Festival outdoorových filmů vyhrál surfing, bodoval i lyžařský veterán Krajňák

Praha - Hlavní cenu 15. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů vyhrál snímek Choose your wave režiséra Martina Smékala. Cenu za celoživotní dílo a výjimečné sportovní výkony obdržel Franco Nones.

Přidejte svůj názor

Film, ilustrační foto

Putovní akce začala koncem září v Ostravě, nabídla milovníkům adrenalinových zážitků 128 snímků z 27 zemí.

Vítězný snímek Choose your wave přibližuje surfing a jeho nejznámější české zástupce. Cenu za celoživotní dílo a výjimečné sportovní výkony obdržel Franco Nones - vítěz olympijských her v Grenoblu v roce 1968, kde zvítězil v běhu na lyžích na 30 km. Další cenou za celoživotní dílo organizátoři vyznamenali Otto Krajňáka, mistra světa seniorů a nejstaršího veterána ve sjezdovém lyžování na světě, bývalého československého reprezentanta ve sjezdovém lyžování, jenž ve svých 92 letech stále sportuje a závodí.

V kategorii dobrodružných a extrémních sportovních filmů vyhrál rakouský snímek The White Maze, ve kterém se dvojice dobrodruhů vydá na lyžích po hřebeni Chersky, kde chce sjet nejvyšší vrchol východní Sibiře.

V kategorii horolezeckých a horských filmů zvítězila slovenská Sloboda pod nákladom, která pojednává o tatranských nosičích nákladů. V kategorii dobrodružných vodních sportovních filmů pak kanadský krátkometrážní dokument Jondachi, který přibližuje řeku v údolí Napo v Ekvádoru.

Velkou cenu přehlídky loni získal Tomáš Galásek za režii celovečerního dokumentu The Elements. Dostal i cenu diváků. Ocenění za celoživotní dílo převzal horský vůdce Pavol Rajtár, který za více než šedesát let absolvoval tisíce výstupů na Slovensku i v horách celého světa. Na Gerlachovský štít vystoupal více než tisíckrát, na Mont Blanc devětapadesátkrát.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo získá Oscara? Byly oznámeny nominace, nejvíc šancí mají dva filmy

22.01.2019 16:41 Aktualizováno Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a…

Kdo ovládne Českého lva? Nejvíc nominací získal film Toman

22.01.2019 13:40 Aktualizováno Politický thriller Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana o muži, který významně ovlivnil…

Tyhle rošťáky miloval celý svět: Jak se změnily děti z filmu Kdopak to…

22.01.2019 12:53 Kdy se řekne „Kdopak to mluví“, většina z nás si vzpomene na ústřední pár tohoto amerického filmu –…

RECENZE: Drama o žízni po přežití. Kursk probouzí hněv vůči hrdému Rusku

21.01.2019 20:00 RECENZE – Tragédie jaderné ponorky Kursk je po téměř dvou dekádách zaprášeným příběhem ruských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama