Televizní Oscar se blíží. Netflix slaví vítězství nad HBO

Los Angeles - Letošním vítězem Emmy podle počtu nominací je seriál Hra o trůny, který získal celkem 22 nominace. Druhým vítězem je další velká hvězda HBO seriál Westworld a televizní večerní pořad Saturday Night Live, které jsou nominovány v 21 kategoriích. Velký úspěch zaznamenal i Netflix, který získal dokonce víc nominací než tradiční lídr HBO.

Přidejte svůj názor

Daenerys Targaryen

Letošní ročník Emmy je naplánován na 17. záři a odehraje se v Los Angeles. Velkým překvapením letošní soutěže je nominační vítězství Netflixu ve srovnání s tradičním lídrem HBO. Společnost Netflix je internetová platforma poskytující jak televizi, tak i filmy. HBO má o čtyři nominace méně než Netflix, který na svém účtu má celkem 112 nominací.

 Netflix získal nominace v nejlepší herecké a režijní kategorii, 12 nominací získala i druhá sezona Stranger Things. Sedmá sezona světově známého seriálu Hra o trůny od televizní společnosti HBO má veškeré šance se stát nejlepším letošním seriálem, může uspět v kategorii nejlepší dramatický seriál a zvítězit v herecké či technické kategoriích. V příštím roce diváci očekávají poslední sezonu Hry o trůny.

V tomto roce streamovací společnost Netflix zahájila masivní reklamní kampaň a začal aktivně investovat do reklamy a PR. Na začátku léta bývalý prezident USA Barack Obama oznámil, že spolu s manželkou začnou pro Netflix natáčet pořady a talk-show.

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy opět ovládla Hra o trůny, hvězdou večera byl ale nováček mezi…

18.09.2018 09:31 Aktualizováno Los Angeles - Cenu Emmy pro nejlepší dramatický seriál si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v…

RECENZE: Střeva, hlášky a přeplácaný chaos. Nový Predátor má styl, chybí…

15.09.2018 13:10 RECENZE – Scénárista Smrtonosné zbraně a Posledního skauta patří mezi poslední mohykány, co ještě…

Jan Žižka jako hollywoodský trhák? Půjde o nejdražší film české…

13.09.2018 16:23 Praha - Historický film Petra Jákla Jan Žižka má rozpočet půl miliardy korun, což z něj činí dosud…

Češi usilují o Oscara s filmem Všechno bude. Má šanci?

13.09.2018 12:16 Praha - Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která každoročně stojí za udílením cen Český lev…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama