Samostatný film o Jokerovi? DC brojí proti Marvelu

Již několik let se snaží DC Universe konkurovat na filmovém plátně Marvelu. Vítězem tohoto „boje“ je stále Marvel. Proto se DC vrací ke starým známým trikům a vrátí do kin Jokera, kterému bude věnován samostatný film.

Přidejte svůj názor

Joker

Po Sebevražedném oddílu to vypáda, že DC chystá další film věnovaný záporákům. Hrát Jokera nebylo nikdy snadné. Prozatím jej nejlépe ztvárnil Heath Ledger v Temném rytířovi, kterého role stála život. Pak tu byl herec Jared Leto a teď to vypadá, že se do třetice o to pokusí charismatický Joaquin Phoenix.

Po boku Phoenixe se objeví slavný Robert De Niro, Marc Maron nebo nepříliš známá herečka Zazie Beetz. Režie se chopí Todd Phillips, který má za sebou trilogii Pařba (ve Vegas, v Bangoku, na třetí – pozn. redakce), Na doraz nebo komediální drama Týpci a zbraně. Na scenáři se spolu s režisérem podílí Scott Silver, jenž má za sebou projekty jako 8 míle nebo Fighter.

Rozpočet filmu je skromných 55 milionů dolarů, takže se očekává, že DC film vynechá velké akční sekvence ve prospěch soustředění se na to, jak by Joker nakonec mohl být konečným nepřítelem Batmana. Warner Bros popsal film jako „průzkum člověka, kterého společnost ignorovala. Jedná se nejen o studii charakteru, ale i o širší varovný příběh.“

O projektu Phoenix řekl: „Před třemi nebo čtyřmi lety jsem zavolal mému agentovi a řekl mu, proč nechtějí udělat malý film o jedné z těchto postav, film, který by studoval jejich charakter. Proč ne zrovna o Jokerovi. Když mi pak nabídli roli pomyslel jsem si, že nemůžete udělat Jokera, protože to prostě nemůžete udělat, udělal to někdo jiný.“ Tím herec narážel na svého zesnulého kolegu Heatha Ledgera.

„Zdá se, že velmi zajímavě rozumí tomuto světu a to ukazuje v tom, co se snaží říct, "řekl Phoenix o své práci s režisérem Phillipsem. Dále k tomu dodal: „Také je to velmi povzbuzující pracovat s ním na tomto konkrétním projektu. Cítím se jedinečný, v některých ohledech je to jeho vlastní svět a občas mně ta jeho vidina dost děsí. Mohlo by to být ta věc, která lidi děsí nejvíce."

Film by měl dorazit do kin 4. října 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Okouzlující Studená válka je místy až příliš studená

20.11.2018 17:17 Polská novinka Studená válka od slavného oscarového režiséra si letos v Cannes vybojovala cenu za…

Skandál v německé televizi: Po nátlaku AfD upravila krimi seriál, politici…

20.11.2018 14:25 Německá veřejnoprávní televize ARD digitálně upravila jeden z dílů svého policejního seriálu…

Natáčení druhého dílu filmové klasiky Top Gun je v plném proudu. Cruise se…

20.11.2018 10:30 Očekávané pokračování snímku Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli doprovází řada komplikací a…

Hvězda baletu Sergej Polunin si zatančil v novém klipu irského interpreta…

19.11.2018 20:48 Slavný tanečník se objevil v novém klipu irského hudebníka Hoziera, kde si zároveň zahrál hlavní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama