost.

img-responsive

Tyrion Lannister | foto: HBO

Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

Tyrion svůj osud v poslední době spojil s temperamentní Targaryenkou a provází jí na cestě za Železným trůnem. Stal se jejím Pobočníkem. U toho však nezapomíná pít děsivé množství vína a zářit svými vědomostmi.

img-responsive

Cersei Lannister | foto: HBO

Cersei Lannister (Lena Headey)

Od vína k vínu, Cersei se stala královnou Sedmi království. Zejména proto, že nechala vybuchnout Velké septum a efektivně tak odstranila téměř všechny, kdo jí stáli v cestě k moci. Tedy kromě krále Tommena, který se odstranil sám...

img-responsive

Jaime Lannister | foto: HBO

Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)

Jaime začal před sedmi lety jako napodobenina prince Krasoně, ale za ty roky se mu postupně (podle nás k lepšímu) změnil jak vzhled, tak osobnost. V současnosti prochází osobní krizí. Je rozpolcený mezi loajalitou k sestře a odporem, který cítí vůči jejímu jednání. Vrátil se přesně v moment, kdy se jeho dříve milovaná Cersei dostala k moci a není z toho šťastný. Fanoušci spekulují, zda si v následujících sériích nepřipomene svůj titul králo(vno)vraha.

img-responsive

Brienne z Tarthu | foto: HBO

Brienne z Tarthu (Gwedoline Christie)

Naposledy jsme jí zahlédli, když se loučila s Jaimem po neúspěšném pokusu získat pro Sansu pomoc z Řekotočí. Doprovázel ji i věrný panoš Podrick.

img-responsive

Littlefinger (Malíček) | foto: HBO

Littlefinger/Malíček (Aidan Gillen)

Poté, co přispěchal v Bitvě bastardů na pomoci Sanse, měl jen jeden cíl. Usadit se společně s ní na Železném trůně. Sansa není největším fanouškem jeho nápadu. Navíc je celý rozmrzelý potom, co se místo ní k moci na severu dostal Jon.

img-responsive

Malisandre | foto: HBO

Melisandre (Carice Van Houten)

Davos donutil ohnivou čarodějku k přiznání, že nechala upálit malou Shireen. Sám Davos trval na popravě, ale Jon ji pouze nechal vyhostit. Naposledy jsme ji spatřili, když odjížděla jižním směrem. Je třeba také nezapomenout, že v poslední sérii odhalila svou pravou podobu a mnohým divákům tak pokazila nejednu fantasii.

img-responsive

Yara a Theon Greyjoy | foto: HBO

Yara a Theon Greyjoyovi (Gemma Whelan a Alfie Allen)

Sourozenci Greyjoyovi se domluvili na spojenectví s Daenerys a nabídli jí své služby výměnou za pomoc proti jejich bratru Euronovi. Dany souhlasila jen za podmínky, že se Ironborn (železní) vzdají svého způsobu života - drancování pobřeží. Yara po delším váhání souhlasila.

img-responsive

High Sparrow (Nejvyšší vrabčák), Tommen a Margaery | foto: HBO

Vrabčák, Tommen a Margaery (J. Pryce, D. Ch. Chapman, N. Dormer)

Všichni mrtví, díky Cersei. Vyhodila do vzduchu Velké septum. Když to viděl Tommen, raději vyskočil z okna a přenechal Trůn své matce.

img-responsive

Missandei a Greyworm | foto: HBO

Missandei a Greyworm/Červ (Nathalie Emmanuel a Jacob Anderson)

Oba cestují po boku Daenerys do Západozemí. Na lodi nechybí ani našeptávač Varys.

img-responsive

Ellaria Sand | foto: HBO

Ellaria Sand (Indira Varma)

Ellaria a její spojenci uzavřeli dohodu s Daenerys a jejich lodě byly k vidění společně s těmi jejími. 

img-responsive

Lady Olenna | foto: HBO

Lady Olenna (Diana Rigg)

Vitální babička Tyrell se po smrti své vnučky Margaery vydala hledat pomstu. Ellaria Sand jí právě tu slíbila, pokud se připojí k její alianci s Daenerys. A přesně to také udělala.

img-responsive

Euron Greyjoy | foto: HBO

Euron Greyjoy (Pilou Asbaek)

Seriálový Euron je možná jen slabým odvarem své knižní předlohy, ale i tak působí jako důstojný záporák. Má své vlastní plány na získání moci a chtěl by se oženit s Daenerys. Chudák ještě neví, že ho vlastní příbuzenstvo předběhlo a spojilo se s ní proti němu.

img-responsive

Sam a Gilly | foto: HBO

Sam a Gilly (John Bradley a Hannah Murray)

Loučili jsme se s nimi v momentě, kdy se dostali do Starého města, kde by měl získat Sam titul Maestera a nahradit u Hlídky starého Aemona. Dostal přístup do obří knihovny, kterou mu můžeme jen závidět.

img-responsive

The Hound (Ohař) / Sandor Clegane | foto: HBO

The Hound/Ohař/Sandor Clegane (Rory McCann)

Při našem posledním setkání se Sandorem se nechal ostřílený bojovník přemluvit Bratrstvem bez praporců, aby jim pomohl v boji proti Bílým chodcům.

img-responsive

Tormund | foto: HBO

Tormund Giantsbane/Obrozhouba (Kristofer Hivju)

Chvíli to trvalo, ale nyní už je Tormund oficiálním členem "týmu Jon Snow" a podporoval ho v tom, aby se stal Králem severu. Nesmíme také zapomenout na jeho přetrvávající fascinaci Brienne, se kterou se jistě opět setká.

img-responsive

Gendry | foto: HBO

Gendry (Joe Dempsie)

Gendry odpádloval na konci třetí série a od té doby o něm nebylo slyšet. Tajný bastard Roberta Baratheona se však někdy vrátit musí a spekuluje se, že na to dojde právě v této sérii. 

Čestnou zmínku si zaslouží Robin Arryn, malý otravný kluk, který shodou okolností vládne jedné z největších armád Západozemí a v kapse ho má Littlefinger. Dále je tu Bronn, který se motá kolem Jaimeho, Jorah Mormont hledá lék na svou nemoc a Benjen Stark funguje v podobě zmrzlé zombie za zdí. A v neposlední řadě je tu malá Lyanna Mormont, nejoblíbenější ze všech starkovských vazalů. 

Pro ty nejvíce zapomnětlivé, kteří dobře ovládají angličtinu, přikládáme i shrnutí všech dosavadních sérií ve čtyřech minutách. Premiéra prvního sedmé série Hry o trůny je naplánována už na tuto neděli od 21 hodin amerického východního času. To u nás znamená pondělní 3 hodiny ráno.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama