RECENZE: Vrabčák Ríša pobaví hlavně děti. Ale i rodiče si v něm přijdou na své

RECENZE - Další z laviny animovaných filmů brzy vtrhne do kin. Tento tvůrci představují jako "velkolepé ptačí dobrodružství o vrabcovi, který žije jako čáp" a přesně o tom také film je. Je mířený na menší děti a ty budou po odchodu z kina spokojené. Ve snímku však nechybí i pár vtipných odkazů, které ocení i rodiče.

Přidejte svůj názor

Malý vrabec Ríša si myslí, že je čáp
doporučujeme

Film se v originále jmenuje Richard the Stork (Čáp Richard), a tak je tedy logicky uveden v našich kinech pod názvem Letíme!. Malý Ríša je vrabec a ví to všichni kolem. Kromě, samozřejmě, malého Ríši. Však se není co divit. Máma čáp, táta čáp, bratr čáp. Klasická zápletka z ošklivého káčátka je na světě a příběh může začít.

Richarda si pod svá křídla vzala čapí matka poté, co přišel o své rodiče. Od té doby žil vrabec s čapí rodinou, milovaný novou maminkou a bratrem, snášený přísným otcem. Rodinné štěstí naboural až příchod podzimu. Čápi se stěhují za teplem do Afriky a Richard by takovou cestu nezvládl.

Tak začíná bláznivá výprava, kdy se vrabčák snaží dohnat svou rodinku nejen pomocí svých maličkých křídel, ale třeba i autobusem a vlakem. Cestou potká svérázné kamarády - schizofrenní sovu a zhrzenou andulku s ambicemi stát se disco hvězdou.

Samozřejmě narazí na mnohé překážky, dojde i na rozkol a hádku, která je však přirozeně včas zažehnána a vše dobře dopadne. Zatímco děti se dobře baví a se zatajeným dechem fandí malému vrabci a jeho společnosti, ve filmu se objeví i pár věcí, které pobaví i rodiče.

Jednou z nich je třeba neobvyklá role holubů. Ti posedávají na drátech a jsou "připojení na internet". Díky tomu přesně tuší co se šustlo na druhém konci světa. Konstantně vykřikují hlášky jako "like" či "koment" a vydávají zvuky podobné mobilnímu telefonu.

Když je poté holub odpojen od sítě, popisuje, jak zvláštní je to pocit po tak dlouhé době nebýt online. Vaše ratolest se možná společně s ostatními zasměje, ale je vidět, že tvůrci chtěli udělat i menší přesah, který pochopí především starší doprovod.

Podtrženo shrnuto, Letíme! je další z řady animáků, které spokojeně zabaví děti na odpoledne a snaží se udržet i pozornost nebohých rodičů, kteří jsou do kina vytaženi. Zápletka vychází z klasického příběhu o ošklivém kačátku, kterému však tvůrci dali osobitý ráz.

Celkové hodnocení: 70%

Letíme! (2017)

Animovaný / Dobrodružný

V českém znění: Matěj Havelka, Jana Zenáhlíková, Roman Štabrňák, Martin Zahálka, Sabina Laurinová, Matěj Ruppert, Michaela Tomešová, David Gránský
Režie: Toby Gengel
Premiéra: 20. července 2017
Scénář: Reza Memari
Hudba: Éric Neveux

Lucembursko / Norsko / Německo / Belgie / USA / 84 min 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Ondříček začne točit film o Zátopkovi, herec Neužil na roli trénuje už…

20.04.2019 14:07 Režisér David Ondříček za několik dnů začne natáčet celovečerní film o Emilu Zátopkovi. Dotočit ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama