Filmový festival v Karlových Varech začíná už zítra. Do Česka míří světové hvězdy filmového průmyslu

Karlovy Vary - 53. ročník mezinárodního filmového festivalu začne zítra 29. června. Letos slavnými hosty festivalu budou Robert Pattinson, Tim Robbins, Terry Gilliam, Richard Linklater a další. Každý rok Karlovarský festival představuje zhruba 150 filmů z celého světa, letos na festivalů bude přes 200 snímků. Tyto filmy jsou čerstvou novinkou na českém filmovém trhu, některé filmy budou dokonce premiérové. Součástí programu bude taky pocta zesnulému režisérovi Miloši Fomanovi. Jeho snímek Lásky jedné plavovlásky zahájí letošní ročník festivalu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (3.-11.7.2015)

Britský herec Robert Pattinson letos bude hostem slavnostního zakončení, kde převezme cenu prezidenta filmového festivalu. Český divák Pattinsona zná díky legendární série filmů Twilight. Mezi další jeho známé filmy patří Voda pro slony (2011), Dobrý časy (2017) či slavná role Cenrica Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár.

Hosty slavnostního zahájení bude novozélandský režisér Taika Waititi. Režisér natočil divácky úspěšný snímek Co děláme v temnotách (2014) a Hon na pačlověky (2016), které byly uvedeny na festivalu v předchozích letech. Jedním z jeho posledních úspěšných snímků je velkorozpočtový snímek Thor: Ragnarok.

Na zahájení bude taky novozélandský filmový a televizní producent Carthew Neal, který dlouhodobě spolupracuje s režisérem Taikou Waititim na filmových a televizních projektech. V roce 2016 získal ve své domovské zemi ocenění jako Nezávislý producent roku a rovněž byl zařazen do prestižního výběru časopisu Variety – Variety´s 2016 Producers to Watch.

Držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon Tim Robbins navštíví Karlovarský filmový festival, kde bude oceněn Křišťálovým globem za mimořádný přínos světové kinematografie. Na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary Tim Robbins uvede své dva autorské filmy Bob Roberts a Kolébka ve větru. Publiku se představí jako hudebník na speciálním s kapelou Tim Robbins and The Rogues Gallery Band. 

Svůj nový film Muž, který zabil Dona Quijota představí Terry Gilliam. Na české premiéře bude taky hlavní herečka filmu Joana Ribeiro, dosud známá především díky rolím v televizních seriálech.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy opět ovládla Hra o trůny, hvězdou večera byl ale nováček mezi…

18.09.2018 09:31 Aktualizováno Los Angeles - Cenu Emmy pro nejlepší dramatický seriál si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v…

RECENZE: Střeva, hlášky a přeplácaný chaos. Nový Predátor má styl, chybí…

15.09.2018 13:10 RECENZE – Scénárista Smrtonosné zbraně a Posledního skauta patří mezi poslední mohykány, co ještě…

Jan Žižka jako hollywoodský trhák? Půjde o nejdražší film české…

13.09.2018 16:23 Praha - Historický film Petra Jákla Jan Žižka má rozpočet půl miliardy korun, což z něj činí dosud…

Češi usilují o Oscara s filmem Všechno bude. Má šanci?

13.09.2018 12:16 Praha - Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která každoročně stojí za udílením cen Český lev…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama