Kdy bude Oscar za nejatraktivnější mimozemšťanku? Filmová akademie čelí výsměchu

Los Angeles - Ceremoniál předávání Oscarů se má dočkat změn, přibude například kategorie divácky oblíbený film. Na americkou Akademii filmového umění a věd se už kvůli tomu valí kritika.

Přidejte svůj názor 1 komentář

filmové ceny oscar

Oscarový scenárista Adam McKay na twitteru zažertoval, že jistě bude brzy následovat kategorie pro "nejatraktivnější mimozemšťanku". 

Nejasnosti ohledně nové kategorie i toho, které divácky méně přitažlivé ceny vypadnou kvůli zkrácení přenosu z živého vysílání, již otřásají oscarovou sezonou. "V ní přitom jde o miliony dolarů," píše list The Wall Street Journal (WSJ).

Oscary zasáhly velké změny již v minulosti, například když kromě tradičních studií mohly se svými filmy v hlavních kategoriích soutěžit i nováčci jako Netflix a Amazon. Nová kategorie pro populární filmy ale vyvolala velké pozdvižení. Akademie přitom dosud nesdělila, jakým způsobem se do ní filmy kvalifikují a zda o ceně rozhodnou členové akademie, nebo veřejnost.

Podle oscarového producenta a člena akademie Dana Jinkse je chvályhodné, že se akademie rozhodla show změnit a věci urychlit. "Cena pro nejpopulárnější film mi ale připadá jako podlézavost," řekl Jinks. Akademie musí sice myslet na sledovanost, ale nesmí ohrozit prestiž Oscarů, dodal.

Režisér snímku Když Harry potkal Sally Rob Reiner si myslí, že v nové kategorii budou bodovat pouze akční filmy a Oscaři přijdou o svůj lesk. Kritika je tak silná, že někteří soudí, že akademie, která se změnami přišla kvůli konstantně klesající sledovanosti, od svého nápadu odstoupí.

Jako film, který by mohl být v nové kategorii zastoupen, bývá uváděn Black Panther, kritiky vysoce hodnocený trhák studia Walt Disney. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Nový Halloween ctí svoji předlohu a dává na frak moderním hororům

19.10.2018 15:10 RECENZE – Po nenaplněném očekávání z hororu Sestra do kin míří další adept na horor roku. Nový…

Kriminální příběh Králové zlodějů oživuje největší loupež v dějinách Velké…

18.10.2018 12:35 Snímek Králové zlodějů přenáší diváky do dubna 2015, kdy došlo ve Velké Británii k největší loupeži…

Pokémon vs Digimon. Kdo koho vykrádal a kdo byl lepší? Souboj má…

17.10.2018 14:53 Představovat je zřejmě není třeba. Oba seriály na přelomu století uchvátily celý svět a nenajde se…

Keira Knightley si v novém filmu Colette vyzkoušela roli mladé bohémské…

16.10.2018 22:49 Skandální příběh nekonvenční a talentované ženy, jejíž život byl stejně pikantní, jako romány,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama