Americký umělec navrhl MHD pro zemi ze seriálu Hra o trůny

New York – Michael Tyznik je fanouškem fantasy seriálu Hra o trůny, zároveň se však zajímá o tvorbu map hromadné dopravy. Rozhodl se tyto dva zájmy spojit a vytvořil tranzitní mapu Západozemí. Mrkněte, jakou trasou se nejlépe dostanete do Vysoké zahrady nebo ke Zdi.

Přidejte svůj názor

Mapa dopravy Západozemí Michaela Tyznika

Chcete vědět, kudy se dostanete ze Slunečního oštěpu do Bouřlivého konce? Sedněte na fialovou Severodornskou trasu číslo D1 směr Bandallon, přestupte na zastávce Železoles, kde nasednete na světle zelenou Kamennou linku 55 směr Bouřlivý konec.

Míříte na Harenov? Bohužel, zastávka je v rekonstrukci. Na trase u Zdi jsou bohužel funkční stanice jen tři, zbytek je odpojený a nefunkční? Chcete si udělat výlet do Kastameru? Bohužel, stanici zrušil rod Lannisterů.

img-responsive

U Zdi fungují zastávky jen tři | foto: Michael Tyznik

Michael Tyznik zpracoval do detailu mapu hromadné dopravy Západozemí, rozšířil ji však i na „Známý svět“. V té mapě se dozvíte, že trasa do Staré Valyrie je přerušená, většina ostatních linek však nadále funguje. V celé kráse jsou mapy dostupné na Tyznikových stránkách.

„Ke Hře o trůny jsem se dostal přes svého přítele Zacha, který je veliký fanoušek hry o trůny,“ vysvětlil Tyznik pro EuroZprávy.cz. Prý mu chvíli trvalo, než se do seriálu dostal, nyní ho však zbožňují oba. „Své hobby výroby map hromadné dopravy jsem již měl, a když jsem uvažoval, co zpracuji příště, Zach navrhl Hru o Trůn,“ dodal.

Na mapě Tyznik pracoval šest týdnů a hodně času strávil rešeršemi. Našel si několik různých map Západozemí, zjišťoval informace z webových stránek i přímo oficiálních informací of George R. R. Martina. „Hlavní linky jsou založené na trasách v knihách, jako je Královská cesta nebo Růžová cesta,“ uvedl Tyznik.

Tyto cesty se také staly centrem mapy a určily i rozdělování barev linek. Od nich se pak rozhodoval, jak by vypadala spojení mezi ostatními městy a místy. „Snažil jsem se vložit tam mnoho odkazům k příběhu. Dvojčata jsem rozdělil na dvě propojené stanice. Harrenov je v knize důležité místo zničené útoky, takže jsem ho na mapě označil jako ‚v renovaci‘,“ komentoval Tyznik.

Fanoušci jsou z mapy nadšení, mnoho z nich si ji od Tyznika kupuje v tištěné verzi. „Absolutně úžasné. Práce na detailech je úžasná,“ komentoval mapu Gabriel Chase na Tyznikově stránce na serveru Flicker. „Myslím si, že to je úžasný nápad. Člověk musí obdivovat tu kreativitu,“ prohlásila pro server EuroZprávy.cz Tereza Nejedlá, která je dlouholetou fanynkou knih i seriálu.

img-responsive

Práce na detailech je úžasná | foto: Michael Tyznik

Není to poslední mapa inspirovaná kulturou. Po dokončení mapy Západozemí se Tyznik pustil do nelehkého úkolu zpracovat mapu hromadné dopravy celého Tamrielu, což je fiktivní země, v níž se odehrává herní série The Elder Scrolls od společnosti Bethesda.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama