Tereza Voříšková přiveze do Slavonic vítěze festivalu Mental Power

Slavonice – Herečka Tereza Voříšková osobně doprovodí vítězný film letošního ročníku festivalu Mental Power. Pořadatelé Slavonice Festu se totiž rozhodli pro uvedení vítězného filmu Tomáš v rámci oficiálního zahájení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

festival MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL (foto Veronika Pilařová)
doporučujeme

Herečka Tereza Voříšková, patronka filmového festivalu Mental Power, osobně přiveze vítězný film letošního ročníku do Slavonic. Film Tomáš totiž zahájí Slavonice Fest v místním letní kině.

„V herecké delegaci, která přijede představit divákům úplně poprvé film Po strništi bos, bude i Tereza Voříšková, filmová maminka, ale také patronka mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power. Díky tomuto spojení, a samozřejmě také úžasnému filmu jakým TOMÁŠ je, nás napadlo pustit ho jako předfilm Po strništi bos. A Tereza si ho samozřejmě sama uvede…,“ říká za pořadatele Bára Trojanová v tiskové zprávě.

Tereza Voříšková podporuje Mental Power Prague Film Festival již několik let. „Je to prostě oslava života. Radost v krystalické podobě. Mentál Power Vám všem,“ vzkazuje herečka.

Pro tvůrce vítězného filmu z Domova pod hradem Žampach to bude již druhý slavnostní okamžik. Prvním byla cenu za Nejlepší film 11. ročníku Mental Power.

img-responsive

festival MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL (foto Veronika Pilařová) | foto: Turner PR

Film vypráví o Tomášovi Rybičkovi, který je kvadruplegik – od narození nehýbe končetinami, nemůže sedět, nemůže mluvit. Tomáš je totiž kvadruplegik, od narození nehýbe končetinami, nemůže sedět, nemůže mluvit. Pro komunikaci s okolím využívá pohyby hlavy a očí, prostředkem k vyjádření svého světa se mu stala malba. Tomáš maluje již 15 let, má hotových přes 100 obrazů.

V hlavní roli příběhu si Tomáš Rybička sám zahraje. Hlas mu však musel propůjčit Václav Neužil. Tomáš se však velkou měrou podílel i na tvorbě scénáře, následně odsouhlasil každé slovo, stejně jako výběr hlasu, který ho daboval.

Filmový festival Mental Power se snaží vytvářet podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s mentálním postižením, podílet se na jejich duševním rozvoji a společensky je integrovat způsobem, který ve světě nemá obdoby. Mental Power je jedinečným a jediným festivalem tohoto druhu na světě, který přivádí postižené (ne)herce před filmovou kameru, na stříbrné plátno a odtud na červený koberec.

Slavnostní chvíle poté vrcholí nominacemi, předáním cen za promítané filmy a autogramiádou. Galavečerem však projekce filmů pro veřejnost nekončí. Během roku probíhají po celé republice Ozvěny festivalu, nejbližší bude 8. září 2017 v Žatci a pořádá ho Domov bez zámků Tuchořice.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel oblíbený herec a dabér Jaroslav Kepka. Bylo mu 83 let

24.04.2019 08:50 Česko přišlo o další výraznou hereckou tvář. Zemřel herec Jaroslav Kepka, bylo mu 83 let. Kepka se…

loading...

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama