Čínský herec prozradil, proč jsou Star Wars v Číně propadákem

Star Wars jsou jednou z nejpopulárnějších filmových frančíz na světě, ale není tomu tak v Číně. Zatímco díly Síla se probouzí a Poslední z Jediů dosáhli hranice 1.3 miliardy dolarů v celosvětých prodejích, v Číně byl Poslední z Jediů takovým propadákem, že byl film po dvou týdnech stažen z kin.

Přidejte svůj názor

Donnie Yen, Felicity Jones

V novém interview pro filmový web JoBlo herec Donnie Yen (Star Wars Rogue One) přemýšlel nad tím, proč se Star Wars nikdy moc neuchytili v Číně. Když se objevil Rogue One na trhu, dosáhl ve světě jedné miliardy, v Číně pouze 69.4 milionu dolarů. Ještě horší osud potkal letošního Sola, který přes celosvětový neúspěch vydělal v Číně pouze 3 miliony dolarů.

„Čínští diváci nevyrůstali se Star Wars, proto se to tam neuchytilo,“ vysvětlil Yen. „Marvel je mnohem jednodušší pochopit. Star Wars mají za sebou propracovaný svět. Pro Marvel, od kostýmu po hudbu, od vzorů po hvězdy, je mnohem jednodušší spojit mezeru mezi filmem samotným a diváky,“ doplnil Yen.

Yen je jedním z nejpopulárnějších herců z Hong Kongu. Objevil se jako Chirrut Îmwe ve Star Wars Rogue One. Herec řekl, že je nedostatek amerických režiserů a producentů, kteří by věnovali čas asijskému filmové trhu, proto nemohou být překvapeni, že se frančízy jako Star Wars neuchytí v Číně.

„Když mluvíme o amerických filmech, tak máme automaticky na mysli zapádní tvorbu. Její strukturu, finance, distribuci a marketing,“ řekl Yen. „Je to zlatý standard, je to bible a já se pořád učím. Čínští režiséři se neustále učí, ale i tak mají svůj hlas. Diváme se a studujeme americké filmy. Na druhou stranu si nemyslím, že by se západní režiséři zamysleli a vzali v potaz asijský trh, to je jeden z důvodů, proč se americké filmy v Číně prostě neuchytí,“ dovysvětlil svoji myšlenku Yen.

Další díl Star Wars zkusí svoje štěstí na čínském trhu, když vyjde devátá epizoda pod taktovou režiséra J.J. Abramse v prosinci 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

RECENZE: Český dokument, který nadchnul Vary. King Skate srší energií,…

21.09.2018 12:04 RECENZE – „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu.“ Být skejťákem za…

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama