V Benátkách to žije! Nejstarší filmový festival navštívily další celebrity

Benátky - Druhý den Benátského filmového festivalu zahájily projekce filmů The Favourite, kde si v hlavní roli zahrála hollywoodský herečka Emma Stone, Roma od mexického režiséra Alfonsa Cuarona a drama s názvem The Mountain. Na červený koberec zavítala hvězdná porota a další celebrity.

Přidejte svůj názor

Benátky, most Rialto

Emma Stone na červený koberec zavítala ve společnosti svých filmových kolegů z nového snímku řeckého režiséra Yorgose Lanthimose. Režisér se proslavil díky svému specifickému tvůrčímu stylu a jeho jméno nyní znají i v americkém Hollywoodu. Slávu mu přinesl snímek Humr a loňský festivalový film Zabití posvátného jelena s Nicole Kidmanovou a Colinem Farrellem. 

Hlavní cenu loňského Benátského festivalu získal mexický režisér Guillermem del Toro. Jeho fantasy thriller Tvář vody vyhrál loni nejen v Benátkách, režisér si kromě toho odnesl i Oscara. V letošním ročníku je del Toro v čele poroty spolu s herečkou Naomi Watts, italským hercem Paolem Genovese, australským režisérem a hercem Taikou Waititi, který stihl navštívil i letošní festivalu v Karlových Varech a dalšími.  

Hlavní hvězdou přehlídky bude například Ryan Goslinga, známý z oscarového hitu La La Land, také americká popová zpěvačka Lady Gaga. Provokativní star na festivalu představí nesoutěžní snímek herce a režiséra Bradleyho Coopera nazvaný Zrodila se hvězda - remake klasického hollywoodského filmu s Judy Garlandovou z roku 1954.

O tom, který z 21 soutěžních snímků dostane na závěr prestižní přehlídky v sobotu 8. září hlavní cenu, rozhodne profesionální porota, která podle kritérií byla vybírána z celého světa. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Po čem muži touží? Po nenáročné komedii s vynikajícím hereckým…

22.09.2018 09:54 RECENZE - Najdeme odpověď na otázku Po čem muži touží? Tvůrci této místy až "crazy komedie" se…

Keňa dovolila promítat lesbický film. Ale jen na chvíli, aby mohl bojovat…

22.09.2018 07:47 Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na…

RECENZE: Český dokument, který nadchnul Vary. King Skate srší energií,…

21.09.2018 12:04 RECENZE – „Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu.“ Být skejťákem za…

Po čem muži touží? Sara Sandeva a Patricie Fuxová mají Hvězdu důvěrnou

20.09.2018 22:56 Aktualizováno Praha - Textařka, skladatelka a zpěvačka Patricie Fuxová společně s herečkou Sarou Sandevou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama