Seriálová adaptace komiksu Strážci se dočká premiéry za rok

Televizní stanice HBO si objednala seriál Strážci od světového scénaristy Damona Lindelofa. Seriálová adaptace ikonické komiksové série bude mít premiéru v roce 2019 a může se pyšnit hvězdným obsazením.

Přidejte svůj názor

Upoutávka na chystaný seriál Strážci

Děj se bude odehrávat v alternativní historii, kde jsou superhrdinové považováni za psance. Seriál se bude řídit nostalgii předlohy, zatímco se pokusí vytvořit svojí vlastní půdu. Jak poznamenal Lindelof v dopise fanouškům, seriál nebude adaptací původního příběhu, ale spíše remixem.

Předchůdcem chystaného seriálu je filmová adaptace z roku 2009 pod taktovkou režiséra Zacha Snydera. Scénarista Lindelof považuje tuto adaptaci za nejvěrohodnější ztvárnění Strážců, jaké je možné natočit.

Původní komiks byl vytvořen spisovatelem Alanem Moorem, umělcem Davem Gibbonsem a ilustrátorem Johnem Higginsem. Komiks znázorňuje alternativní historii, kdy přítomnost superhrdiny znamenala pro USA vítězství války ve Vietnamu a skandál Watergate jako by se nestal.

Programový ředitel HBO Casey Bloys nastínil, že scénaristou chystaného seriálu bude Damon Lindelof (seriály Ztraceni nebo Pozůstalí) a režisérkou Nicole Kassell (seriály Westworld a Vinyl).

„Mám velmi velká očekávání poté, co jsem měl možnost vidět pilotní díl naživo. Udělali velký kus práce. Damon napsal fenomenální scénář a Nikki Kasselová to skvěle natočila,“ řekl Bloys. Bloys dále naznačil, že pokud je schválený pilotní díl, tak stanice doufá v co nejrychlejší začátek natáčení.

V seriálových strážcích si zahrají herecká esa jako Jeremy Irons, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson nebo Louis Gossett Jr.. Pro Lindelofa je to druhá spolupráce po sobě s televizní stanicí HBO, v minulosti s nimi pracoval na třech sériích seriálu Pozůstalí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama