Kdy bude Oscar za nejatraktivnější mimozemšťanku? Filmová akademie čelí výsměchu

Los Angeles - Ceremoniál předávání Oscarů se má dočkat změn, přibude například kategorie divácky oblíbený film. Na americkou Akademii filmového umění a věd se už kvůli tomu valí kritika.

Přidejte svůj názor 1 komentář

filmové ceny oscar
doporučujeme

Oscarový scenárista Adam McKay na twitteru zažertoval, že jistě bude brzy následovat kategorie pro "nejatraktivnější mimozemšťanku". 

Nejasnosti ohledně nové kategorie i toho, které divácky méně přitažlivé ceny vypadnou kvůli zkrácení přenosu z živého vysílání, již otřásají oscarovou sezonou. "V ní přitom jde o miliony dolarů," píše list The Wall Street Journal (WSJ).

Oscary zasáhly velké změny již v minulosti, například když kromě tradičních studií mohly se svými filmy v hlavních kategoriích soutěžit i nováčci jako Netflix a Amazon. Nová kategorie pro populární filmy ale vyvolala velké pozdvižení. Akademie přitom dosud nesdělila, jakým způsobem se do ní filmy kvalifikují a zda o ceně rozhodnou členové akademie, nebo veřejnost.

Podle oscarového producenta a člena akademie Dana Jinkse je chvályhodné, že se akademie rozhodla show změnit a věci urychlit. "Cena pro nejpopulárnější film mi ale připadá jako podlézavost," řekl Jinks. Akademie musí sice myslet na sledovanost, ale nesmí ohrozit prestiž Oscarů, dodal.

Režisér snímku Když Harry potkal Sally Rob Reiner si myslí, že v nové kategorii budou bodovat pouze akční filmy a Oscaři přijdou o svůj lesk. Kritika je tak silná, že někteří soudí, že akademie, která se změnami přišla kvůli konstantně klesající sledovanosti, od svého nápadu odstoupí.

Jako film, který by mohl být v nové kategorii zastoupen, bývá uváděn Black Panther, kritiky vysoce hodnocený trhák studia Walt Disney. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel oblíbený herec a dabér Jaroslav Kepka. Bylo mu 83 let

24.04.2019 08:50 Česko přišlo o další výraznou hereckou tvář. Zemřel herec Jaroslav Kepka, bylo mu 83 let. Kepka se…

loading...

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama