Bod zvratu v Disney? Chystá se film s postavou jiné sexuální orientace

Disney chystá nový dobrodružný film The Jungle Cruise, kde jedna z postav bude jiné sexuální orientace. Bude ji hrát britský komik Jack Whitehall. Jedná se o bod zvratu pro historii Disney, kdy se studio otevřeně odvrací od stereotypů společnosti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Disney jde s novým filmem proti stereotypům

Film je údajně založený na jedné z atrakcí v Disneylandu, kdy cestující jedou na lodi přes nebezpečnou džungli. Časově se bude děj odehrávat v 19. století, v době, kdy LGBTQ práva v podstatě neexistovaly. „Scénář se odehrává v době, kdy bylo společensky nepřijatelné být homosexuální,“ říkají tvůrci filmu.

V dobrodružném filmu se objeví Dwayne Johnson jako kapitán lodi, která veze bratra a sestru do džungle na expedici za stromem s magickými lečebnými silami. Herečka Emily Blunt bude hrát sestru a Whitehall bratra. Snímek bude režírovat Jaume Collet-Serra, známý za filmy Orphan, NON-STOP nebo Neznámý.

Whitehallova vedlejší role jej ličí jako nepraktického, afektovaného a zábavného muže, který dává jasně najevo, že nemá žádný zájem o ženy. Disney vždycky podporovalo LGBTQ komunitu. Tato vedlejší role je jednou z nejvýraznějších postav jiné sexuální orientace v Disneyho dějinách, což je důvodem, proč jsou někteří fanoušci zklamání z výběrem heterosexuálního herce.

„Opravdu Disney? Vaši první významnou homosexuální roli bude hrát heterosexuální muž. Chyba. Tohle by se nemělo stát,“ okomentoval výběr role herec a model Omar Sharif Jr.

Většina kritiky proti Whitehallovi stojí na skutečnosti, že má hrát velmi afektovanou homosexuální postavu. Komik James Barr podotknul na sociálních médiích, že mnoho z jeho homosexuálních přátel nedostává role kvůli tomu, že jsou jiné sexuální orientace. Podle něj je frustrující, že se Disney rozhodlo obsadit heterosexuálního muže do role afektovaného homosexuála.

The Jungle Cruise by mělo mít premiéru 19. října 2019.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama