Film Tomáše Svobody Svatba mojí sestry je dotočen, EuroZprávy.cz byly u závěrečné scény

Praha - Životní osudy jsou někdy natolik komplikované, že je snad ani nejde prožít a je potřeba o nich natočit film. Vydejme se tedy po stopách nově chystaného snímku režiséra Tomáše Svobody, ve kterém si užijeme dramatických zápletek a hned dvou nevěst.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Režisér Tomáš Svoboda při natáčení filmu Svatba mojí sestry

Což o to, slečen či paní v bílých svatebních šatech vídáme ve filmech poměrně dost, ale v tomto případě bude jejich situace hodně specifická. Režisér Svoboda tím popírá nesmrtelné rčení, že dvakrát do jedné řeky nelze vstoupit, jak název říká, po předchozím díle Jak se zbavit nevěsty (2016) tu půjde opět o propletenec vztahů. 

Hlavními představitelkami jsou sestry Marie a Karolína, které musejí proplout úskalím a kličkami osudu. Jejich cesta bude ukončena opravdu před oltářem, ovšem abyste se dozvěděli, kdo před ním definitivně stane, na to si budete muset počkat až do příštího léta - jde přeci o letní komedii. 

img-responsive

Film Svatba mojí sestry režiséra Tomáše Svobody | foto: Michal Kalášek / EuroZprávy.cz / INCORP images

EuroZprávy.cz měly možnost se zúčastnit posledního natáčecího dne v Brandýse nad Labem, kde se realizovala doopravdy poslední scéna filmu, což nebývá pravidlem. V evangelickém kostele svatého Vavřince tak byl na kameru zachycen obřad, ve kterém se sešla celá rodina obou sester, aby musela čelit situaci, se kterou rozhodně až na jednu postavu nikdo nepočítal. 

Zajímavé bylo i svědectví režiséra Svobody, který musel změnit výběr kostela, protože v katolickém nebylo možné ani kašírovanou svatbu natočit. Jak je vidět, s Bohem, kterého ostatně právě ve zmíněné scéně oddávající vzývá, nelze žertovat. Příprava na scénu byla provázena drobnými finálními úpravami, představitelka Karolíny (Ester Geislerová) absolvovala zkoušku v docela jiném oděvu, protože elegantní svatební šaty bylo nutno šetřit. 

Posledního záběru ve zmíněném kostele se zúčastnili kromě komparsu a dětských družiček zmíněná Ester Geislerová, Anna Polívková, Eva Holubová, Bob Klepl, Oldřich Navrátil a Jaromír Plesl - zmiňujeme tu hlavní představitele. Někteří z nich mají pro diváky připraveno nejedno překvapení, jak se na správnou letní komedii sluší. Více vám ostatně napoví fotografická galerie.

A to nejdůležitější nakonec - snímek vstoupí do kin pod názvem Svatba mojí sestry. EuroZprávy.cz budou postupně přinášet rozhovory s jednotlivými herci a režisérem Tomášem Svobodou.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oscarový herec Rush čelí novému obvinění, prý posílal oplzlé esemesky

17.12.2018 14:19 Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

RECENZE: Může animovaný film porazit starou dobrou marvelovku? Nová éra…

15.12.2018 16:15 RECENZE – Pavoučího muže měli možnost diváci poprvé vidět v roce 2002, pak následovaly další dva…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama