Samostatný film o Jokerovi? DC brojí proti Marvelu

Již několik let se snaží DC Universe konkurovat na filmovém plátně Marvelu. Vítězem tohoto „boje“ je stále Marvel. Proto se DC vrací ke starým známým trikům a vrátí do kin Jokera, kterému bude věnován samostatný film.

Přidejte svůj názor

Joker
doporučujeme

Po Sebevražedném oddílu to vypáda, že DC chystá další film věnovaný záporákům. Hrát Jokera nebylo nikdy snadné. Prozatím jej nejlépe ztvárnil Heath Ledger v Temném rytířovi, kterého role stála život. Pak tu byl herec Jared Leto a teď to vypadá, že se do třetice o to pokusí charismatický Joaquin Phoenix.

Po boku Phoenixe se objeví slavný Robert De Niro, Marc Maron nebo nepříliš známá herečka Zazie Beetz. Režie se chopí Todd Phillips, který má za sebou trilogii Pařba (ve Vegas, v Bangoku, na třetí – pozn. redakce), Na doraz nebo komediální drama Týpci a zbraně. Na scenáři se spolu s režisérem podílí Scott Silver, jenž má za sebou projekty jako 8 míle nebo Fighter.

Rozpočet filmu je skromných 55 milionů dolarů, takže se očekává, že DC film vynechá velké akční sekvence ve prospěch soustředění se na to, jak by Joker nakonec mohl být konečným nepřítelem Batmana. Warner Bros popsal film jako „průzkum člověka, kterého společnost ignorovala. Jedná se nejen o studii charakteru, ale i o širší varovný příběh.“

O projektu Phoenix řekl: „Před třemi nebo čtyřmi lety jsem zavolal mému agentovi a řekl mu, proč nechtějí udělat malý film o jedné z těchto postav, film, který by studoval jejich charakter. Proč ne zrovna o Jokerovi. Když mi pak nabídli roli pomyslel jsem si, že nemůžete udělat Jokera, protože to prostě nemůžete udělat, udělal to někdo jiný.“ Tím herec narážel na svého zesnulého kolegu Heatha Ledgera.

„Zdá se, že velmi zajímavě rozumí tomuto světu a to ukazuje v tom, co se snaží říct, "řekl Phoenix o své práci s režisérem Phillipsem. Dále k tomu dodal: „Také je to velmi povzbuzující pracovat s ním na tomto konkrétním projektu. Cítím se jedinečný, v některých ohledech je to jeho vlastní svět a občas mně ta jeho vidina dost děsí. Mohlo by to být ta věc, která lidi děsí nejvíce."

Film by měl dorazit do kin 4. října 2019.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ondříček začne točit film o Zátopkovi, herec Neužil na roli trénuje už…

20.04.2019 14:07 Režisér David Ondříček za několik dnů začne natáčet celovečerní film o Emilu Zátopkovi. Dotočit ho…

V Cannes bude soutěžit film studenta FAMU, už uspěl na Českých lvech

19.04.2019 17:35 Francouzský festival v Cannes bude mít letos v soutěži českou účast. V sekci Cinéfondation uvede…

RECENZE: Stálo to čekání za to? Opar tajemství se nad poslední řadou…

15.04.2019 18:28 RECENZE – Hry o trůny jdou po osmi sezónách do finále a první díl nejočekávanějšího seriálu tohoto…

Zemřela herečka a dabérka Zuzana Skalníková (†69), hlas Mufa ze Studia…

15.04.2019 12:21 Český umělecký svět zasáhla další ztráta. Ve věku 69 let zemřela herečka Zuzana Skalníková,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama