Dnes startuje filmový festival v Cannes. O kterých filmech se hovoří nejvíc?

Cannes – Francouzkou riviéru dnes ovládne duch filmového umění. Porota, režiséři, scénáristi, herci a další představitelé filmové průmyslu se dnes sejdou na jednom z nejprestižnějších filmových festivalů na světě. Své filmy budou prezentovat jak dávno zavedení režiséři, například Jean-Luc Godard, tak i relativně nová filmová jména. Festival uctí památku na nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana, a to stejně jako Karlovarský festival.

Přidejte svůj názor

Kino, ilustrační foto

Escobar

Festival letos slavnostně zahájí film španělského režiséra Fernanda L. de Aranoa, pojednávající o životě kolumbijského zločince Pabla Escobara, který dokázal vybudovat své kokainové impérium a zároveň se stát nejbohatším a nejnebezpečnějším člověkem své doby. V hlavních rolích se objeví hvězdný duet Javier Bardem a Penélope Cruz.

img-responsive

Hvězdný duet Bardem a Cruz | foto: Memento films

 

BlackKkksman

Spike Lee (autor filmů jako 25. hodina, Malcolm X – pozn. autora) letos představí své kriminální drama o rasistické organizaci Ku-klux-klan. Černošský policista proniká do místní pobočky organizace Ku-klux-klan a znenadání se stane jejím hlavním vůdcem. O tom, jak se tento příběh bude vyvíjet dal, se dozví sami diváci.

 

Leto

Ruský režisér Kiril Serebrennikov natočil film navazující na sérii biografických filmů. Serebrennikov se ve svém filmu zaměřil na život ruského legendární muzikanta Viktora Coje (ruský Jim Morrison). Jak je těžké vybudovat svou vysněnou hudební kariéru v Sovětském svazu a být rockovým idolem v socialistické zemí.

img-responsive

Ruský film Leto (Léto) | foto: Hype Production on FaceBook

 

Under the Silver Lake

Kriminální thriller od amerického režiséra Davida R. Michelle, jenž se točí okolo záhadné smrti amerického miliardáře. Hlavní hrdina vidí spojitost smrti miliardáře se zmizením své nové sousedky, a proto si bere za cíl přijít věcem na kloub.

Knife+heart

Francouzský režisér Yann Gonzalez natočil film o mladé ženě, která se vypracovala v porno průmyslu. Její partnerka ji v průběhu opustí, a aby ji získala zpět, rozhodne se natočit nejambicióznější projekt její kariéry. Jenže jeden z jejich herců je zavražděn a ona se tak stává svědkem podivného vyšetřování, jenž obrátí její život naruby. Na hudební doprovodu se podílel známý muzikant vystupující pod pseudonymem M83.

img-responsive

Hlavní role ve filmu dostala herečka Vanessa Paradis | foto: Memento films

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminální příběh Králové zlodějů oživuje největší loupež v dějinách Velké…

18.10.2018 12:35 Snímek Králové zlodějů přenáší diváky do dubna 2015, kdy došlo ve Velké Británii k největší loupeži…

Pokémon vs Digimon. Kdo koho vykrádal a kdo byl lepší? Souboj má…

17.10.2018 14:53 Představovat je zřejmě není třeba. Oba seriály na přelomu století uchvátily celý svět a nenajde se…

Keira Knightley si v novém filmu Colette vyzkoušela roli mladé bohémské…

16.10.2018 22:49 Skandální příběh nekonvenční a talentované ženy, jejíž život byl stejně pikantní, jako romány,…

Historický film Jan Žižka představí i německé hvězdy

16.10.2018 19:22 Už čtvrtý týden pokračuje režisér a producent Petr Jákl v natáčení historického velkofilmu Jan…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama