Šetření na animaci nebo výměna sedaček. Co jste o pohádkách od Disneyho nevěděli

Společnost Disney je největším producentem animovaných filmů pro děti a mládež. Zakladatel Walt Disney s filmy začínal v roce 1923 v malé kanceláři. Od té doby se firma dostala na přední místo producenta filmů a vytvořila některé z nejoblíbenějších pohádek. O těchto věcech ale asi nevíte.

Přidejte svůj názor

Film Kráska a zvíře
doporučujeme

Zvíře je kříženec

Uvažovali jste někdy nad tím, co je vlastně Zvíře za zvíře? Když Walt Disney Studios začalo pracovat na filmu Kráska a zvíře, bylo potřeba vymyslet, jak vlastně bude zakleté Zvíře vypadat. Hlavní animátor Glen Keane se proto vydal do zoo. A tam se inspiroval hned u několika zvířat. Zvíře je tedy kombinací lví hřívy, hlavy a rohů buvola, obočí gorily, klů divočáka, těla medvěda a nohou a ocasu vlka. Všechno dohromady vytváří děsivé Zvíře.

Zelená je symbolem zla

Pokud koukáte na Disney film a uvidíte, že má na sobě charakter limetkově zelenou barvu, pravděpodobně právě vidíte hlavní zápornou postavu. Už od dob prvního velkého filmu Sněhurka a sedm trpaslíků, se zelená stala ukazatelem – královna Grimhilda má jasně zelené oči, podobnou barvu má i lektvar.

Neomezuje se to jen na Sněhurku. Magie Maleficent je zelená, zatímco lva Scara obklopuje při jeho sólu zelená mlha. Uršula je při čarování také zelená. A poslední výrazně zelenou postavou byl Doktor Facilier v Princezně a žabákovi.

I Disney někdy šetří

I tak bohatá společnost, jakou Disney je, musí někdy šetřit. Přijde vám závěrečná taneční scéna z Krásky a zvířete nějak povědomá? Pravděpodobně si vybavujete tanec princezny Aurory s princem Filipem ze Šípkové Růženky.

V roce 1973 Disney vytvořil animovanou verzi příběhu o Robinu Hoodovi. Film měl rozpočet jen okolo 5 milionů. Důvodem bylo, že autoři recyklovali množství scén z jiných filmů. Mezi recyklované patří scény ze Sněhurky a sedmi trpaslíků, Knihy džunglí či Aristokoček.

Sněhurka děsila děti

Radio City Music Hall se promítání filmu Sněhurka a sedm trpaslíků zrovna moc nevyplatila. Děti byly tak vystrašené některými scénami, jako byla například Sněhurčina cesta lesem či královna a její smrt, že se jich mnoho přímo v kině počůralo. Vedení Radio City Music Hall tedy muselo nechat znovu potáhnou sedačky, protože byly zničené.

Aladdin

Připomíná vám Aladdin svým vzhledem někoho? Například známého herce, mezi jehož nejznámější role patří pilot nebo agent, který zvládne nemožné? Obličej Aladdina byl modelován podle amerického herce Toma Cruise.

I Aladdinovy kalhoty daly animátorům celkem hodně práce. Protože si nebyli jistí, jak přesně by se měly na obrazovce hýbat, animátor strávil hodiny sledování videí interpreta McHammera. Nebo to používal jako výmluvu...každopádně It‘s Hammer Time se ve studiu asi ozývalo poměrně často.

Matky se nehodí

Většina Disney princezen nemá minimálně matku, někdy pro jistotu ani jednoho rodiče. Existují výjimky, ale stačí se podívat na pohádky. Kdo všechno nemá matku? Sněhurka, Popelka, Belle, Ariel, Jasmine, Pocahontas, Kida a sestry Anna a Elsa. Bez matky vyrůstají i další charaktery. Mauglí a Petr Pan nemají rodiče vůbec, Aurora vyrůstala bez nich, Aladdin také nemá ani jednoho rodiče (pokud nepočítáte druhý díl, kde se záhadně objeví jeho otec).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lví král ovládl tuzemská kina. Porazil Spider-Mana, který se natáčel i v…

22.07.2019 18:02 V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man:…

V Česku se natáčí první fantasy pohádka, bude v ní mnoho digitálních efektů

22.07.2019 15:43 Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase uvidí diváci v březnu 2020. V hlavních rolích…

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama