Tom Cruise se vrací v šesté Mission: Impossible. Vrchol celé série, říká režisér

Praha - Tom Cruise se jako šéf týmu agentů IMF Ethan Hunt pošesté vrací do série, která se díky celkovému výdělku přes 2,8 miliardy dolarů řadí k nejúspěšnějším sériím v historii filmu. Nový snímek nese název Mission: Impossible - Fallout.

Přidejte svůj názor

Tom Cruise

Akční snímek tradičně plný vzrušujících honiček a kaskadérských kousků do tuzemských kin dorazí 2. srpna.

Za filmem s rozpočtem 178 milionů dolarů, což je nejvíce v sérii Mission: Impossible, stojí scenárista a režisér Christopher McQuarrie, který režíroval i předchozí snímek Mission: Impossible - Národ grázlů v roce 2015. "Když mě Tom (Cruise) požádal, abych režíroval tento snímek, řekl jsem, že to udělám pod podmínkou, že budu moct zachovat tu tradici, že každý snímek má úplně jinou vizuální stránku než ten předchozí. Chci, aby diváci, kteří se dívají na Národ grázlů a Fallout, aby měli pocit, že oba natočili jiní lidé," uvedl McQuarrie.

zdroj: YouTube

V Mission: Impossible - Fallout se McQuarrie rozhodl prozkoumat temnější a lidštější stránku ústřední postavy filmu. "Filmem Mission: Impossible - Fallout vrcholí celá série. Vrací se většina postav, které se objevily v předchozích dílech, a dovypráví se všechny příběhové linky," podotkl Cruise, vedle kterého se ve filmu objeví v rolích členů týmu IMG Rebecca Fergusonová, Ving Rhames a Simon Pegg.

První snímky filmu Mission: Impossible - Fallout vznikly v březnu 2017 v Paříži. Další produkční zastávkou byl Queendstown na Novém Zélandu. Následovalo natáčení v Londýně, kde si Cruise osobně natáčející některé kaskadérské kousky zlomil kotník.

První Mission: Impossible se natáčela částečně v Praze. Cruise se tak mimo jiné prohání po Karlově mostě nebo prchá po Staroměstském náměstí před vodou z velkých explodujících akvárií situovaných v restauraci. Kvůli nočnímu natáčení na Karlově mostě museli filmaři osvětlit tři kilometry na obou březích Vltavy. Cílem bylo zdůraznit atmosféru staré Evropy.

Do Prahy se Cruise vrátil v roce 2010 při natáčení snímku Mission: Impossible - Ghost Protocol, v němž několik pražských míst zastupovalo Moskvu a Budapešť. Interiér a některé exteriéry Kremlu, jsou ve skutečnosti Pražským hradem. Na natáčení se podíleli i Češi. Barrandovské ateliéry posloužily především pro interiérové scény. Kromě technického zajištění filmu a komparzu se v epizodní roli objevil herec Pavel Kříž.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel režisér Jonas Mekas (†96), kmotr filmové avantgardy

24.01.2019 09:23 Ve věku 96 let ve středu zemřel americký režisér, kritik a básník litevského původu Jonas Mekas,…

Kdo letos získá Oscara? Podívejte se na nejžhavější kandidáty

23.01.2019 14:10 V Los Angeles byly zveřejněny nominace na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018. Nejvíce…

Kdo získá Oscara? Byly oznámeny nominace, nejvíc šancí mají dva filmy

22.01.2019 16:41 Aktualizováno Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a…

Kdo ovládne Českého lva? Nejvíc nominací získal film Toman

22.01.2019 13:40 Aktualizováno Politický thriller Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana o muži, který významně ovlivnil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama