Nový Star Trek? Patrick Stewart se v něm vrátí po letech do role Picarda

Herec Patrick Stewart se vrátí do své role Jeana-Luc Picard v novém televizním pokračování legendárního seriálu Star Trek. Nová série z dílny televize CBS se detailně zaměří na Picardova dobrodružství po dění ze Star Treku Nová generace. Stewart se v minulosti objevil v kůži Picarda ve 178 epizodách napříč sedmi sériemi a ve čtyřech filmech.

Přidejte svůj názor

Patrick Stewart v roli Picarda

Stewart sám představil velkou novinu fanouškům na každoročním srazu Star Treku v Las Vegas. „Budu pořád pyšný na to, že jsem byl součástí Star Treku Nová generace. Jakmile se dotočil poslední film na jaře 2002, cítil jsem, že Star Trek dosáhl svého přirozeného konce,“ řekl na setkání Stewart.

„Je to nečekaně příjemné nacházet se ve stavu úplného potěšení z návratu k Jean-Luc Picardovi a možnosti objevovat skrze něj nové dimenze. Vyhledávát novou formu života pro něj, když jsem si myslel, že jeho „život“ byl u konce,“ okomentoval Stewart znovuzrození postavy.

„V průběhu posledních pár let bylo neskutečně inspirující slyšet příběhy lidí, kterým Nová generace přinesla radost v obtížných životních situacích a dokonce mnohé postava Jean-Luca inspirovala v nacházení nových životních možností. Těším se na spolupráci s brilantním kreativním týmem, s kterým přineseme na svět svěží, nepředvídatelný a napinavý příběh ještě jednou,“ dodal Stewart.

Alex Kurztman bude na show pracovat jako výkonný producent. V minulosti Kurztman pracoval na dobře přijatém Star Treku Discovery. O prohlášení řekl, že je nesmírně rád a potěšen, že se na palubu přidal i Sir Patrick Stewart.

Větší detaily zatím nejsou známy, i když se očekává, že se bude jednat o zachycení picardových pozdních let života než o samotný reboot Star Treku Nové generace. Stewart na to řekl, že zatím nemají scénář, ale pracují na příběhu. Herec by chtěl přinést jiný pohled na postavu Picarda.

„Nemusí to být Jean Luc, kterého znáte a milujete. Může být mužem, který se změnil díky zkušenostem,“ řekl k transformaci hrdiny.

Druhá řada Star Treku Discovery se vrátí v lednu 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Horor pro děti nemusí nutně znamenat strach. Husí kůže 2 je toho…

18.01.2019 09:10 RECENZE – Pokračování strašidelné komedie Husí kůže je zpět. Parta teenagerů bude opět muset…

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama