Slavná psí kosmonautka ožije v animovaném sci-fi muzikálu

Praha - Slavná psí kosmonautka Lajka se dostane na filmová plátna. Lajka ožije ve stejnojmenném filmovém sci-fi muzikálu, který v těchto dnech v postprodukci dokončuje její tvůrce Aurel Klimt.

Přidejte svůj názor

Lajka
doporučujeme

Slavná psí průkopnice a první kosmonautka Lajka ožije ve stejnojmenném filmu. Renomovaný animátor Aurel Klimt ve Studiu Zvon již dekádu připravuje její příběh ve formě loutkového animovaného sci-fi muzikálu. V těchto dnech finišují postprodukční práce.

„LAJKA je pro mne výjimečný projekt a dalším krokem v tvůrčí cestě. LAJKA byla výzva, kterou zdolat zabralo celých deset let, ale myslím, že výsledek za to stojí. Teď už zbývá vše jen předložit divákům. Premiéru jsme naplánovali u příležitosti letošního výročí Lajčina letu do vesmíru. LAJKA byla první kosmonautka, která byla vystřelena na oběžnou dráhu před 60 lety – 2. listopadu 1957. Za diváky do kin dorazí 2. listopadu 2017 ve formátu 3D,“ říká Aurel Klimt, tvůrce LAJKY.

Fenka Lajka žije na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchycení je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Lajku poté do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Houstonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem, až nakonec za pomoci Černé díry štastně obydlí vzdálenou planetu. Zde harmonicky žijí, dokud sem nedoputují dva lidští kosmonauti.

Film LAJKA vstoupí do kin 2. listopadu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny MTV: Nejlepším filmem je akční epos Avengers: Endgame

18.06.2019 09:37 Hlavním vítězem letošních filmových a televizních cen stanice MTV se stal superhrdinský epos…

Noví Muži v černém porážejí X-Meny. Žebříček návštěvnosti kin se o víkendu…

17.06.2019 17:24 Čtvrté pokračování série Muži v černém s podtitulem Globální hrozba, do které se však již nevrátili…

Zemřel režisér Franco Zeffirelli, proslavil ho výpravný film Ježíš…

15.06.2019 14:53 Aktualizováno Ve věku 96 let dnes zemřel italský režisér Franco Zeffirelli. Agentuře AP to sdělil jeho syn…

Karlovarský festival bude letos se změnami, některé jsou nepříjemné

12.06.2019 16:20 Město Karlovy Vary se zvolna chystá na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Proti minulým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama