Skateboarding za železnou oponou? Úspěšný český dokument míří do kin

Praha - Světovou premiéru King Skate na MFF Karlovy Vary, které se účastnily skateboardingové legendy, sledovalo ve vyprodaném Velkém sále hotelu Thermal přes 1200 diváků. Ti film ocenili dlouhou ovací vestoje a následně i 9. příčkou v diváckém hlasování (z více jak 230 filmů, které byly na festivalu uvedeny). Film King Skate natáčel český režisér Šimon Šafránek, nyní se diváci mohou těšit na trailer velmi úspěšného festivalového filmu. Do kin po celé ČR vstoupí 20. září, slavnostní premiéra se uskuteční 15. září přímo v areálu skateparku na pražské Štvanici.

Přidejte svůj názor

film King Skate

„To bylo něco úplně jinýho, úplně novýho.“ „Nekonečnej mejdan, adrenalin, odlišení.“ Tak vzpomínají protagonisté filmu King Skate, průkopníci skateboardingu v Československu, na období 70. a 80. let, kdy si za železnou oponou vytvořili vlastní svobodný svět.

Partu nadšenců, do které patřili například Petr Forman, Ivan „Zobák“ Pelikán, či budoucí mistr světa Luděk Váša, představuje režisér Šimon Šafránek s pomocí unikátních archivních záběrů. Nesoustředí se přitom jen na skateboarding jako takový, ale především na zachycení dobové atmosféry, emocí a mimořádných lidských příběhů.

„Na světovou premiéru King Skate ve Varech rádi vzpomínáme. Stovky diváků, výborná atmosféra, dlouhá ovace ve stoje. Nejvíc nás ale těší, že se potvrdilo, co už jsme tak nějak věděli. A to, že film není jen pro skejťáky nebo pamětníky. Radost, mládí a svoboda jsou totiž věci srozumitelné všem,” řekl ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

img-responsive

film King Skate | foto: aerofilms.cz

img-responsive

film King Skate | foto: aerofilms.cz

Děj: 

Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT připomněla opomíjeného Rašína. Ve filmu z něj udělala téměř dokonalého…

14.10.2018 22:37 Alois Rašín zcela jistě patří k jedněm z nejdůležitějších, ale také nejopomíjenějších postav našich…

RECENZE: Japonští Zloději v Cannes ukradli Zlatou palmu. Právem

12.10.2018 22:55 RECENZE – Kradou v obchodech i v práci. Ze státu mámí odškodné a od známých almužnu. Ale jeden o…

Bestie z ponorky zaujala filmaře. Z vraždy švédské novinářky bude seriál

12.10.2018 08:33 Vyšetřování vraždy švédské novinářky Kim Wallové na palubě ponorky dánského konstruktéra Petera…

RECENZE: Drama První člověk sází na americké hodnoty, čímž se stává…

11.10.2018 14:15 RECENZE – Oscarový režisér Damian Chazelle se po úspěšných filmech Whiplash a La La Land pouští do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama