Na co si zajít na podzim do kina? Výběr toho nejlepšího za letošní rok - 1. díl

Prázdninová sezóna v kinech se již pomalu blíží ke svému konci, proto jsme se v tomto článku zaměřily na filmy, které budou k vidění letos na podzim. Snažily jsem se dodržet žánrovou otevřenost, od akčních filmů až po kreslené. Jelikož míří do kin nespočet zajímavých filmů, rozhodli jsme se výběr rozdělit na několik dílů.

Přidejte svůj názor

Film Venom je jedním z nejočekávanějších filmů tento podzim
doporučujeme

Sestra

Sestra je dalším snímkem z úspěšné franšízy V zajetím demonů, které byl věnován samostatný film. Démonická řádová sestra se vrátí potřetí do kin, předtím byla k vidění V zajetí démonů 2 a v Annabelle: Zrození zla. Samotný příběh nás zavede do Rumunska v roce 1952, kde byla v klášteře za záhadných okolností zavražděna sestra. Tým vyšetřovatelů se vydá do onoho kláštera, aby vraždu řádně prošetřili. Bohužel nemají tušení s kým budou mít tu čest.

Premiéra: 6.9.

Predátor: Evoluce

Před více než třiceti lety jsme měli možnost se setkat s predátorem poprvé. Pak následovali další dva filmy věnované tomuto vesmírnému lovci, které se nedočkaly příliš vlažného přijetí. S příchodem režiséra Shanea Black, zahrál si v pilotním dílu série, to vypadá, že se predátor konečně dočká uctyhodného pokračování. Black nám představuje koncept ultra predátorů, kteří se geneticky zdokonalili díky DNA jiných vesmírných bytostí. Když se úplnou náhodou dostanou na zem, nikdo neví, jak to dopadne. I když je škoda, že v novém dílu není legendární Arnold, nová krev může znamenat nový začátek, který tato série potřebuje.

Premiéra 13.9.

Po čem muži touží

Jak už název sám napovídá, nová česká komedie od režiséra Rudolfa Havlíka bude o tom, po čem muži touží. Karel Král (Jiří Langmajer), charismatický šéfredaktor časopisu Playboy, je jednoho vyhozen, nejen za své průšvihy, ale i za pokles prodejnosti časopisu. Nahradí jej pohledná šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po svém, společně se svým nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) opije a přeje si, aby se stal ženou. Po probuzení zjistí, že se mu jeho přání vyplnilo, stal se ženou (Anna Polívková), ale pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se musí naučit fungovat v ženském těle.

Premiéra: 20.9.

Beze stop

Nový film Beze stop se nese v podobném duchu jako snímky Tohle je náš svět nebo Útěk do divočiny. Otec (Ben Foster) spolu s jeho dcerou Tom (Thomasin McKenzie) žije v lese na okraji Portlandu mimo konzumní společnost. Jejich dobrovolná izolace jim umožňuje vytvořit si svoji vlastní realitu a splynout s přírodou. Jednoho dne dá okolní svět o sobě vědět a konfrontace je nevyhnutelná.

Premiéra: 27.9.

Venom

Antihrdinovi Venomovi ze světa Spider-Mana bude věnovaný první celovečerní film. Půjde zároveň o první snímek z chystané série Sony’s Marvel Universe. Investigativní novinář Eddie Brock (Tom Hardy) strká při své práci nos do věcí, kterým by se měl raději vyhnout. Touto cestou se dostane až k mimozemskému symbiontovi, jenž si začne pohrávat s jeho tělem a psychikou. Nejen, že bude Brock následován úhlavním záporákem, ale také se bude snažit černou hmotu uvnitř sebe přijmout. Venom se nese v podobné pochmurné atmosféře jako trilogie původního Spidermana plného násilí bez příkras.

Premiéra 4.10.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joker poražen. Do čela návštěvnosti kin se dostala fantasy s Angelinou…

21.10.2019 18:03 Čelní místo v žebříčku návštěvnosti kin po víkendu obsadila novinka v podobě amerického fantasy…

Josef Trojan v novém filmu Davida Vignera Abstinent

21.10.2019 13:24 S prvními listopadovými dny přijde do kin český film Abstinent s výmluvným podtitulem – Jízda na…

Prague Spring Festival: Zvítězil německý film. Je důležitý i pro Čechy,…

20.10.2019 20:12 Hlavní cenu prvního ročníku mezinárodního filmového Prague Spring Festivalu získal po složitém…

Studentka FAMU převzala studentského Oscara, film Dcera uchvátil americkou…

18.10.2019 10:57 Aktualizováno Studentka pražské FAMU Daria Kaščejevová (Daria Kashcheeva) dnes v Los Angeles převzala cenu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama