V hlavní roli droga z Česka. Média vychvalují německý krimi seriál Zmizení

Mnichov - Za jeden z nejlepších seriálů letošního roku označují některá německá média minisérii Das Verschwinden (Zmizení). Hlavní roli v ní hraje pervitin, který se v seriálovém i skutečném světě do Německa dostává především z Česka.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Film, ilustrační foto
doporučujeme

Seriál oceňovaného režiséra Hanse-Christiana Schmida, jehož poslední díl odvysílala v úterý veřejnoprávní stanice ARD, sleduje příběh pečovatelky Michelle, která pátrá po své zmizelé dceři Janine. Hlavní roli Michelle ztvárnila Julie Jentschová, která si zahrála mimo jiné ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela.

zdroj: YouTube

Policii spíše než zmizelá dívka zajímá pervitin, který se našel v jejím autě. Seriálové příhraniční městečko Forstenau totiž bojuje se záplavou drogy, která je v Německu známá jako crystal či crystal meth a která se ve skutečném i seriálovém světě dostává do Bavorska především zpoza české hranice.

Při pátrání po své zmizelé dceři se Michelle vydává mimo jiné i na asijskou tržnici v českém pohraničí. Její pátrání komplikuje fakt, že se téměř každý z bavorského městečka snaží něco skrýt.

Režisér Schmid se kvůli psaní scénáře k seriálu vydal přímo do česko-bavorského pohraničí. Na námitku některých kritiků, že je drogová zápletka v seriálu, který se vyvine spíše v rodinné drama, zástupná, odpovídá: "Když se chcete o víkendu dostat do rauše, je to tam (pervitin) levnější než alkohol a je to i snáz k dostání. Konzumují to patnáctiletí, šestnáctiletí i sedmnáctiletí. Je to vážný problém."

Mezi německými uživateli je syntetická droga pervitin velmi oblíbená hlavně kvůli své relativně nízké ceně: v závislosti na regionu stojí gram pervitinu mezi 80 a 120 eury (2050 a 3080 korun).

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Cannes bude soutěžit film studenta FAMU, už uspěl na Českých lvech

19.04.2019 17:35 Francouzský festival v Cannes bude mít letos v soutěži českou účast. V sekci Cinéfondation uvede…

RECENZE: Stálo to čekání za to? Opar tajemství se nad poslední řadou…

15.04.2019 18:28 RECENZE – Hry o trůny jdou po osmi sezónách do finále a první díl nejočekávanějšího seriálu tohoto…

Zemřela herečka a dabérka Zuzana Skalníková (†69), hlas Mufa ze Studia…

15.04.2019 12:21 Český umělecký svět zasáhla další ztráta. Ve věku 69 let zemřela herečka Zuzana Skalníková,…

Zemřela švédská herečka Anderssonová, hvězda Bergmanových filmů

15.04.2019 10:43 Ve věku 83 let zemřela švédská herečka Bibi Anderssonová, která proslula díky rolím ve filmech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama