Dagmar Havlová vzpomíná na Třísku: V práci perfekcionista, sebevraždu nespáchal

Praha - Jako na skvělého herce a jednoho z nejlepších kamarádů Václava Havla bude na zesnulého Jana Třísku vzpomínat Dagmar Havlová. Přestože po zprávách o Třískově pádu do Vltavy jeho skon čekala, tragická smrt herce ji silně zasáhla. O Třískovi také řekla, že byl perfekcionista.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Dáša Havlová

Havlová zkouší na Vinohradech, kde se spolu s Tomášem Töpferem 21. října objeví v inscenaci Goldmanovy hry Lev zimě. Dnes uvedla, že brzy po úmrtí blízkého člověka se jí jen těžko formulují myšlenky. "Pořádně jsem se nevyjádřila ani k odchodu manžela," vysvětlila.

Tříska byl podle ní perfekcionista. "To se mi líbilo. Dbal o to, aby byl ve fyzické formě, ale boží cesty jsou nevyzpytatelné. Vzpomínám na něj jako na skvělého herce a Vaškova jednoho z nejlepších kamarádů," uvedla s poukazem na letité přátelství Václava Havla a Jana Třísky. Tříska jim byl v lednu 1997 svědkem na svatbě, Havel zase svědčil na svatbě Třískovi.

Dagmar Havlová si nemyslí, že Tříska svůj život ukončil sám. "Zpočátku to tak opravdu vypadalo, ale myslím, že tato teorie už je vyvrácená odborníky. Nechci spekulovat," dodala.

"Když hrál Tříska kdysi v Divadle za branou Oidipa, byla jsem jeho Iokasté. Naposledy jsme spolu hráli v Divadle Archa v Havlově Odcházení. Myslím, že světoběžník přišel domů umřít," řekla ČTK Vlasta Chramostová. "Napadly mě dvě citace: (ruská básnířka Marina) Cvětajevová, která říká, že vlast není území, ale nezměnitelnost krve, a (Jiří) Voskovec, který říkal, že domov není tam, kde si pověsíš klobouk, ale kde se pověsíš," uvedla k odchodu slavného českého rodáka.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzpomínáte si na Ošklivku Betty? Pod nánosem pomády a ošklivými rovnátky…

16.12.2018 17:04 Aktualizováno Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

RECENZE: Může animovaný film porazit starou dobrou marvelovku? Nová éra…

15.12.2018 16:15 RECENZE – Pavoučího muže měli možnost diváci poprvé vidět v roce 2002, pak následovaly další dva…

Velkofilm Jan Žižka je dotočen. Objeví se v něm nejhezčí česká místa, říká…

15.12.2018 11:20 Po necelých třech měsících natáčení míří do střižny historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama