V hlavní roli droga z Česka. Média vychvalují německý krimi seriál Zmizení

Mnichov - Za jeden z nejlepších seriálů letošního roku označují některá německá média minisérii Das Verschwinden (Zmizení). Hlavní roli v ní hraje pervitin, který se v seriálovém i skutečném světě do Německa dostává především z Česka.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Film, ilustrační foto

Seriál oceňovaného režiséra Hanse-Christiana Schmida, jehož poslední díl odvysílala v úterý veřejnoprávní stanice ARD, sleduje příběh pečovatelky Michelle, která pátrá po své zmizelé dceři Janine. Hlavní roli Michelle ztvárnila Julie Jentschová, která si zahrála mimo jiné ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela.

zdroj: YouTube

Policii spíše než zmizelá dívka zajímá pervitin, který se našel v jejím autě. Seriálové příhraniční městečko Forstenau totiž bojuje se záplavou drogy, která je v Německu známá jako crystal či crystal meth a která se ve skutečném i seriálovém světě dostává do Bavorska především zpoza české hranice.

Při pátrání po své zmizelé dceři se Michelle vydává mimo jiné i na asijskou tržnici v českém pohraničí. Její pátrání komplikuje fakt, že se téměř každý z bavorského městečka snaží něco skrýt.

Režisér Schmid se kvůli psaní scénáře k seriálu vydal přímo do česko-bavorského pohraničí. Na námitku některých kritiků, že je drogová zápletka v seriálu, který se vyvine spíše v rodinné drama, zástupná, odpovídá: "Když se chcete o víkendu dostat do rauše, je to tam (pervitin) levnější než alkohol a je to i snáz k dostání. Konzumují to patnáctiletí, šestnáctiletí i sedmnáctiletí. Je to vážný problém."

Mezi německými uživateli je syntetická droga pervitin velmi oblíbená hlavně kvůli své relativně nízké ceně: v závislosti na regionu stojí gram pervitinu mezi 80 a 120 eury (2050 a 3080 korun).

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama