Česká kina ovládl Deadpool 2, sesadil hrdiny Avengers

Praha - Žebříček víkendové návštěvnosti českých kin nově vede pokračování amerického akčního filmu z roku 2016 s názvem Deadpool 2. Snímek režiséra Davida Leitche odsunul na druhé místo americký akční film Avengers: Infinity War, který vznikl podle komiksů o Avengers a do českých kin za měsíc promítání přilákal přes 557.000 lidí. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

Cable je ve světě komiksů ikona. Josh Brolin v této roli nezklamal.

Akční podívaná míchající humor s brutalitou Deadpool 2 s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli si o víkendu našla téměř 118.000 diváků a na tržbách vydělala přes 18 milionů korun. Na třetím místě skončilo americké drama Tiché místo, které o víkendu vidělo zhruba 7000 diváků. Na čtvrtou příčku se dostal ukrajinský animovaný příběh Hledá se princezna, na který dorazilo přes 8000 dětí i dospělých. Páté je americké romantické drama Půlnoční láska.

Nejvýše postavený český snímek, komedie Tomáše Svobody Dvě nevěsty a jedna svatba, je na šestém místě. Za měsíc ji navštívilo přibližně 66.000 lidí.

Z českých snímků v první dvacítce ještě skončil na 12. místě Hastrman režiséra Ondřeje Havelky, na 15. pozici přírodovědný dokument Planeta Česko režiséra Mariána Poláka a sedmnáctá je komedie režiséra Jiřího Vejdělka Tátova volha.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí americký film Solo: Star Wars Story, snímek odvozený od hlavní ságy Hvězdných válek, v němž se Alden Ehrenreich v roli mladého pilota Hana Sola pokusí nahradit svého předchůdce Harrisona Forda. Další novinkou budou bláznivá francouzská komedie Gangsterdam vyprávějící o partě mladých lidí, která se zaplete do pašování drog v Amsterdamu, islandský snímek Pod jedním stromem, české rodinné drama Na krátko a americká komedie Dámský klub.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadné zmizení. Slavnou herečku nikdo neviděl tři měsíce, fanoušci jsou…

24.09.2018 13:10 Peking - Jedna z nejznámějších čínských hereček Fan Ping-ping se téměř tři měsíce neobjevila na…

Komedie Po čem muži touží má rekordní první víkend!

24.09.2018 12:45 Praha - Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která vstoupila do kin, se…

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama