Čínský herec prozradil, proč jsou Star Wars v Číně propadákem

Star Wars jsou jednou z nejpopulárnějších filmových frančíz na světě, ale není tomu tak v Číně. Zatímco díly Síla se probouzí a Poslední z Jediů dosáhli hranice 1.3 miliardy dolarů v celosvětých prodejích, v Číně byl Poslední z Jediů takovým propadákem, že byl film po dvou týdnech stažen z kin.

Přidejte svůj názor

Donnie Yen, Felicity Jones

V novém interview pro filmový web JoBlo herec Donnie Yen (Star Wars Rogue One) přemýšlel nad tím, proč se Star Wars nikdy moc neuchytili v Číně. Když se objevil Rogue One na trhu, dosáhl ve světě jedné miliardy, v Číně pouze 69.4 milionu dolarů. Ještě horší osud potkal letošního Sola, který přes celosvětový neúspěch vydělal v Číně pouze 3 miliony dolarů.

„Čínští diváci nevyrůstali se Star Wars, proto se to tam neuchytilo,“ vysvětlil Yen. „Marvel je mnohem jednodušší pochopit. Star Wars mají za sebou propracovaný svět. Pro Marvel, od kostýmu po hudbu, od vzorů po hvězdy, je mnohem jednodušší spojit mezeru mezi filmem samotným a diváky,“ doplnil Yen.

Yen je jedním z nejpopulárnějších herců z Hong Kongu. Objevil se jako Chirrut Îmwe ve Star Wars Rogue One. Herec řekl, že je nedostatek amerických režiserů a producentů, kteří by věnovali čas asijskému filmové trhu, proto nemohou být překvapeni, že se frančízy jako Star Wars neuchytí v Číně.

„Když mluvíme o amerických filmech, tak máme automaticky na mysli zapádní tvorbu. Její strukturu, finance, distribuci a marketing,“ řekl Yen. „Je to zlatý standard, je to bible a já se pořád učím. Čínští režiséři se neustále učí, ale i tak mají svůj hlas. Diváme se a studujeme americké filmy. Na druhou stranu si nemyslím, že by se západní režiséři zamysleli a vzali v potaz asijský trh, to je jeden z důvodů, proč se americké filmy v Číně prostě neuchytí,“ dovysvětlil svoji myšlenku Yen.

Další díl Star Wars zkusí svoje štěstí na čínském trhu, když vyjde devátá epizoda pod taktovou režiséra J.J. Abramse v prosinci 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama