Sledujete sitkom Teorie velkého třesku? Toto možná o seriálu nevíte

New York - Americký seriál Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) ze světa geniálních fyziků z dílny Chucka Lorra a Billa Bradyho baví diváky po celém světě už deset let. Na obrazovce v ČR se poprvé objevil v roce 2009. Zpravodajský server news.com.au sesbíral zajímavosti, které možná o tomto sitkomu neznáte.

Přidejte svůj názor

V seriálu Teorie velkého třesku si vlajku ostrova vzal na mušku Sheldon Cooper

První epizody nejprve sklízely smíšené reakce a chvíli trvalo, než seriál nabral větší sledovanost. Od čtvrté série se nicméně Teorie velkého třesku v USA stala nejlépe hodnoceným seriálem, když sesadila do té doby úřadujícího seriálového šampióna, seriál Dva a půl chlapa s Charlie Sheenem. Co tedy o Teorii velkého třesku možná nevíte?

EXISTOVALA NAPODOBENINA

Během třetí série Teorie velkého třesku producenti zjistili, že se v Bělorusku vysílá televizní seriál nazvaný Teoretici (Teoretiki), který jejich pořad bezostyšně vykrádá. Zvažovali právní kroky, ale k těm nikdy nedošlo, protože hvězdy napodobeného seriálu přestaly natáčet, jakmile se dozvěděly, co se děje.

KALEY CUOCOVÁ NEBYLA V PILOTNÍM DÍLU

Herečka Kaley Cuocová, která se proslavila rolí Penny, měla původně smůlu. Na konkurz šla dvakrát, ale hlavní ženskou roli nakonec získala Amanda Walshová. Ovšem poté, co televizní stanice CBS ukázala pilotnímu dílu palec dolů, rozhodl se tvůrce Chuck Lorre provést změny - a jednou z nich byla i výměna obsazení Penny. "Do třetice všeho dobrého," komentovala získání své zatím nejvýznamnější role Kaley Cuocová.

NEZNÁME PENNYINO PŘÍJMENÍ

Možná si to většina fanoušků ani neuvědomila, ale nikdy nikde nezazní Pennyino příjmení. Na rozdíl od ostatních postav zůstává její příjmení záhadou, o což údajně požádala sama Cuocová. Spolutvůrce seriálu Billy v minulosti řekl, že Pennyino jméno se nakonec odhalí - ovšem producent Steve Molaro to popřel. Takže, kdo ví?

zdroj: YouTube

KALEY CUOCOVÁ A JOHNNY GALECKI - PÁR I V REÁLU

Kaley Cuocová má blízko ke všem svým hereckým kolegům z Teorie velkého třesku, ale speciální vztah má s Johnnym Galeckým, který hraje Leonarda. "Dva roky jsme spolu chodili," svěřila se v roce 2010 časopisu Watch! "Byla to ohromná část mého života, ale nikdo o tom nevěděl. Byl to úžasný vztah, ale my jsme o tom neřekli ani slovo a nikdy jsme spolu nikam nechodili. Mám velké štěstí, že jsme se na rozchodu shodli a neskončilo to mezi námi nenávistí," dodala.

MELISSA RAUCHOVÁ BYLA VELKOU FANYNKOU

Když se Melissa Rauchová ve třetí sezóně připojila mezi herce seriálu v roli Bernadette, byla už jeho velikou fanynkou, ale snažila se to během natáčení příliš nedávat najevo. V letošním roce oznámil časopis Variety, že Rauchová uzavřela dohodu s Warner Bros. Television a v seriálu zůstane - to jí podle informací listu vynese půl milionu dolarů (asi 10,8 milionu korun) za epizodu. Tato smlouva platí na 48 epizod.

SHELDONOVO TRIČKO ZRCADLÍ JEHO NÁLADU

Fanoušci komiksu Green Lantern už nejspíš vědí, že Sheldon často nosí různě barevné tričko s logem jeho hlavní postavy. Ale každá barva jeho trička má v komiksovém světě přiřazenou jinou emoci - například červená je hněv, modrá naděje a indigová vášeň. A Sheldonovo chování v konkrétní scéně často odráží také barva jeho trika s logem Green Lantern.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Může animovaný film porazit starou dobrou marvelovku? Nová éra…

15.12.2018 16:15 RECENZE – Pavoučího muže měli možnost diváci poprvé vidět v roce 2002, pak následovaly další dva…

Velkofilm Jan Žižka je dotočen. Objeví se v něm nejhezčí česká místa, říká…

15.12.2018 11:20 Po necelých třech měsících natáčení míří do střižny historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je…

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama