Tereza Voříšková přiveze do Slavonic vítěze festivalu Mental Power

Slavonice – Herečka Tereza Voříšková osobně doprovodí vítězný film letošního ročníku festivalu Mental Power. Pořadatelé Slavonice Festu se totiž rozhodli pro uvedení vítězného filmu Tomáš v rámci oficiálního zahájení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

festival MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL (foto Veronika Pilařová)

Herečka Tereza Voříšková, patronka filmového festivalu Mental Power, osobně přiveze vítězný film letošního ročníku do Slavonic. Film Tomáš totiž zahájí Slavonice Fest v místním letní kině.

„V herecké delegaci, která přijede představit divákům úplně poprvé film Po strništi bos, bude i Tereza Voříšková, filmová maminka, ale také patronka mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power. Díky tomuto spojení, a samozřejmě také úžasnému filmu jakým TOMÁŠ je, nás napadlo pustit ho jako předfilm Po strništi bos. A Tereza si ho samozřejmě sama uvede…,“ říká za pořadatele Bára Trojanová v tiskové zprávě.

Tereza Voříšková podporuje Mental Power Prague Film Festival již několik let. „Je to prostě oslava života. Radost v krystalické podobě. Mentál Power Vám všem,“ vzkazuje herečka.

Pro tvůrce vítězného filmu z Domova pod hradem Žampach to bude již druhý slavnostní okamžik. Prvním byla cenu za Nejlepší film 11. ročníku Mental Power.

img-responsive

festival MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL (foto Veronika Pilařová) | foto: Turner PR

Film vypráví o Tomášovi Rybičkovi, který je kvadruplegik – od narození nehýbe končetinami, nemůže sedět, nemůže mluvit. Tomáš je totiž kvadruplegik, od narození nehýbe končetinami, nemůže sedět, nemůže mluvit. Pro komunikaci s okolím využívá pohyby hlavy a očí, prostředkem k vyjádření svého světa se mu stala malba. Tomáš maluje již 15 let, má hotových přes 100 obrazů.

V hlavní roli příběhu si Tomáš Rybička sám zahraje. Hlas mu však musel propůjčit Václav Neužil. Tomáš se však velkou měrou podílel i na tvorbě scénáře, následně odsouhlasil každé slovo, stejně jako výběr hlasu, který ho daboval.

Filmový festival Mental Power se snaží vytvářet podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s mentálním postižením, podílet se na jejich duševním rozvoji a společensky je integrovat způsobem, který ve světě nemá obdoby. Mental Power je jedinečným a jediným festivalem tohoto druhu na světě, který přivádí postižené (ne)herce před filmovou kameru, na stříbrné plátno a odtud na červený koberec.

Slavnostní chvíle poté vrcholí nominacemi, předáním cen za promítané filmy a autogramiádou. Galavečerem však projekce filmů pro veřejnost nekončí. Během roku probíhají po celé republice Ozvěny festivalu, nejbližší bude 8. září 2017 v Žatci a pořádá ho Domov bez zámků Tuchořice.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama