Solo: Star Wars Story? Do českých kin vstoupí spin-off ze slavné ságy

Praha - Snímek Solo: Star Wars Story, který natočil režisér Ron Howard, je po Rogue One: Star Wars Story druhým filmem ze série Anthology ze světa Star Wars. Jedná se o takzvaný spin-off, tedy příběh odvozený od hlavní linie projektu, který rozvíjí jeden její motiv. Děj snímku, který vstoupí do českých kin 24. května, představuje sympatického hvězdného lumpa Hana Sola v době jeho mládí před setkáním s hlavními hrdiny série Hvězdných válek.

Přidejte svůj názor

First Order - ti zlí jsou už zase vesmírní nacisti.

Roli mladého Hana Sola, kterého ve Star Wars ztvárnil Harrison Ford, se ujal méně známý herec Alden Ehrenreich. "Harrison Ford je tak ojedinělý a je s tou postavou za ty dlouhé roky natolik spjatý, že pokusit se mu vyrovnat je skutečně gigantický úkol," uvedla producentka Kathleen Kennedyová. "Nehledali jsme někoho, kdo by vypadal jako Harrison. Nechtěli jsme, aby se jednalo o jeho imitátora nebo někoho, kdo imituje Hana Sola. Toužili jsme po herci, který by dokázal odhalit všechny ty vlastnosti, které Hana Sola činí tak oblíbeným a tak nespoutaným," dodala.

Solova dobrodružství se opět odehrávají kdesi v "předaleké galaxii" a hlavní hrdina se s lehkosti sobě vlastní pohybuje v nebezpečném zločineckém podsvětí. Fanoušci Hvězdných válek se dozvědí, za jakých dramatických okolnosti Solo potkává mohutného Chewbaccu (Joonas Suotamo), svého budoucího kopilota, nebo známého hazardního hráče Landa Calrissiana (Donald Glover), od kterého získá svoji proslulou vesmírnou loď Millennium Falcon. Výraznou postavou je také profesionální zločinec Beckett v podání Woodyho Harrelsona.

zdroj: YouTube

Děj se začíná odehrávat na planetě Corellie, kde vládne krutá bytost Lady Proxima, a poté se přesouvá do galaxie, kde vládne bezpráví a zločinecké syndikáty. Divák není ošizen o efektní bitvy, příběh zrazené lásky a nechybí ani humor v podobě aktivistické droidky bojující za rovnoprávnost a práva droidů.

Pašerák s dobrým srdcem Han Solo je legendární postavou série Star Wars. "Je velice autentický. Je to darebák, je to svéráz a působí do jisté míry tajemně. Pohledný, neuvěřitelně charismatický a okouzlující - to je v případě hrdiny ze světa Star Wars neodolatelná kombinace," podotkla producentka Kennedyová.

Autorem scénáře je Lawrence Kasdan, scenárista snímků Impérium vrací úder a Návrat Jediů. "Vždycky mě zajímala minulost nepředvídatelného hrdiny Hana Sola, se kterým se setkáváme poprvé v baru v Mos Eisley. Z mého pohledu se jedná o nejzajímavější postavu celé ságy," konstatoval Kasdan.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

RECENZE: Český dokument, který nadchnul Vary. King Skate srší energií,…

21.09.2018 12:04 RECENZE – „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu.“ Být skejťákem za…

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama