Nahá scéna Marilyn Monroe? Po více než půl století byla nalezena

Archivář nalezl více než po padesáti letech dlouho ztracenou nahou scénu herečky Marilyn Monroe z filmu Mustangové. Film měl premiéru v roce 1961 a byl posledním snímkem před hereččinou smrtí.

Přidejte svůj názor

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jeane Mortenson, byla americká filmová herečka, modelka, zpěvačka a producentka.

Poté, co byla považována za ztracenou, se po více než půl století nalezla nahá scéna z posledního filmu Marilyn Monroe. Archivář a spisovatel Charles Cassilo zjistil, že záběr byl uschován, když hledal podklady ke své chystané knize Marilyn Monroe: The Private Life of a Public Icon. Syn Franka Taylora, producenta filmu Mustangové, měl od smrti svého otce v roce 1999 ve skříni uzamčený zmíněný záběr.

Režisér John Huston, který vyhrál dva Oscary a byl nominován na osm dalších, považoval tuto scénu za bezcenou, a proto se ji rozhodl nezahrnout do závěrečné podoby filmu. Spolu s Monroe se ve filmu objevil herec Clark Gamble jako Montgomery Clift. Scénář napsal slavný dramatik Arthur Miller ve snaze zachránit manželství s Marilyn Monroe, po dopsaní jej nabídl Hustonovi.

„Často nevyužité záběry byly zničeny. Frank Taylor věřil, že je ten záběr důležitý a přelomový, proto jej zachránil,“ řekl Taylorův syn Curtice deníku Daily Mail.

„Pokud si přečtete scénář k filmu Mustangové zjístíte, že v něm není žádná zmínka o nahotě. Když natočila tu scénu, všichni byli šokováni. Huston si povzdechnul a dodal: „Zlato, něco takového už jsem viděl“. Gable a ostatní chtěli, aby scéna zůstala, ale Huston ji vnímal jako totálně nepodstatnou pro film,“ dodal Curtice.

Pokud by nahá scéna prošla, bylo by to vůbec poprvé, kdy by se americká herečka objevila nahá v produkci velkého hollywoodského studia. Legendární herečka Marilyn Monroe zemřela 5. srpna 1962 na otravu barbituráty. Bylo jí 36 let.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

RECENZE: Český dokument, který nadchnul Vary. King Skate srší energií,…

21.09.2018 12:04 RECENZE – „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu.“ Být skejťákem za…

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama