Seriál Star Wars? Bude ho točit režisér Iron Mana

Disney se chystá konkurovat Netflixu se svojí streamovací službou. Včetně ohlášení nové platformy Disney oznámilo, že chystá nový seriál ze světa Star Wars, který už má jména režiséra.

Přidejte svůj názor

Chystá se seriál Star Wars

Streamovací služby jako Netflix, Amazon Prime nebo HBO GO jsou velkými hráči na trhu. Nejen, že zmíněné služby vytvářejí svůj vlastní obsah v podobě filmů nebo seriálů, ale také ohrožují samotné prodeje v kinech. U nás jsou sice tyto služby dostupné, ale jejich nabídka zdaleka nepřevyšuje počet, který je v zemi jejich původu, Americe.

Disney tak učinilo velmi logický krok a vydalo se rovněž cestou streamovací služby. Aby na novou platformu dostali hodně lidí, chystají přijít s obsahem, který bude pro lidi atraktivní. Jedním takovým je chystaný seriál Star Wars, jenž bude natáčet režisér Iron Mana nebo Knihy džunglí, Jon Favreau.

Prozatím bezejmenný seriál bude mít rozpočet 100 milionů dolarů za 10 epizod v první sérii, což znamená, že jeden díl vyjde zhruba na 10 milionů dolarů, což je nemalá částka. „Star Wars mají velký svět a nová streamovací služba od Disney nabízí nádhernou příležitost, jak vyprávět příběhy, které se mohou protáhnout na několik kapitol, řekl režisér Favreau deníku The New York Times.

Pro srovnání, posledních šest epizod Her o trůny mají rozpočet 15 milionů za kus, seriál The Crown stojí 130 milionů dolarů za sérii. Seriál Pán prstenů od Amazonu má být nejdražší televizní show v historii, rozpočet je stanoven na více než 1 miliardu dolarů.

Seriál zatím nemá jméno a ani datum vydaní, ale Disney se chystá přijít se svojí streamovací službou někdy v příštím roce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo získá Oscara? Byly oznámeny nominace, nejvíc šancí mají dva filmy

22.01.2019 16:41 Aktualizováno Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a…

Kdo ovládne Českého lva? Nejvíc nominací získal film Toman

22.01.2019 13:40 Aktualizováno Politický thriller Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana o muži, který významně ovlivnil…

Tyhle rošťáky miloval celý svět: Jak se změnily děti z filmu Kdopak to…

22.01.2019 12:53 Kdy se řekne „Kdopak to mluví“, většina z nás si vzpomene na ústřední pár tohoto amerického filmu –…

RECENZE: Drama o žízni po přežití. Kursk probouzí hněv vůči hrdému Rusku

21.01.2019 20:00 RECENZE – Tragédie jaderné ponorky Kursk je téměř po dvou dekádách zaprášeným příběhem ruských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama