Oscara chce získat i Německo. Do klání poslalo film s výraznou českou stopou

Berlín/Praha - Německo poslalo do boje o Oscara film Werk ohne Autor (Dílo bez autora) od režiséra Floriana Henckela von Donnersmarcka. Snímek se mimo jiné natáčel i v Česku.

Přidejte svůj názor

filmové ceny oscar

Porota vybrala Donnersmarckův film z jedenácti kandidátů, oznámila dnes společnost German Films, která zastupuje německé snímky v zahraničí. 

Film Werk ohne Autor, který se ve světové premiéře představí příští týden na festivalu v Benátkách, vypráví pohnutý příběh umělce v poválečném Německu. 

Do boje o Oscara porota film vybrala mimo jiné kvůli hereckých výkonům - v hlavních rolích se představí Tom Schilling či Sebastian Koch, který si zahrál v českém filmu Davida Ondříčka Ve stínu a za roli majora Zenkeho byl nominován i na Českého lva.

Film Werk ohne Autor nese ale i další českou stopu. Podporu totiž podle německých médií získal mimo jiné z českého Státního fondu kinematografie. Podle webu České filmové komise, která je součástí fondu, se Donnersmarckův film natáčel v únoru loňského roku také v Česku - kromě barrandovských studií i v paláci Orco v pražských Holešovicích a na středočeském zámku Buštěhrad.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

RECENZE: Skvělý Raubíř Ralf 2 učí o přátelství a dělá reklamu půlce…

12.01.2019 18:03 Aktualizováno RECENZE – Do kin míří pokračování úspěšného hitu, který (spolu s pohádkou Na vlásku) v podstatě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama