Film Jiřího Mádla Na střeše vznikne jako pocta Janu Třískovi

Praha – Autoři plánují natočit film Na střeše i navzdory tragické smrti herce Jana Třísky. Rozhodli se jej vytvořit jako poctu Třískovi, který dokázal ostatní inspirovat svou nezměrnou vůlí, odpovědností a odhodláním nikdy se nevzdat.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Tříska, Jan

ČTK to dnes řekla mluvčí projektu Uljana Donátová. „Pro režiséra, producentku i celý tým je to velmi těžká situace. Ztráta Jana Třísky je pro všechny osobně velmi bolestná. Přesto jsme se rozhodli film Na střeše natočit," uvedla Donátová.

Film měl začít natáčet herec a režisér Jiří Mádl, podle něhož byl Tříska na natáčení připravený a absolvoval už také kostýmní zkoušku. V sobotu však Tříska spadl do Vltavy z Karlova mostu, prvotní informace policie mluvily o skoku muže z mostu. Podle Mádla měl Tříska před každým natáčením rituál, kdy chodil na staletý kamenný most opředený legendami čerpat sílu.

Karlův most má velmi vysokou vzdálenost mostovky, tedy cesty, po níž se chodí, k hladině. Podle veřejně dostupných zdrojů činí 13 metrů, pád do vody tedy je nebezpečný. Na webu se objevila informace svědků sobotní události, podle nichž postarší muž seděl na mostě a díval se dolů. Třísku po několika minutách vytáhli z vody cestující z kolemplující lodi. Lékaři ho uvedli do umělého spánku, dnes ráno v nemocnici zemřel.

I s takto nenadálými událostmi, jež se mohou pojit s natáčením, sice filmaři počítají, ale pojištění zatím není běžnou záležitostí. I proto, že není levné. „U projektů s rozpočtem 20 až 25 milionů se pohybuje v rozmezí od 600.000 do 800.000 korun," řekl ČTK Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut. Týká se zpravidla hlavních hereckých představitelů včetně stěžejních profesí.

„My se pojišťujeme někde v Maďarsku například i v případě scenáristy či režiséra. Mělo by to být běžné, ale zatím není," uvedl. V případě seriálových projektů s vyšším rozpočtem může podle něj pojistka činit až jeden milion korun.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama