Herec Jason Statham je zklamaný z toho, jak vypadá jeho nový film

Včera měl v českých kinech premiéru film MEG: Monstrum z hlubin. Jason Statham hrající hlavní roli kapitána Taylora je rozčarován z toho, jak vypadá film poté, co jej ve Warner Bros sestříhali. Je zklamaný, prý snímek vypadá úplně jinak než bylo ve scénáři.

Přidejte svůj názor

Jason Statham jako kapitán Taylor

Statham nedávno poskytnul rozhovor filmovému portálu Collider, ve kterém vyjádřil svoje zklamání s konečnou verzí jeho žraločího thrilleru, nehledě na skutečnosti, že verze do kin je méně krvavá a brutální.

„Scénář je úplně odlišný, verze do kin vypadá jinak než bylo v plánu. Někdy si říkáte, jak se to mohlo stát? Jak se to mohlo takhle změnit? Je to radikálně jiné. Hadám, že v některých případech může být pro nás naše představivost a vlastní vnímání něčeho největším nepřítelem,“ řekl Statham.

Herec dále řekl, že si MEG představoval jako sladkou tečku za letní sezónou plnou humoru. Statham chtěl, aby film obsahoval násilné scény pro dospělé, které byly v původním konceptu. „V průběhu filmu si říkáte, kde je sakra krev? Přitom je tam krvelačný žralok,“ dodal Statham.

Zatímco režisér Jon Turteltaub chtěl udělat velký letní film, rozhodnutí snížit násilí přišlo od studia, které chtělo, aby MEG byl přístupný od 13 let. „Měli jsem připravená děsivá, nechutná a krvavá úmrtí, ale museli jsme je vystřihnout. Mám z toho smíšené pocity. Na druhou stranu odstranění násilí dělá film mnohem dostupnějším,“ řekl režisér.

„Dokonce jsme natačeli spoustu násilných scén s vizuálními efekty, ale pak jsme si uvědomili, že film tak bude pro starší diváky. I tak je to zábavný film, který si užijí lidé, jež nemají rádi krev. Velmi jsem váhal s odstraněním všech krvavých a násilných záběrů. Neudělal bych to, kdybych věděl, že to pokazí příběh, i po odstranění, to vypadalo v pořádku,“ dodal režisér.

MEG: Monstrum z hlubin je v kinech od čtvrtka 9. srpna.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama