Nový Star Trek? Patrick Stewart se v něm vrátí po letech do role Picarda

Herec Patrick Stewart se vrátí do své role Jeana-Luc Picard v novém televizním pokračování legendárního seriálu Star Trek. Nová série z dílny televize CBS se detailně zaměří na Picardova dobrodružství po dění ze Star Treku Nová generace. Stewart se v minulosti objevil v kůži Picarda ve 178 epizodách napříč sedmi sériemi a ve čtyřech filmech.

Přidejte svůj názor

Patrick Stewart v roli Picarda

Stewart sám představil velkou novinu fanouškům na každoročním srazu Star Treku v Las Vegas. „Budu pořád pyšný na to, že jsem byl součástí Star Treku Nová generace. Jakmile se dotočil poslední film na jaře 2002, cítil jsem, že Star Trek dosáhl svého přirozeného konce,“ řekl na setkání Stewart.

„Je to nečekaně příjemné nacházet se ve stavu úplného potěšení z návratu k Jean-Luc Picardovi a možnosti objevovat skrze něj nové dimenze. Vyhledávát novou formu života pro něj, když jsem si myslel, že jeho „život“ byl u konce,“ okomentoval Stewart znovuzrození postavy.

„V průběhu posledních pár let bylo neskutečně inspirující slyšet příběhy lidí, kterým Nová generace přinesla radost v obtížných životních situacích a dokonce mnohé postava Jean-Luca inspirovala v nacházení nových životních možností. Těším se na spolupráci s brilantním kreativním týmem, s kterým přineseme na svět svěží, nepředvídatelný a napinavý příběh ještě jednou,“ dodal Stewart.

Alex Kurztman bude na show pracovat jako výkonný producent. V minulosti Kurztman pracoval na dobře přijatém Star Treku Discovery. O prohlášení řekl, že je nesmírně rád a potěšen, že se na palubu přidal i Sir Patrick Stewart.

Větší detaily zatím nejsou známy, i když se očekává, že se bude jednat o zachycení picardových pozdních let života než o samotný reboot Star Treku Nové generace. Stewart na to řekl, že zatím nemají scénář, ale pracují na příběhu. Herec by chtěl přinést jiný pohled na postavu Picarda.

„Nemusí to být Jean Luc, kterého znáte a milujete. Může být mužem, který se změnil díky zkušenostem,“ řekl k transformaci hrdiny.

Druhá řada Star Treku Discovery se vrátí v lednu 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Freddie Mercury kraluje. Film o skupině Queen stále v čele návštěvnosti kin

12.11.2018 15:47 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je i po druhém víkendu od premiéry britsko-americký…

RECENZE: Z příběhu o kultovní hackerce Lisbeth Salander se stala…

12.11.2018 12:00 RECENZE – Po dlouhých sedmi letech se na obrazovky kin vrátila osobitá postava Lisbeth Salanderové…

Zemřel slovenský herec Marián Geišberg, hrdina komedie Revival

11.11.2018 18:20 Ve věku 64 let zemřel v sobotu slovenský herec Marián Geišberg, známý například z hudební komedie…

Osmnáctiletý režisér natočil film o letcích za normalizace. Objeví se v…

11.11.2018 16:00 Do českých pomalu míří nový film z leteckého prostředí, který má na svědomí osmnáctiletý filmař…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama