Herec Jason Statham je zklamaný z toho, jak vypadá jeho nový film

Včera měl v českých kinech premiéru film MEG: Monstrum z hlubin. Jason Statham hrající hlavní roli kapitána Taylora je rozčarován z toho, jak vypadá film poté, co jej ve Warner Bros sestříhali. Je zklamaný, prý snímek vypadá úplně jinak než bylo ve scénáři.

Přidejte svůj názor

Jason Statham jako kapitán Taylor

Statham nedávno poskytnul rozhovor filmovému portálu Collider, ve kterém vyjádřil svoje zklamání s konečnou verzí jeho žraločího thrilleru, nehledě na skutečnosti, že verze do kin je méně krvavá a brutální.

„Scénář je úplně odlišný, verze do kin vypadá jinak než bylo v plánu. Někdy si říkáte, jak se to mohlo stát? Jak se to mohlo takhle změnit? Je to radikálně jiné. Hadám, že v některých případech může být pro nás naše představivost a vlastní vnímání něčeho největším nepřítelem,“ řekl Statham.

Herec dále řekl, že si MEG představoval jako sladkou tečku za letní sezónou plnou humoru. Statham chtěl, aby film obsahoval násilné scény pro dospělé, které byly v původním konceptu. „V průběhu filmu si říkáte, kde je sakra krev? Přitom je tam krvelačný žralok,“ dodal Statham.

Zatímco režisér Jon Turteltaub chtěl udělat velký letní film, rozhodnutí snížit násilí přišlo od studia, které chtělo, aby MEG byl přístupný od 13 let. „Měli jsem připravená děsivá, nechutná a krvavá úmrtí, ale museli jsme je vystřihnout. Mám z toho smíšené pocity. Na druhou stranu odstranění násilí dělá film mnohem dostupnějším,“ řekl režisér.

„Dokonce jsme natačeli spoustu násilných scén s vizuálními efekty, ale pak jsme si uvědomili, že film tak bude pro starší diváky. I tak je to zábavný film, který si užijí lidé, jež nemají rádi krev. Velmi jsem váhal s odstraněním všech krvavých a násilných záběrů. Neudělal bych to, kdybych věděl, že to pokazí příběh, i po odstranění, to vypadalo v pořádku,“ dodal režisér.

MEG: Monstrum z hlubin je v kinech od čtvrtka 9. srpna.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Fond kinematografie podpořil osm filmů, nejvíc peněz půjde na Havla

10.12.2018 10:56 Osm připravovaných celovečerních českých filmů podpořil Státní fond kinematografie. Rada fondu je…

RECENZE: Surrealistický úlet si na stříbrném plátně utahuje ze současného…

09.12.2018 14:30 RECENZE – Záhada Silver Lake je podmanivá divácky nespolehlivá jízda do srdce Los Angeles. Pod…

Captain Marvel: První marvelovka, v níž hlavní roli sehraje žena

08.12.2018 18:18 Studio Marvel chystá historicky první film, kde si hlavní roli v komiksovém vesmíru MCU zahraje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama