Herec Robert Redford potvrdil svůj odchod do hereckého důchodu

Hvězdný herec Robert Redford po šedesáti letech na velkém plátně potvrzuje svůj odchod do hereckého „důchodu“. Naposledy se objeví tento rok v komedii The Old Man and the Gun. Filmu se ale nevzdá, dost možná se vrátí k režisérskému křeslu.

Přidejte svůj názor

Robert Redford

V roce 2016 Redford řekl, že ještě dva projekty a pak konec. Prvním z nich byl romantický film Our Souls at Night z dílny Netflixu, kde se objevil po boku Jane Fonda a tím druhým je kriminální komedie The Old Man and the Gun, kde Redford hraje kriminálníka Forresta Tuckera. Film má jít v americe do kin letos v září, hned po premiéře na Torontském filmovém festivalu.

„Nikdy neříkej nikdy, ale stejně jsem dospěl k závěru, že to bude pro mne lepší, když se vydám vstříc důchodu, přeci jen to dělám od svých 21 let. Řekl bych, že to stačí,“ řekl jednaosmdesátiletý Robert Redford na svoje herecké konto americkému týdeníku Entertainment Weekly.

Redford je na scéně od roku 1960, kdy se objevil v sérii televizních show a získal malou roli v basketbalovém dramatu Tall Story. Jeho věhlas stabilně narůstal napříč šedesátými lety ve filmech jako Štvanice, Bosé nohy v parku, dokud nenarostl ještě víc ve velkém hitu Butch Cassidy a Sundance Kid
jako protějšek k Paulu Newmanovi v roce 1969.

Po boku Paula Newmana se objevil v jeho dosud nejúspěšnějším filmu Podraz z roku 1973, který mu přinesl jeho dosud jedinou hereckou nominaci na Oscara. V roce 2001 byl oceněn filmovou akademií za celoživotní dílo.

Paralelně s herectvím se Redford rozvíjel i jako režisér, kdy v roce 1980 vyhrál Oscara za snímek Obyčejní lidé a dále získal nominaci na Oscara za film Otázky a odpovědi v roce 1994. Redford také spoluzaložil v roce 1978 „něco“ z čeho je dnes filmový festival Sundance. V současnosti je prezidentem Sundance institutu.

Když se jej ptali, zdali plánuje pokračovat v režírování Redford řekl, že se ještě uvidí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

RECENZE: Český dokument, který nadchnul Vary. King Skate srší energií,…

21.09.2018 12:04 RECENZE – „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu.“ Být skejťákem za…

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama