Festival v Písku vyhrál maďarský film, předpremiéru mělo drama o Miladě Horákové

Písek - Snímek Zkouška, který natočil maďarský režisér Tomás Fekete, získal na 17. ročníku Mezinárodním festivalu studentských filmů Písek hlavní cenu Grand Prix. Na závěrečném večeru měl dnes českou předpremiéru film Milada o životě Milady Horákové.

Přidejte svůj názor

Kino, ilustrační foto

Porota, v níž zasedli mim Ctibor Turba, producent Václav Marhoul či herečka Jitka Čvančarová, vybírala z 32 filmů z 22 zemí. Dvě ze ze šesti cen - nejlepší animovaný film a cenu Pražské vědeckotechnické společnosti - získal Jan Míka za snímek Jsme přece lidi.

Hlavní cenu festivalu dotuje město Písek sumou 50.000 Kč. Fekete ji podle poroty dostal za mimořádně citlivé vyprávění příběhu těžkého rodičovského a morálního dilematu.

Cenu za nejlepší hraný film získal polský režisér Piotr Domalewski za snímek Špatné myšlenky. "Příběh o lidské důstojnosti je vyprávěn tragikomickou formou, jež umocňuje závažnost vybraného tématu," uvedli porotci.

Jako nejlepší dokument zvolili film Jezero. Ten natočila ruská režisérka Darja Blochinová o dvou lidech, kteří se vyrovnávají s tragickou ztrátou.

Na zahájení festivalu 13. října se promítal snímek 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou v hlavní roli. Dnes večer měl českou předpremiéru životopisný a historický film Milada režiséra Davida Mrnky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama