Nový Star Trek? Patrick Stewart se v něm vrátí po letech do role Picarda

Herec Patrick Stewart se vrátí do své role Jeana-Luc Picard v novém televizním pokračování legendárního seriálu Star Trek. Nová série z dílny televize CBS se detailně zaměří na Picardova dobrodružství po dění ze Star Treku Nová generace. Stewart se v minulosti objevil v kůži Picarda ve 178 epizodách napříč sedmi sériemi a ve čtyřech filmech.

Přidejte svůj názor

Patrick Stewart v roli Picarda

Stewart sám představil velkou novinu fanouškům na každoročním srazu Star Treku v Las Vegas. „Budu pořád pyšný na to, že jsem byl součástí Star Treku Nová generace. Jakmile se dotočil poslední film na jaře 2002, cítil jsem, že Star Trek dosáhl svého přirozeného konce,“ řekl na setkání Stewart.

„Je to nečekaně příjemné nacházet se ve stavu úplného potěšení z návratu k Jean-Luc Picardovi a možnosti objevovat skrze něj nové dimenze. Vyhledávát novou formu života pro něj, když jsem si myslel, že jeho „život“ byl u konce,“ okomentoval Stewart znovuzrození postavy.

„V průběhu posledních pár let bylo neskutečně inspirující slyšet příběhy lidí, kterým Nová generace přinesla radost v obtížných životních situacích a dokonce mnohé postava Jean-Luca inspirovala v nacházení nových životních možností. Těším se na spolupráci s brilantním kreativním týmem, s kterým přineseme na svět svěží, nepředvídatelný a napinavý příběh ještě jednou,“ dodal Stewart.

Alex Kurztman bude na show pracovat jako výkonný producent. V minulosti Kurztman pracoval na dobře přijatém Star Treku Discovery. O prohlášení řekl, že je nesmírně rád a potěšen, že se na palubu přidal i Sir Patrick Stewart.

Větší detaily zatím nejsou známy, i když se očekává, že se bude jednat o zachycení picardových pozdních let života než o samotný reboot Star Treku Nové generace. Stewart na to řekl, že zatím nemají scénář, ale pracují na příběhu. Herec by chtěl přinést jiný pohled na postavu Picarda.

„Nemusí to být Jean Luc, kterého znáte a milujete. Může být mužem, který se změnil díky zkušenostem,“ řekl k transformaci hrdiny.

Druhá řada Star Treku Discovery se vrátí v lednu 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

RECENZE: Český dokument, který nadchnul Vary. King Skate srší energií,…

21.09.2018 12:04 RECENZE – „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu.“ Být skejťákem za…

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Je to venku. Kdo natočí příští bondovku? Producenty uchvátil novátorstvím

20.09.2018 14:25 Londýn - Příští film z kultovní série příběhů o agentovi 007 Jamesi Bondovi natočí 41letý americký…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama