Nový film Miroslava Krobota uvidí ještě před českou premiérou diváci v Sao Paulu

Sao Paulo – Film Kvarteto Miroslava Krobota uvidí ještě před českou premiérou diváci na festivalech v Chicagu i ve Španělsku. Film byl totiž nově pozván na 41. ročník mezinárodního filmového festivalu v brazilském Sao Paulu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hrdinové Krobotova nového filmu Kvarteto žijí hudbou a touží po štěstí
doporučujeme

Nový film Miroslava Krobota Kvarteto bude soutěžit na 41. ročníku mezinárodního filmového festivalu v brazilském Sao Pulu v sekci New Filmmakers Competition. V hlavních rolích čtveřice muzikantů uvidíme Barboru Polákovou, Jaroslava Plesla, Lukáše Melníka a Zdeňka Julinu. Herci museli kvůli rolím rok cvičit na hudební nástroje. Na novou ukázku z filmu se můžete podívat zde:

Herci museli projít také přísným castingem. „Při castingu byly důležité nejen herecké předpoklady jednotlivců, záleželo i na správné chemii kvarteta jako celku. Měla je spojovat hudebnost… odtud volba Báry Polákové… a smysl pro humor,“ říká režisér Miroslav Krobot v tiskové zprávě.

Každému herci byl dlouho před natáčením přidělen vlastní učitel hudby. „Dostali jsme každý svého učitele a celý jeden rok před natáčením jsme cvičili. Je to vlastně takový sen. Byla jsem opravdu šťastná, že se můžu kvůli filmu něco nového naučit. Každý týden k nám domů chodil pan učitel a nejdřív jsme drtili stupnice a různá cvičení a potom už rovnou ty konkrétní skladby. Takový roční rychlokurz,“ říká Barbora Poláková, která se učila hrát na violoncello.

img-responsive

film Kvarteto | foto: 4press.cz

„Film Kvarteto je filmem, na který jsem se připravoval nejdéle ze všech. Do houslí jsem docházel bezmála rok. Střídali se na mě dva pedagogové se svatou trpělivostí. Dva měsíce před natáčením jsem musel cvičit každý den dvě hodiny, abychom dosáhli alespoň částečné iluze, že jsem houslový profesionál. Tisíckrát jsem zatoužil rozšvihat housličky o zeď, ale ustáli jsme to a snad to na výsledku bude vidět,“ dodává Jaroslav Plesl.

Lukáš Melník zase absolvoval půlroční tvrdý trénink s violistou ostravské filharmonie Vladimírem Liberdou a Zdeněk Julina dle svých slov bojoval s houslemi tři čtvrtě roku dvakrát týdně v lidové škole ve Zlíně pod vedením učitele Jožky Geryka.

img-responsive

Miroslav Krobot | foto: 4press.cz

Hrdinové filmu připravují skladbu významného hudebního skladatele Aloise Piňose, který se jako jeden z prvních českých skladatelů věnoval elektroakustické hudbě. Film je tak zároveň poctou jednoho ze zakladatelů tzv. české nové hudby.

„Hudbu Aloise Piňose si pamatuji ze studií v Brně, kde tehdy působil na JAMU. Zaujaly mě jeho experimenty na pomezí hudby a divadla. Teď se mi znalost jeho hudby hodila, protože kvarteto mělo hrát soudobou vážnou hudbu nejlépe autora z generace jejich rodičů. Na konci filmu slyšíme hudbu, kterou složil jeden z členů kvarteta, což znamená posun od interpretace k přímé autorské tvorbě. Stará poučka zní: když to neumíš říci slovy, pusť správnou hudbu, ta to řekne za tebe… Přesně to jsem udělal na konci filmu,“ dodává Krobot.

Kromě nové ukázky tvůrci představili i nový plakát, jehož autorem je Michal Tilsch. Ten má na kontě například Českým lvem oceněný plakát ke snímku Kobry a užovky nebo vizuál k filmu Učitelka. Za obojé získal i cenu za nejlepší plakáty na festivalech v Karlových Varech.

Světová premiéra filmu se uskuteční na Chicago International Film Festival v říjnu. Do českých kin snímek přijde 30. listopadu 2017.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lví král ovládl tuzemská kina. Porazil Spider-Mana, který se natáčel i v…

22.07.2019 18:02 V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man:…

V Česku se natáčí první fantasy pohádka, bude v ní mnoho digitálních efektů

22.07.2019 15:43 Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase uvidí diváci v březnu 2020. V hlavních rolích…

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama