Nová Mulan? Disney natáčí hranou adaptaci animovaného filmu

Disney slaví začátek natáčení hrané adaptace pohádky Mulan tím, že odhaluje první oficiální obrázek na herečku Liu Yifei, která ztvární princeznu bojovnici. Film bude natáčet Niki Caro, známá za filmy Úkryt v zoo nebo Pán velryb.

Přidejte svůj názor

Herečka Liu Yifei v novém filmu Mulan

Chystaný film Mulan bude adaptací animovaného filmu z roku 1998, který se odehrává v Číně za vlády dynastie Han. Titulní postava je dcerou slavného válečníka Fa Zhou, která se rovněž musí stát válečnicí, aby mohla bránit svůj lid před invazí.

Herečka Liu Yifei byla obsazena do role Mulan minulý rok v listopadu. Yifei je miláčkem v Číně a byla jménována v roce 2009 oceněním New For Dan Actresses, které se dává nejpopulárnější a největším hvězdám země. Po boku Yifei se objeví další čínské hvězdy jako Donnie Yen v roli velitele Tunga, Jet Li jako vládce Číny nebo Gong Li jako záporák filmu.

Liu je další herečkou, která pokračuje v Disney tradici oživování animovaných klasik jako Popelka nebo Kráska a zvíře do hrané podoby. V říjnu minulého roku bylo odhaleno, že film bude složen převážně z čínských herců. Očekávaný rozpočet nové Mulan bude okolo 100 milionů dolarů.

Režisérka Niki Caro řekla, že nová Mulan se ve značné míře podobá jejímu předchozímu filmu Pán velryb, který byl pro ni velmi důležitou epizodou v jejím životě. „Mám pocit, že znovu navštěvuji známé území, které mám dávno zakódované v mé DNA. Opravdu musím posílit můj režisérky sval ve velké. Myslím si, že jsem vždycky měla velkou vizi, řekla Caro.

Disney plánuje premiéru Mulan na 27. března 2020.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy opět ovládla Hra o trůny, hvězdou večera byl ale nováček mezi…

18.09.2018 09:31 Aktualizováno Los Angeles - Cenu Emmy pro nejlepší dramatický seriál si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v…

RECENZE: Střeva, hlášky a přeplácaný chaos. Nový Predátor má styl, chybí…

15.09.2018 13:10 RECENZE – Scénárista Smrtonosné zbraně a Posledního skauta patří mezi poslední mohykány, co ještě…

Jan Žižka jako hollywoodský trhák? Půjde o nejdražší film české…

13.09.2018 16:23 Praha - Historický film Petra Jákla Jan Žižka má rozpočet půl miliardy korun, což z něj činí dosud…

Češi usilují o Oscara s filmem Všechno bude. Má šanci?

13.09.2018 12:16 Praha - Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která každoročně stojí za udílením cen Český lev…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama