RECENZE: Milovník je po přechodu a jeho humor také

RECENZE - Zestárlý svůdce žen Maximo přišel o svůj zdroj příjmu a potřebuje najít novou paničku, která si ho bude vydržovat. Milovník po přechodu se snaží vtipným způsobem postavit na hlavu stereotyp o ženách-zlatokopkách. Myšlenka originální, provedení místy nudí.

Milovník po přechodu

Do českých kin se s několikaměsíčním zpožděním konečně dostal film How to Be a Latin Lover, u nás pojmenovaný jako Milovník po přechodu. Český překlad je (na naše poměry) až nezvykle přiléhavý. Komedie vypráví o dojemný příběh o muži (Eugenio Derbez), který nechce pracovat. Snil o tom už jako malý chlapec a jeho sen se mu vyplnil. Okouzlil postarší bohatou dámu a dalších 25 let žil z jejího jmění. 

Štěstí někdy vyprchat musí a postarší zlatokop přišel o svůj zdroj. Paničku mu přebral mnohem mladší a ... ehm ... svůdnější prodejce aut. Fakt, že ho hraje Michael Cera, je pravděpodobně jeden z nejpovedenějších vtipů celého filmu. 

Zpět k ději. Náš milovník je zničený a neví co dělat. Kdo mu teď bude posluhovat? Kde vezme každý měsíc nové auto? Zachrání ho až spásný nápad jeho kamaráda (Rob Lowe), který podobně jako náš hlavní hrdina žije z peněz postarší dámy. Ten mu poradí, že na to jistě ještě má a jakožto správný zlatokop pořád není moc starý na to, aby nakopl novou žílu.

Ukazuje se, že je.

Čtvrt století pohodlného života se na něm podepsalo. Začíná tak eskapáda místy vtipných a místy trapných pokusů dostat se zpět ke svému životnímu stylu. Dojde na očekávané vtipy vytvořené na základě toho, že bývalý boháč už nechápe, jak vlastně funguje reálný svět. Nechybí ani morální linka, která se celou dobu snaží zdůraznit, že rodina je nakonec vždy na prvním místě nad penězi. 

Děj se místy trochu vleče a slušela by mu zhruba tak poloviční stopáž. Polovina zápletky pak stojí na tom, že se starý playboy snaží naučit vyzkoušené "balící" triky svého desetiletého synovce Huga (Raphael Alejandro).

Na papíře vtipný nápad působí v realitě poněkud trapně a když se malý chlapec pokusí nově nalezené umění aplikovat na spolužačku, divák by z kina nejraději utekl. Celé to jen trochu zachrání moment, když oběma dětem dojde, jak hloupě to vypadá. 

Salma Hayek svou roli zodpovědné sestry a matky "malého milovníka" zvládla dobře, potrhlá kočičí žena Kristen Bell působila poměrně roztomile, ale ději nepřidala nic navíc. Dvojice prodejců reklamy ve stylu Blbý a blbější (Rob Huebel a Rob Riggle), která Maxima pronásleduje, je zahrána dobře, ale její humor se po třetím vtipu stává předvídatelný stejně, jako většina zápletky filmu.

Fanoušky cizích jazyků potěší, že je polovina filmu ve španělštině. Body navíc také film získává tím, že všechny postavy latinsko-amerického původu hrají herci právě tohoto etnika. Po vlně nevole, kterou v poslední době způsobila třeba Scarlett Johanson v japonském prostředí (Ghost in the Shell), si v tomto případě dali producenti záležet. 

Milovník není úplně špatný film a má svoje momenty, které pobaví a tak-tak přesvědčí, že peníze za lístek nebyly vyhozené. Díky snadno předvídatelné zápletce a množství vyloženě trapných okamžiků však nepatří mezi snímky, které by člověk musel vidět podruhé. Tento typ komedie by měl zůstat u vtipů a nezkoušet si hrát na něco jiného. Když učíte malého kluka jak pár triky ovládnout dívku svých snů a za 10 minut vyzdvihujete morální výši rodiny a přátelství, nepůsobí to úplně věrohodně. 

Celkové hodnocení: 45%

Milovník po přechodu (2017)

Režie: Ken Marino

Scénář: Jon Zack, Chris Spain

Kamera: John Bailey

Hudba: Craig Wedren

Hrají: Eugenio Derbez, Salma Hayek, Raphael Alejandro, Raquel Welch, Rob Lowe, Kristen Bell, Rob Riggle, Michael Cera

USA / 115 minut / Komedie

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Umřel herec Ned Beatty, známý z více než 150 filmů a seriálů

14.06.2021 06:39 Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje…

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

RECENZE: Barevná roadmovie Láska a příšery aneb Zombieland pro náctileté

15.05.2021 18:00 Hledáte dobrodružnou post-apo komedii pro mladé publikum s hlavním hrdinou série Labyrint, která je…

RECENZE: Život v barvě aneb svět očima živých tvorů s Davidem…

09.05.2021 22:08 Zajímavý dokument, který se zabývá trochu méně známými skutečnostmi, jak živí tvorové vidí svět. Na…

Související:

Právě se děje