Nahá scéna Marilyn Monroe? Po více než půl století byla nalezena

Archivář nalezl více než po padesáti letech dlouho ztracenou nahou scénu herečky Marilyn Monroe z filmu Mustangové. Film měl premiéru v roce 1961 a byl posledním snímkem před hereččinou smrtí.

Přidejte svůj názor

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jeane Mortenson, byla americká filmová herečka, modelka, zpěvačka a producentka.
doporučujeme

Poté, co byla považována za ztracenou, se po více než půl století nalezla nahá scéna z posledního filmu Marilyn Monroe. Archivář a spisovatel Charles Cassilo zjistil, že záběr byl uschován, když hledal podklady ke své chystané knize Marilyn Monroe: The Private Life of a Public Icon. Syn Franka Taylora, producenta filmu Mustangové, měl od smrti svého otce v roce 1999 ve skříni uzamčený zmíněný záběr.

Režisér John Huston, který vyhrál dva Oscary a byl nominován na osm dalších, považoval tuto scénu za bezcenou, a proto se ji rozhodl nezahrnout do závěrečné podoby filmu. Spolu s Monroe se ve filmu objevil herec Clark Gamble jako Montgomery Clift. Scénář napsal slavný dramatik Arthur Miller ve snaze zachránit manželství s Marilyn Monroe, po dopsaní jej nabídl Hustonovi.

„Často nevyužité záběry byly zničeny. Frank Taylor věřil, že je ten záběr důležitý a přelomový, proto jej zachránil,“ řekl Taylorův syn Curtice deníku Daily Mail.

„Pokud si přečtete scénář k filmu Mustangové zjístíte, že v něm není žádná zmínka o nahotě. Když natočila tu scénu, všichni byli šokováni. Huston si povzdechnul a dodal: „Zlato, něco takového už jsem viděl“. Gable a ostatní chtěli, aby scéna zůstala, ale Huston ji vnímal jako totálně nepodstatnou pro film,“ dodal Curtice.

Pokud by nahá scéna prošla, bylo by to vůbec poprvé, kdy by se americká herečka objevila nahá v produkci velkého hollywoodského studia. Legendární herečka Marilyn Monroe zemřela 5. srpna 1962 na otravu barbituráty. Bylo jí 36 let.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce a televize? ČT letos připravila čtyři nové pohádky

05.11.2019 12:03 Česká televize (ČT) připravila letos na Vánoce čtyři nové pohádky - Princezna a půl království,…

RECENZE: Terminátor: Dámská jízda? Temný osud do starého železa nepatří

04.11.2019 14:01 RECENZE – Některé filmové série ne a ne umřít. Od prvního Terminátora uběhlo 25 let, od posledního…

Zemřela francouzská herečka Laforetová, proslavila se po boku Belmonda

03.11.2019 20:33 Aktualizováno Francouzská zpěvačka a herečka Marie Laforetová zemřela v sobotu v Genolier ve Švýcarsku ve věku 80…

HBO natočí prequel k seriálu Hry o trůny

30.10.2019 09:17 Kabelová televize HBO chce navázat na globální úspěch své televizní adaptace populární fantasy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama