Bod zvratu v Disney? Chystá se film s postavou jiné sexuální orientace

Disney chystá nový dobrodružný film The Jungle Cruise, kde jedna z postav bude jiné sexuální orientace. Bude ji hrát britský komik Jack Whitehall. Jedná se o bod zvratu pro historii Disney, kdy se studio otevřeně odvrací od stereotypů společnosti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Disney jde s novým filmem proti stereotypům

Film je údajně založený na jedné z atrakcí v Disneylandu, kdy cestující jedou na lodi přes nebezpečnou džungli. Časově se bude děj odehrávat v 19. století, v době, kdy LGBTQ práva v podstatě neexistovaly. „Scénář se odehrává v době, kdy bylo společensky nepřijatelné být homosexuální,“ říkají tvůrci filmu.

V dobrodružném filmu se objeví Dwayne Johnson jako kapitán lodi, která veze bratra a sestru do džungle na expedici za stromem s magickými lečebnými silami. Herečka Emily Blunt bude hrát sestru a Whitehall bratra. Snímek bude režírovat Jaume Collet-Serra, známý za filmy Orphan, NON-STOP nebo Neznámý.

Whitehallova vedlejší role jej ličí jako nepraktického, afektovaného a zábavného muže, který dává jasně najevo, že nemá žádný zájem o ženy. Disney vždycky podporovalo LGBTQ komunitu. Tato vedlejší role je jednou z nejvýraznějších postav jiné sexuální orientace v Disneyho dějinách, což je důvodem, proč jsou někteří fanoušci zklamání z výběrem heterosexuálního herce.

„Opravdu Disney? Vaši první významnou homosexuální roli bude hrát heterosexuální muž. Chyba. Tohle by se nemělo stát,“ okomentoval výběr role herec a model Omar Sharif Jr.

Většina kritiky proti Whitehallovi stojí na skutečnosti, že má hrát velmi afektovanou homosexuální postavu. Komik James Barr podotknul na sociálních médiích, že mnoho z jeho homosexuálních přátel nedostává role kvůli tomu, že jsou jiné sexuální orientace. Podle něj je frustrující, že se Disney rozhodlo obsadit heterosexuálního muže do role afektovaného homosexuála.

The Jungle Cruise by mělo mít premiéru 19. října 2019.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Režisér velkofilmu Jan Žižka odhalil jméno dalšího herce. Slavný Čech si…

21.11.2018 14:33 Praha - Režisér a producent Petr Jákl odhalil další velké české jméno v obsazení svého historického…

RECENZE: Okouzlující Studená válka je místy až příliš studená

20.11.2018 17:17 Polská novinka Studená válka od slavného oscarového režiséra si letos v Cannes vybojovala cenu za…

Skandál v německé televizi: Po nátlaku AfD upravila krimi seriál, politici…

20.11.2018 14:25 Německá veřejnoprávní televize ARD digitálně upravila jeden z dílů svého policejního seriálu…

Natáčení druhého dílu filmové klasiky Top Gun je v plném proudu. Cruise se…

20.11.2018 10:30 Očekávané pokračování snímku Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli doprovází řada komplikací a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama