Marek Najbrt dotočil pohádku s Janem Cinou a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích

Praha – Neomylné čertí brko zapisuje v pekle lidské hříchy. Jednoho dne ale brko městečka Pytlov přestane fungovat. Lucifer proto vyšle mladého čerta Bonifáce, aby problém napravil. Minulý víkend padla poslední klapka nové české pohádky Čertí brko režiséra Marka Najbrta. V hlavních rolích uvidíme Judit Bárdos, Jana Cinu nebo Ondřeje Vetchého.

Přidejte svůj názor

Jan Budař se také objeví v nové pohádce Marka Najbrta Čertí brko

Režisér Marek Najbrt minulý víkend dokončil natáčení svojí nové pohádky Čertí brko. Pohádka nese název po neomylném čertím brku, které v pekle spravedlivě zapisuje lidské hříchy. Jednoho dne však brko pro městečko Pytlov v pekelné pobočce Pervidle přestane fungovat. Lucifer pošle na svět mladého čerta Bonifáce, aby vše napravil.

Bonifácovi však brko ukradne zdejší šejdíř a tím spustí řetězec událostí, na jehož konci se samotný vládce pekel ocitne ve vězení. Bonifác v sobě musí najít ty nejlepší vlastnosti, aby osvobodil Pytlov a Lucifera a získal si srdce krásné Markétky.

„Moc bych přál téhle pohádce, aby se zařadila mezi ty, na kterých jsme vyrostli a které jsme milovali a neseme si je v sobě po celý život,“ říká herec Ondřej Vetchý, který se objeví v roli Lucifera. Dále uvidíme Judit Bárdos, Jana Cinu, Jana Budaře, Marka Daniela, Janu Plodkovou, Tomáše Jeřábka nebo Václava Koptu.

Autory pohádky jsou scénáristé Robert Geisler a Tomáš Hodan a režisér Marek Najbrt, kteří jsou podepsaní například pod kultovním sitkomem Kancelář Blaník. Režisér je sám otcem dvou synů a vždy ho lákalo natočit si pohádku. V jeho podání je však peklo zcela jiné, než na jaké jsou diváci pohádek zvyklí.

„V našem příběhu existuje ústřední peklo s Luciferem a další podpekla, což jsou jakási detašovaná pracoviště, jako když máte v malém městě policejní stanici, a tato podpekla řeší hříšníky v daném okrsku,“ vysvětluje pekelnou strukturu režisér.

Pro kulisy pohádky si filmaři zajeli do atraktivních lokalit. Jednou z nich byl bývalý kaolínový důl v Nevřeni, který byl vůbec poprvé zpřístupněn pro filmové natáčení. „Pracovat v Nevřeni byl opravdu zážitek, protože jsme točili v podzemí, na krásném místě, ale bylo to velice náročné, protože vzhledem prostorám jsme museli být pod dozorem báňské služby, aby nedošlo k nějaké otravě, přece jen ten prostor není ještě odvětraný, tak to bylo velké dobrodružství,“ vzpomíná Marek Najbrt. Točilo se také v Ledči nad Sázavou, Chrustenicích nebo Doksanech, poslední klapka pak padla v lokacích na Slovensku.

Premiéra pohádky je plánována na listopad roku 2018.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Fond kinematografie podpořil osm filmů, nejvíc peněz půjde na Havla

10.12.2018 10:56 Osm připravovaných celovečerních českých filmů podpořil Státní fond kinematografie. Rada fondu je…

RECENZE: Surrealistický úlet si na stříbrném plátně utahuje ze současného…

09.12.2018 14:30 RECENZE – Záhada Silver Lake je podmanivá divácky nespolehlivá jízda do srdce Los Angeles. Pod…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama