Vrátí se Evan Mcgregor ke Star Wars a vyřeší záhadu nejvýdělečnější filmové série?

Pověsti a záhady obházející filmovou ságu Star Wars jsou stejně početné, jako bývaly fronty na Lucasovy filmy. Žádný jiný popkulturní fenomén na světě nemá tolik příznivců, tudíž každá zmínka o tom, co nového přijde ze světa Hvězdných válek způsobí okamžitý poprask. Obzvláště silně zapůsobila zvěst, že se připravuje nový film o jedné z nejpopulárnějších postav původního filmu z roku 1977, která patřila i k hlavním tahounům prequelové trilogie. Ano, chystá se nový film o Obi-Wan Kenobim.

Přidejte svůj názor

Star Wars

Vzhledem k stovkám miliónů dolarů, které přinese každý nový film společnosti Disney, není pochyb o tom, že bude v budoucnosti natočeno více filmů, než obsahoval původní záměr. Tedy nová trilogie a tři doplňkové filmy tzv. Star Wars Stories, které osvětlují okolnosti původní zápletky Star Wars. Nicméně nejnovější informace hovoří o tom, že právě oním třetím filmem z doplňkové série bude film Kenobi o prvním rytíři Jedi, který se objevil na stříbrných plátnech. Tehdy ho ztvárnil noblesní britský herec sir Alec Guinness. V prequelové trilogii z přelomu milénia se rolí mladého rytíře Obi-Wana Kenobiho proslavil Evan McGregor a právě jeho zájem o roli v novém filmu Star Wars vzbudil první vlnu podezření, že další film bude právě s Evanem McGregorem v hlavní roli.

Oproti ostatním hercům má McGregor jednu zásadní výhodu, vzhledem k povaze role by dnes měl být v “ideálním” věku pro natočení dalšího filmu, pokud by se časově odehrával mezi episodou III a episodou IV, o této časové lokaci filmu se v souvislosti s chystaným filmem také hovoří. I předchozí dva filmy ze série Star Wars Stories jsou totiž zasazeny do tohoto časového pásma mezi původními filmovými trilogiemi. Vše tak nahrává tomu, že právě na 30-ti letou mezeru ve světe Star Wars se nyní Lucasfilm pod křídly Disneyho chce zaměřit, a tím pádem se jedná i o nejpravděpodobnější prostor pro nový film Kenobi.

Ovšem je velkou záhadou, jak by filmaři s daným časovým úsekem naložili. Mnoho fanoušků si klade otázku, jak je možné, že Darth Vader nikdy nepřišel na to, že jeho syn žije na Tatooinu, když sám Vader z planety pocházel a stejně tak je velkou záhádou, proč zde nevystopoval Obi-Wana, s nímž měl nevyřízené účty z jejich posledního souboje, kdy nechal zraněného Anakin Skywalker napospas lávě na planetě Mustafar, což vedlo k jeho přeinstalaci na Dartha Vadera v jeho děsivém obleku. Přestože se skalní fanoušci obrací ke komiksové sérii pojednávající o životě Kenobiho mezi oběma trilogiemi, podle zkušeností s novými filmy, přijdou filmaři s něčím zcela odlišným, tak jako u všech nových filmů, kdy se dějem plejády knih a komiksů vůbec neinspirovali. Jedna věc je však jistá, ať už nový film, a můžeme říct i filmy, dopadnou jakkoliv, není pochyb o tom, že se bude jednat o obrovské kasovní trháky.

Do té doby se musí fanoušci spokojit jen s útržky informací. Každý střípek je však dobrý k další spekulaci. Například mnohé fanoušky vyděsila účast Evana McGregora na oficiální premiéře posledního filmu Star Wars filmu Solo. Přišel totiž bez vousu charakteristického pro mistra řádu Jedi, kterého ztvárnil v minulých letech. Mnozí fanoušci tak zaplavili sociální sítě zděšením, jelikož podle nich bez vousů nemůže ztvárnit původně vousatou postavu. Možná, že v předaleké galaxii vousy nedorůstají, ale v případě potřeby, by to snad McGregor mohl zvládnout.

Realnější se zdá být nejžhavější informace od kulturního magazínu Hollywood Reporter, který uvedl, že film je již v tajné preprodukci. Dokonce byl odhalen i režisér Stephan Daldry, který by se měl filmu ujmout. Že by bylo po záhadě?

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy opět ovládla Hra o trůny, hvězdou večera byl ale nováček mezi…

18.09.2018 09:31 Aktualizováno Los Angeles - Cenu Emmy pro nejlepší dramatický seriál si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v…

RECENZE: Střeva, hlášky a přeplácaný chaos. Nový Predátor má styl, chybí…

15.09.2018 13:10 RECENZE – Scénárista Smrtonosné zbraně a Posledního skauta patří mezi poslední mohykány, co ještě…

Jan Žižka jako hollywoodský trhák? Půjde o nejdražší film české…

13.09.2018 16:23 Praha - Historický film Petra Jákla Jan Žižka má rozpočet půl miliardy korun, což z něj činí dosud…

Češi usilují o Oscara s filmem Všechno bude. Má šanci?

13.09.2018 12:16 Praha - Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která každoročně stojí za udílením cen Český lev…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama