Dnes startuje filmový festival v Cannes. O kterých filmech se hovoří nejvíc?

Cannes – Francouzkou riviéru dnes ovládne duch filmového umění. Porota, režiséři, scénáristi, herci a další představitelé filmové průmyslu se dnes sejdou na jednom z nejprestižnějších filmových festivalů na světě. Své filmy budou prezentovat jak dávno zavedení režiséři, například Jean-Luc Godard, tak i relativně nová filmová jména. Festival uctí památku na nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana, a to stejně jako Karlovarský festival.

Přidejte svůj názor

Kino, ilustrační foto

Escobar

Festival letos slavnostně zahájí film španělského režiséra Fernanda L. de Aranoa, pojednávající o životě kolumbijského zločince Pabla Escobara, který dokázal vybudovat své kokainové impérium a zároveň se stát nejbohatším a nejnebezpečnějším člověkem své doby. V hlavních rolích se objeví hvězdný duet Javier Bardem a Penélope Cruz.

img-responsive

Hvězdný duet Bardem a Cruz | foto: Memento films

 

BlackKkksman

Spike Lee (autor filmů jako 25. hodina, Malcolm X – pozn. autora) letos představí své kriminální drama o rasistické organizaci Ku-klux-klan. Černošský policista proniká do místní pobočky organizace Ku-klux-klan a znenadání se stane jejím hlavním vůdcem. O tom, jak se tento příběh bude vyvíjet dal, se dozví sami diváci.

 

Leto

Ruský režisér Kiril Serebrennikov natočil film navazující na sérii biografických filmů. Serebrennikov se ve svém filmu zaměřil na život ruského legendární muzikanta Viktora Coje (ruský Jim Morrison). Jak je těžké vybudovat svou vysněnou hudební kariéru v Sovětském svazu a být rockovým idolem v socialistické zemí.

img-responsive

Ruský film Leto (Léto) | foto: Hype Production on FaceBook

 

Under the Silver Lake

Kriminální thriller od amerického režiséra Davida R. Michelle, jenž se točí okolo záhadné smrti amerického miliardáře. Hlavní hrdina vidí spojitost smrti miliardáře se zmizením své nové sousedky, a proto si bere za cíl přijít věcem na kloub.

Knife+heart

Francouzský režisér Yann Gonzalez natočil film o mladé ženě, která se vypracovala v porno průmyslu. Její partnerka ji v průběhu opustí, a aby ji získala zpět, rozhodne se natočit nejambicióznější projekt její kariéry. Jenže jeden z jejich herců je zavražděn a ona se tak stává svědkem podivného vyšetřování, jenž obrátí její život naruby. Na hudební doprovodu se podílel známý muzikant vystupující pod pseudonymem M83.

img-responsive

Hlavní role ve filmu dostala herečka Vanessa Paradis | foto: Memento films

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel vojín Vata z Černých baronů: Milana Šimáčka (†56) zabila rakovina…

26.09.2018 03:37 Praha - Ve věku 56 let zemřel herec Milan Šimáček známý třeba z Černých baronů nebo Tankového…

Záhadné zmizení. Slavnou herečku nikdo neviděl tři měsíce, fanoušci jsou…

24.09.2018 13:10 Peking - Jedna z nejznámějších čínských hereček Fan Ping-ping se téměř tři měsíce neobjevila na…

Komedie Po čem muži touží má rekordní první víkend!

24.09.2018 12:45 Praha - Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která vstoupila do kin, se…

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama