Film Tomáše Svobody Svatba mojí sestry je dotočen, EuroZprávy.cz byly u závěrečné scény

Praha - Životní osudy jsou někdy natolik komplikované, že je snad ani nejde prožít a je potřeba o nich natočit film. Vydejme se tedy po stopách nově chystaného snímku režiséra Tomáše Svobody, ve kterém si užijeme dramatických zápletek a hned dvou nevěst.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Režisér Tomáš Svoboda při natáčení filmu Svatba mojí sestry
doporučujeme

Což o to, slečen či paní v bílých svatebních šatech vídáme ve filmech poměrně dost, ale v tomto případě bude jejich situace hodně specifická. Režisér Svoboda tím popírá nesmrtelné rčení, že dvakrát do jedné řeky nelze vstoupit, jak název říká, po předchozím díle Jak se zbavit nevěsty (2016) tu půjde opět o propletenec vztahů. 

Hlavními představitelkami jsou sestry Marie a Karolína, které musejí proplout úskalím a kličkami osudu. Jejich cesta bude ukončena opravdu před oltářem, ovšem abyste se dozvěděli, kdo před ním definitivně stane, na to si budete muset počkat až do příštího léta - jde přeci o letní komedii. 

img-responsive

Film Svatba mojí sestry režiséra Tomáše Svobody | foto: Michal Kalášek / EuroZprávy.cz / INCORP images

EuroZprávy.cz měly možnost se zúčastnit posledního natáčecího dne v Brandýse nad Labem, kde se realizovala doopravdy poslední scéna filmu, což nebývá pravidlem. V evangelickém kostele svatého Vavřince tak byl na kameru zachycen obřad, ve kterém se sešla celá rodina obou sester, aby musela čelit situaci, se kterou rozhodně až na jednu postavu nikdo nepočítal. 

Zajímavé bylo i svědectví režiséra Svobody, který musel změnit výběr kostela, protože v katolickém nebylo možné ani kašírovanou svatbu natočit. Jak je vidět, s Bohem, kterého ostatně právě ve zmíněné scéně oddávající vzývá, nelze žertovat. Příprava na scénu byla provázena drobnými finálními úpravami, představitelka Karolíny (Ester Geislerová) absolvovala zkoušku v docela jiném oděvu, protože elegantní svatební šaty bylo nutno šetřit. 

Posledního záběru ve zmíněném kostele se zúčastnili kromě komparsu a dětských družiček zmíněná Ester Geislerová, Anna Polívková, Eva Holubová, Bob Klepl, Oldřich Navrátil a Jaromír Plesl - zmiňujeme tu hlavní představitele. Někteří z nich mají pro diváky připraveno nejedno překvapení, jak se na správnou letní komedii sluší. Více vám ostatně napoví fotografická galerie.

A to nejdůležitější nakonec - snímek vstoupí do kin pod názvem Svatba mojí sestry. EuroZprávy.cz budou postupně přinášet rozhovory s jednotlivými herci a režisérem Tomášem Svobodou.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Stálo to čekání za to? Opar tajemství se nad poslední řadou…

15.04.2019 18:28 RECENZE – Hry o trůny jdou po osmi sezónách do finále a první díl nejočekávanějšího seriálu tohoto…

Zemřela herečka a dabérka Zuzana Skalníková (†69), hlas Mufa ze Studia…

15.04.2019 12:21 Český umělecký svět zasáhla další ztráta. Ve věku 69 let zemřela herečka Zuzana Skalníková,…

Zemřela švédská herečka Anderssonová, hvězda Bergmanových filmů

15.04.2019 10:43 Ve věku 83 let zemřela švédská herečka Bibi Anderssonová, která proslula díky rolím ve filmech…

Konec Her o trůny se blíží. Co čekat ve velkolepém finále?

14.04.2019 13:30 Legendární seriál z produkce HBO Hra o trůny spěje pomalu do finále. Zítra v ranních hodinách bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama