Osmý díl Star Wars je zde. Na premiéru dorazili i stormtroopeři

Los Angeles - V sobotu se v Los Angeles konala světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars, nyní s podtitulem Poslední z Jediů. Vrací se Luke Skywalker (Mark Hamill) a také princezna Leia v podání již zesnulé herečky Carrie Fisherové.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Star Wars: Poslední z Jediů

S nadšením uvítali fanoušci, kteří se na oslavu premiéry sešli před kinem, i hlavní protagonisty, mezi nimi Daisy Ridleyovou, která hraje postavu Rey, nebo Johna Boyegu, jenž ztvárnil zběha z jednotek stormtrooperů Finna, či Adama Drivera, filmového syna Hana Sola a princezny Leiy.

zdroj: YouTube

O obsahu snímku je známo jen velmi málo, což mezi fanoušky vyvolává četné spekulace. Film zatím viděla jen malá skupina VIP diváků. "Nechám vás, abyste to zjistil sám," řekl jednomu z novinářů pídícímu se po ději herec Anthony Daniels, který hraje robota humanoidního vzhledu C-3PO.

Podle agentury Reuters je hlavním tématem nejnovějšího dílu bitva o nalezení rovnováhy v Síle, nadpřirozené energii procházející galaxií. Povstalci nadále bojují proti Nejvyššímu vůdci Snokovi, jenž se snaží ovládnout galaxii. A odvážná Rey se mezitím snaží přesvědčit Skywalkera, aby se k rebelům přidal a vnesl naději do boje proti vládě tyrana.

Luke Skywalker se v předchozím díle z roku 2015 objevil jen krátce. Nyní se můžete těšit i na několik nových postav. Například na malá chlupatá stvoření podobná ptákům, která obývají ostrov, kam se Skywalker uchýlil.

První promítání i samotný snímek byly podle agentury Reuters zasvěceny zesnulé Fisherové. "Chci věnovat dnešní večer Carrie, která tam nahoře na mě právě pozdvihuje ukazováček a říká: 'Sakra Riane, neopovažuj se udělat z dnešního večera projev úcty'," řekl na úvod promítání scenárista a režisér filmu Rian Johnson.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzpomínáte si na Ošklivku Betty? Pod nánosem pomády a ošklivými rovnátky…

16.12.2018 17:04 Aktualizováno Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

RECENZE: Může animovaný film porazit starou dobrou marvelovku? Nová éra…

15.12.2018 16:15 RECENZE – Pavoučího muže měli možnost diváci poprvé vidět v roce 2002, pak následovaly další dva…

Velkofilm Jan Žižka je dotočen. Objeví se v něm nejhezčí česká místa, říká…

15.12.2018 11:20 Po necelých třech měsících natáčení míří do střižny historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama