Na co si zajít na podzim do kina? Výběr toho nejlepšího za letošní rok - 1. díl

Prázdninová sezóna v kinech se již pomalu blíží ke svému konci, proto jsme se v tomto článku zaměřily na filmy, které budou k vidění letos na podzim. Snažily jsem se dodržet žánrovou otevřenost, od akčních filmů až po kreslené. Jelikož míří do kin nespočet zajímavých filmů, rozhodli jsme se výběr rozdělit na několik dílů.

Přidejte svůj názor

Film Venom je jedním z nejočekávanějších filmů tento podzim

Sestra

Sestra je dalším snímkem z úspěšné franšízy V zajetím demonů, které byl věnován samostatný film. Démonická řádová sestra se vrátí potřetí do kin, předtím byla k vidění V zajetí démonů 2 a v Annabelle: Zrození zla. Samotný příběh nás zavede do Rumunska v roce 1952, kde byla v klášteře za záhadných okolností zavražděna sestra. Tým vyšetřovatelů se vydá do onoho kláštera, aby vraždu řádně prošetřili. Bohužel nemají tušení s kým budou mít tu čest.

Premiéra: 6.9.

Predátor: Evoluce

Před více než třiceti lety jsme měli možnost se setkat s predátorem poprvé. Pak následovali další dva filmy věnované tomuto vesmírnému lovci, které se nedočkaly příliš vlažného přijetí. S příchodem režiséra Shanea Black, zahrál si v pilotním dílu série, to vypadá, že se predátor konečně dočká uctyhodného pokračování. Black nám představuje koncept ultra predátorů, kteří se geneticky zdokonalili díky DNA jiných vesmírných bytostí. Když se úplnou náhodou dostanou na zem, nikdo neví, jak to dopadne. I když je škoda, že v novém dílu není legendární Arnold, nová krev může znamenat nový začátek, který tato série potřebuje.

Premiéra 13.9.

Po čem muži touží

Jak už název sám napovídá, nová česká komedie od režiséra Rudolfa Havlíka bude o tom, po čem muži touží. Karel Král (Jiří Langmajer), charismatický šéfredaktor časopisu Playboy, je jednoho vyhozen, nejen za své průšvihy, ale i za pokles prodejnosti časopisu. Nahradí jej pohledná šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po svém, společně se svým nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) opije a přeje si, aby se stal ženou. Po probuzení zjistí, že se mu jeho přání vyplnilo, stal se ženou (Anna Polívková), ale pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se musí naučit fungovat v ženském těle.

Premiéra: 20.9.

Beze stop

Nový film Beze stop se nese v podobném duchu jako snímky Tohle je náš svět nebo Útěk do divočiny. Otec (Ben Foster) spolu s jeho dcerou Tom (Thomasin McKenzie) žije v lese na okraji Portlandu mimo konzumní společnost. Jejich dobrovolná izolace jim umožňuje vytvořit si svoji vlastní realitu a splynout s přírodou. Jednoho dne dá okolní svět o sobě vědět a konfrontace je nevyhnutelná.

Premiéra: 27.9.

Venom

Antihrdinovi Venomovi ze světa Spider-Mana bude věnovaný první celovečerní film. Půjde zároveň o první snímek z chystané série Sony’s Marvel Universe. Investigativní novinář Eddie Brock (Tom Hardy) strká při své práci nos do věcí, kterým by se měl raději vyhnout. Touto cestou se dostane až k mimozemskému symbiontovi, jenž si začne pohrávat s jeho tělem a psychikou. Nejen, že bude Brock následován úhlavním záporákem, ale také se bude snažit černou hmotu uvnitř sebe přijmout. Venom se nese v podobné pochmurné atmosféře jako trilogie původního Spidermana plného násilí bez příkras.

Premiéra 4.10.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finále Hry o trůny je tady. Tvůrci zveřejnili první upoutávku a prozradili…

13.11.2018 19:22 Na svém Twitteru autoři amerického seriálu Hra o trůny zveřejnili první teaser poslední řady, na…

Který český snímek je v letošním roce nejúspěšnější? Domácí snímek boduje…

13.11.2018 18:19 Praha - Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka překonala půl milionu diváků v…

Program na Vánoce? Česká televize nabídne nové pohádky

13.11.2018 17:39 Pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou Kouzelník Žito bude další premiérovou vánoční pohádkou,…

Freddie Mercury kraluje. Film o skupině Queen stále v čele návštěvnosti kin

12.11.2018 15:47 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je i po druhém víkendu od premiéry britsko-americký…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama