Samostatný film o Jokerovi? DC brojí proti Marvelu

Již několik let se snaží DC Universe konkurovat na filmovém plátně Marvelu. Vítězem tohoto „boje“ je stále Marvel. Proto se DC vrací ke starým známým trikům a vrátí do kin Jokera, kterému bude věnován samostatný film.

Přidejte svůj názor

Joker

Po Sebevražedném oddílu to vypáda, že DC chystá další film věnovaný záporákům. Hrát Jokera nebylo nikdy snadné. Prozatím jej nejlépe ztvárnil Heath Ledger v Temném rytířovi, kterého role stála život. Pak tu byl herec Jared Leto a teď to vypadá, že se do třetice o to pokusí charismatický Joaquin Phoenix.

Po boku Phoenixe se objeví slavný Robert De Niro, Marc Maron nebo nepříliš známá herečka Zazie Beetz. Režie se chopí Todd Phillips, který má za sebou trilogii Pařba (ve Vegas, v Bangoku, na třetí – pozn. redakce), Na doraz nebo komediální drama Týpci a zbraně. Na scenáři se spolu s režisérem podílí Scott Silver, jenž má za sebou projekty jako 8 míle nebo Fighter.

Rozpočet filmu je skromných 55 milionů dolarů, takže se očekává, že DC film vynechá velké akční sekvence ve prospěch soustředění se na to, jak by Joker nakonec mohl být konečným nepřítelem Batmana. Warner Bros popsal film jako „průzkum člověka, kterého společnost ignorovala. Jedná se nejen o studii charakteru, ale i o širší varovný příběh.“

O projektu Phoenix řekl: „Před třemi nebo čtyřmi lety jsem zavolal mému agentovi a řekl mu, proč nechtějí udělat malý film o jedné z těchto postav, film, který by studoval jejich charakter. Proč ne zrovna o Jokerovi. Když mi pak nabídli roli pomyslel jsem si, že nemůžete udělat Jokera, protože to prostě nemůžete udělat, udělal to někdo jiný.“ Tím herec narážel na svého zesnulého kolegu Heatha Ledgera.

„Zdá se, že velmi zajímavě rozumí tomuto světu a to ukazuje v tom, co se snaží říct, "řekl Phoenix o své práci s režisérem Phillipsem. Dále k tomu dodal: „Také je to velmi povzbuzující pracovat s ním na tomto konkrétním projektu. Cítím se jedinečný, v některých ohledech je to jeho vlastní svět a občas mně ta jeho vidina dost děsí. Mohlo by to být ta věc, která lidi děsí nejvíce."

Film by měl dorazit do kin 4. října 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Je to venku. Kdo natočí příští bondovku? Producenty uchvátil novátorstvím

20.09.2018 14:25 Londýn - Příští film z kultovní série příběhů o agentovi 007 Jamesi Bondovi natočí 41letý americký…

Ceny Emmy opět ovládla Hra o trůny, hvězdou večera byl ale nováček mezi…

18.09.2018 09:31 Aktualizováno Los Angeles - Cenu Emmy pro nejlepší dramatický seriál si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v…

RECENZE: Střeva, hlášky a přeplácaný chaos. Nový Predátor má styl, chybí…

15.09.2018 13:10 RECENZE – Scénárista Smrtonosné zbraně a Posledního skauta patří mezi poslední mohykány, co ještě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama