Belmondo má i v 85 letech chuť natáčet, sní o dobrých nabídkách

Paříž - 85letý Jean-Paul Belmondo, který má na svém kontě přes 80 rolí, má stále chuť natáčet. V rozhovoru s deníkem Corse-Matin sice řekl, že zatím na žádném snímku nepracuje, ale sní o zajímavých nabídkách.

Přidejte svůj názor

Belmondo, Jean-Paul

Herec zavzpomínal na své zesnulé herecké kolegy Jeana Rocheforta a Philippa Noireta, které nazval "velmi drahými přáteli". "Je to život, já vím. V každém případě doufám, že se s nimi tam nahoře setkám," řekl herec, jenž na Korsice tráví léto. V rozhovor uvedl, že smrti se nebojí. "Měl jsem velmi šťastný život. To nejlepší teprve přijde".

Belmondo neuvažuje o návratu k divadlu. "To se pro mne stalo moc komplikovaným," řekl. V roce 2001 utrpěl mozkovou mrtvici, po níž částečně ochrnul.

Hercovým posledním snímkem byl dokument přibližující jeho filmovou kariéru. Snímek z roku 2015 Belmondo par Belmondo je postaven na jeho rozhovorech se synem Paulem v místech, kde točil některé své nejslavnější filmy. Belmondo se v hraném filmu před kamerou naposledy objevil v roce 2008 ve snímku Muž a jeho pes. Belmondo obdržel v květnu 2011 v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo. Stejně tak byl oceněn v září 2016 Zlatým lvem v Benátkách.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

RECENZE: Skvělý Raubíř Ralf 2 učí o přátelství a dělá reklamu půlce…

12.01.2019 18:03 Aktualizováno RECENZE – Do kin míří pokračování úspěšného hitu, který (spolu s pohádkou Na vlásku) v podstatě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama