Marvel se snaží přesvědčit Disney, chce režiséra zpět

Herci ze slavné marvelovské frančízy Strážci galaxie se postavili na Instagramu na stranu režiséra Jamese Gunna. Gunn byl na začátku července vyhozen na základě ofenzivních starých tweetů z let 2008 a 2011. Momentálně se Marvel snaží přesvědčit Disney, aby přehodnotili vyhazov režiséra.

Přidejte svůj názor

Strážci galaxie 2

Na začátku července byl vyhozen režisér James Gunn z marvelovské frančízy filmu Strážci galaxie, který režíroval první dva díly. Vyhodili jej na základě starých tweetů, v nichž vtípkoval o tématech jako znásilnění nebo pedofílie. „Mám rád, když se mně malí chlapcí dotýkají na mém choulostivém místě,“ napsal Gunn v jednom ze zmiňovaných tweetů.

I když nebyl Gunn nikdy formálně potvrzen jako režisér třetího dílu, Disney reagovalo rychle v objevení jeho tweetů, které napsal mezi lety 2008 a 2011. „Ofenzivní názory a prohlášení, které jsme objevili na Jamesově twitterovém účtě, jsou neobhájitelné a jsou v rozporu s hodnotami našeho studia. Naše obchodní vztahy jsme odřízli," uvedl předseda Walt Disney Studios Alan Horn ve svém prohlášení.

V pondělí 30. července hvězdy ze Strážců galaxie publikovali na Instagramu otevřený dopis na gunnovu ochranu. Podepsali jej herci jako Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Vin Diesel a další.

„Byli jsme všichni šokování jeho náhlým vyhozením. Záměrně jsme počkali deset dní, abychom se zamysleli, pomodlili, poslouchali a diskutovali. V té době jsme byli povzbuzeni nevyčerpatelnou podporou fanoušků na sdělovací prostředcích, kteří chtěli, aby se James stal znovu režisérem třetího dílu. Také jsme je chtěli odradit od těch, kteří jsou snadno ovlivněni tím, že věří mnohým neobvyklým konspiračním teoriím, které jej obklopují,“ napsali herci ve svém příspěvku.

Gunnovo propuštění na začátku července je výsledkem pravicového konspirátora Mikea Cernoviche, který začal hromadit režisérovy tweety. Tato situaci vyvolala velkou kritiku napříč průmyslem. Dave Bautista, jeden z hercu Strážců galexie, nazval režiséra jako jednoho z nejmilejších, nejpřirozenějších lidí, s kterými kdy vůbec přišel do styku.

Herečka Selma Blair smazala svůj twitterový účet ze solidarity ke Gunnovi. Režisér posledních Star Wars Rian Johnson smazal stovky svých starých tweetů z prevence možného budoucího problému. K pondělí 30. července podepsalo petici k navrácení režiséra k Marvelu okolo 350 000 tisíc lidí.

I přesto, že herci tlačí na Disney zvážit Gunnovo vyhození, je velmi nepravděpodobné, že se režisér vrátí. Dopis, který napsali, není v žádném případěm výhružkou v podobě odchozu ze série, většina herců je pod kontraktem, kdyby jej porušili, tak by čelili právnímu jednání.

Zaměstnanci Disney řekli Variety, že v Disney si nebyli vědomi gunnových ofenzivních tweetů, když jej v roce 2012 najímali a byli překvapeni, když je objevili.

Podle posledních zpráv to vypadá, že v zákulisí probíhá série rozhovorů mezi Marvelem a Disney. Marvel chce vrátit Gunna do svých řad, a proto se snaží, aby Disney situaci přehodnotilo. Jestli se režisér doopravdy vrátí na svoje křeslo teprve uvidíme, ale je obdivuhodné, že se mu za měsíc podařilo získat podporu nejen herců, ale i samotného Marvelu.

Strážci Galaxie 3 mají stanovené datum vydání na rok 2020. Disney i Marvel řekli, že se chtějí trefit do tohoto data i přes potíže s režisérem. Produkce třetího dílu Strážců galaxie je plánována na únor 2019, ale je dost možné, že toto datum Disney posune z důvodu hledání nového režiséra. Pokud Disney poleví, produkce může začít mnohem dřív.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu Trilobit získal dokument o Češích a Slovácích v gulagu

20.01.2019 22:00 Český filmový a televizní svaz FITES dnes udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové…

Zemřel filmový producent Andrew Vajna, stál za snímky Rambo a Evita

20.01.2019 18:33 Ve věku 74 let dnes ve svém domově v Budapešti zemřel filmový producent a podnikatel Andrew Vajna.…

RECENZE: Horor pro děti nemusí nutně znamenat strach. Husí kůže 2 je toho…

18.01.2019 09:10 RECENZE – Pokračování strašidelné komedie Husí kůže je zpět. Parta teenagerů bude opět muset…

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama