Seriál Star Wars? Bude ho točit režisér Iron Mana

Disney se chystá konkurovat Netflixu se svojí streamovací službou. Včetně ohlášení nové platformy Disney oznámilo, že chystá nový seriál ze světa Star Wars, který už má jména režiséra.

Přidejte svůj názor

Chystá se seriál Star Wars

Streamovací služby jako Netflix, Amazon Prime nebo HBO GO jsou velkými hráči na trhu. Nejen, že zmíněné služby vytvářejí svůj vlastní obsah v podobě filmů nebo seriálů, ale také ohrožují samotné prodeje v kinech. U nás jsou sice tyto služby dostupné, ale jejich nabídka zdaleka nepřevyšuje počet, který je v zemi jejich původu, Americe.

Disney tak učinilo velmi logický krok a vydalo se rovněž cestou streamovací služby. Aby na novou platformu dostali hodně lidí, chystají přijít s obsahem, který bude pro lidi atraktivní. Jedním takovým je chystaný seriál Star Wars, jenž bude natáčet režisér Iron Mana nebo Knihy džunglí, Jon Favreau.

Prozatím bezejmenný seriál bude mít rozpočet 100 milionů dolarů za 10 epizod v první sérii, což znamená, že jeden díl vyjde zhruba na 10 milionů dolarů, což je nemalá částka. „Star Wars mají velký svět a nová streamovací služba od Disney nabízí nádhernou příležitost, jak vyprávět příběhy, které se mohou protáhnout na několik kapitol, řekl režisér Favreau deníku The New York Times.

Pro srovnání, posledních šest epizod Her o trůny mají rozpočet 15 milionů za kus, seriál The Crown stojí 130 milionů dolarů za sérii. Seriál Pán prstenů od Amazonu má být nejdražší televizní show v historii, rozpočet je stanoven na více než 1 miliardu dolarů.

Seriál zatím nemá jméno a ani datum vydaní, ale Disney se chystá přijít se svojí streamovací službou někdy v příštím roce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Režisér velkofilmu Jan Žižka odhalil jméno dalšího herce. Slavný Čech si…

21.11.2018 14:33 Praha - Režisér a producent Petr Jákl odhalil další velké české jméno v obsazení svého historického…

RECENZE: Okouzlující Studená válka je místy až příliš studená

20.11.2018 17:17 Polská novinka Studená válka od slavného oscarového režiséra si letos v Cannes vybojovala cenu za…

Skandál v německé televizi: Po nátlaku AfD upravila krimi seriál, politici…

20.11.2018 14:25 Německá veřejnoprávní televize ARD digitálně upravila jeden z dílů svého policejního seriálu…

Natáčení druhého dílu filmové klasiky Top Gun je v plném proudu. Cruise se…

20.11.2018 10:30 Očekávané pokračování snímku Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli doprovází řada komplikací a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama