Kdy bude Oscar za nejatraktivnější mimozemšťanku? Filmová akademie čelí výsměchu

Los Angeles - Ceremoniál předávání Oscarů se má dočkat změn, přibude například kategorie divácky oblíbený film. Na americkou Akademii filmového umění a věd se už kvůli tomu valí kritika.

Přidejte svůj názor 1 komentář

filmové ceny oscar

Oscarový scenárista Adam McKay na twitteru zažertoval, že jistě bude brzy následovat kategorie pro "nejatraktivnější mimozemšťanku". 

Nejasnosti ohledně nové kategorie i toho, které divácky méně přitažlivé ceny vypadnou kvůli zkrácení přenosu z živého vysílání, již otřásají oscarovou sezonou. "V ní přitom jde o miliony dolarů," píše list The Wall Street Journal (WSJ).

Oscary zasáhly velké změny již v minulosti, například když kromě tradičních studií mohly se svými filmy v hlavních kategoriích soutěžit i nováčci jako Netflix a Amazon. Nová kategorie pro populární filmy ale vyvolala velké pozdvižení. Akademie přitom dosud nesdělila, jakým způsobem se do ní filmy kvalifikují a zda o ceně rozhodnou členové akademie, nebo veřejnost.

Podle oscarového producenta a člena akademie Dana Jinkse je chvályhodné, že se akademie rozhodla show změnit a věci urychlit. "Cena pro nejpopulárnější film mi ale připadá jako podlézavost," řekl Jinks. Akademie musí sice myslet na sledovanost, ale nesmí ohrozit prestiž Oscarů, dodal.

Režisér snímku Když Harry potkal Sally Rob Reiner si myslí, že v nové kategorii budou bodovat pouze akční filmy a Oscaři přijdou o svůj lesk. Kritika je tak silná, že někteří soudí, že akademie, která se změnami přišla kvůli konstantně klesající sledovanosti, od svého nápadu odstoupí.

Jako film, který by mohl být v nové kategorii zastoupen, bývá uváděn Black Panther, kritiky vysoce hodnocený trhák studia Walt Disney. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama